Sony Xperia z5

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
Prišel je vun, vsaj pri Mobitelu. in naslednji mesec si bom spet kupila kaki malo boljši aparat. Ob parih posodobitvah, je na xperia SP kar precej laga, ne krivim pa samo telefon. V "stiku" z vodo in udarjen je bil kar nekajkrat, tako da vzdrževan ni bil ravno najbolje.

Moj ima Samsunga S5, mati moja so si omislili S6 in zdaj je ven prišel še xperia z5.
Čutimo določeno afiniteto do Sonya in poprej še ericsona, ta znamka me ni nikdar pustila na cedilu. Vendar spet ne toliko, da nisem pripravljena drugam pogledati, sploh Samsungi so zdaj bolj popularni kot Spice Girls v 90ih.

Če bo kdo kupila ta telefon, naj napiše kako besedo prosim. Koliko časa drži baterija, kake so fotke, kaj mu je všeč kaj ne. Kateri je bolj robusten in odporen na male mladiče, ki imajo vse za kladivo ali pa dudo oziroma nekaj za brusit si zobe.

se pravi, tele dva gledam:
http://www.telekom.si/zasebni-...-edge-plus-32gb
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sony ima 3 prednosti;
FM radio with RDS
reža za spominsko kartico
odporen na slino od mladičev:)

ne morem vrjet, da sem res jst to zgoraj napisal
redface-1.gif
#samsungfan
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Največja prednost Sonya, predvsem pred Samsungom je da nima touchwiza. Zadeva je neprimerno bolj stabilna, ni potrebe po čisščenju spomina (RAMA) in podobno. Samsung še vedno ne zna SW naredit
bonk.gif
Sony pa je nekako še najboljši približek Nexus serijam.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.478
113
meni se touchwiz na s6 zdi naravnost lightweight v primerjavi s tistim, kar je bilo včasih. celo povsem uporabne funkcije so ven porezali.
tudi bloatware je dobro kontroliran, samsungovega je v bistvu zelo malo. facebook, instagram in podobne bedarije pa gladko disablaš pa je.

je že kdo sprobal fotkič na z5? spet obljubljajo veliko. škoda, da je telefon fizično še vedno lopata.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Tudi meni se zdi s6 touchwiz odličen v primerjavi s prejšnjimi. Praktično ni zaznati laga, vse dela gladko in zgleda lepo. Pa nisem preveč za samsunge, ampak s6 mi je pa všeč.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.317
145
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sony ima 3 prednosti;
FM radio with RDS
reža za spominsko kartico
odporen na slino od mladičev:)

ne morem vrjet, da sem res jst to zgoraj napisal
redface-1.gif
#samsungfan

Eh, meni se je pa ravno na z3c odstopilo sprednje steklo na zgornjem levem robu
wink-1.gif
.

Jernej
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Ksz

Pred kratkim sem se odločal in si ogledoval tudi Z3 oz. Z3+, na koncu sem vzel LG G4.
Za Z3+ vs G4: elegantnejša oblika, trajanje baterije, IP68, na papirju boljši procesor, svetlejši zaslon
Proti: pregrevanje (tudi Z5 se pregreva) posledično papirne prednosti procesorja odpadejo, pri isti velikosti telefona manjši zaslon, zaradi stekla na hrbtni strani menda rad zdrsne iz rok (+ odtisi), vgrajena baterija

Samsunga nisem niti gledal
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
Resnično me vleče na Samsunga (zgoraj sem pripela napačen link, navadnega s6 gledam ne edge), ker ga imajo zadnje čase vsi okoli mene pa sem že videla, kaj z njim lahko in kaj ne. Torej telefon je en čas zunaj (oziroma še ene par s5 je v familiji) in točno vem kaj dobim, vzela bi s6 64gb, ki stane enako kot z5, več prostora pa ne rabim, edino tale ip68 ne vem, koliko mi v resnici prinese. PO drugi strani, pa sem se vedno vračala na Eriksona oziroma zdaj Sonya, kadarkoli sem "skrenila", nekako mi res odgovarjajo.

Samsunga bi imela v tistem ovitku, ki ima ekranček spredaj, pa osnovne funkcije z zaprtim zrihtaš:
http://www.telekom.si/zasebni-...928pfegww-zlata

moram pogledati če ima z5 tudi kaj takega, ker tole mi je jako všeč.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
ne čutim ogrevanja ki bi bil kaj večji kot pri konkurenci ko mora telefon dejansko nekaj dat od sebe
iz rok mi še ni padel
baterija mnogo boljša kot pri ostalih telefonih


in po mnogih letih na drugih brandih bo naslednji spet sony medtem ko po par tednih testiranja različnih višjerazrednih samusngov vem da ga nebom kupil še dolgo časa rajši kakšnega lgja samo tudi g4 je nasran z nepotrebno šaro in njihovi menuji se mi sploh ne dopadejo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
malo več povej. Laga najbrž ne. Kako hitro se fotkič vzpostavi in kako hitro sfokusira in naredi sliko? Pri otrocih je veliko kodak momentov, ko je treba biti hiter, drugače zamudiš.

ima small apps? to je pa nekaj najboljšega, prejšnji telefoni tega niso imeli. Je še kaki uporaben bonbonček ali kaka zelo moteča stvar?

Vprašanje še za ostale, xperia ima small apps (programčke), to pomeni da je v orodni vrstici nekaj programčkov (recimo kalkulator, svetilka ipd), tako da jih hitro prikličeš in ko enega klikneš v bistvu popupa v ospredje, v ozadju pa še vedno teče "normalen" program. programček ne zasede celotne površine in ga lahko šibaš sem pa kje po zaslonu, tako da lahko pogledaš podatke na osnovnem programu. ALI JE MOŽNOST TEGA TUDI NA NESONYJIH (v originalu ali preko 3rd party appov).
 
Nazadnje urejeno:

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik netko pravi:
ne čutim ogrevanja ki bi bil kaj večji kot pri konkurenci ko mora telefon dejansko nekaj dat od sebe
iz rok mi še ni padel
baterija mnogo boljša kot pri ostalih telefonih


in po mnogih letih na drugih brandih bo naslednji spet sony medtem ko po par tednih testiranja različnih višjerazrednih samusngov vem da ga nebom kupil še dolgo časa rajši kakšnega lgja samo tudi g4 je nasran z nepotrebno šaro in njihovi menuji se mi sploh ne dopadejo
Imaš Z5 ali Z3+?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vprašanje še za ostale, xperia ima small apps (programčke), to pomeni da je v orodni vrstici nekaj programčkov (recimo kalkulator, svetilka ipd), tako da jih hitro prikličeš in ko enega klikneš v bistvu popupa v ospredje, v ozadju pa še vedno teče "normalen" program. programček ne zasede celotne površine in ga lahko šibaš sem pa kje po zaslonu, tako da lahko pogledaš podatke na osnovnem programu.

Vse napisano drži, ne vidim pa nekega vprašanja?

Drugače pa sam imam eno leto Z3 compact. Nobenih težav (razen mojih fizičnih poškodb...ampak to je druga zgodba..). Pregreva se mi ne, laga nobenega. Fotkič se odpre zelo hitro, imam tudi sam majhne pamžke
smile-1.gif

Kako je s pregrevanjem na z5 ali z3+ pa nimam pojma. V vmesnem obdobju sem imel ene 3 tedne klasičnega z3 (kot nadomestni ko je bil moj na servisu), pa nisem opazil, da bi se kaj pregreval.
Sem pa mojega Z3C sam malce tudi "uničil, namreč ko sem na morju snemal pod vodo sem imel očitno ena vratca malce slabo zaprta. Posledično mi je prišla voda v ohišje. Kar sem opazil na kameri, katera je bila od znotraj zarosena. Po dveh dneh sušenja v rižu je zadeva normalno zvozila (pred tem se je pregreval na polno, v 15tih minutah je bil že tako vroč, da sem ga raje ugasnil, ker drugače bi verjetno pregorel). Edina stvar, ki se je "uničila" pa je senzor gibanja (giroskop, tako da obračanje ekrana ne deluje), ter enzor svetlobe. Toliko v vednost, da bodite pazljivi kadar greste v vodo z njim, da so vratca res konkretno zatesnjena. Snemal/fotkal pa sem na globini cca 20-30cm.
 
22. jul 2007
13.323
1.605
113
124
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vprašanje še za ostale, xperia ima small apps (programčke), to pomeni da je v orodni vrstici nekaj programčkov (recimo kalkulator, svetilka ipd), tako da jih hitro prikličeš in ko enega klikneš v bistvu popupa v ospredje, v ozadju pa še vedno teče "normalen" program. programček ne zasede celotne površine in ga lahko šibaš sem pa kje po zaslonu, tako da lahko pogledaš podatke na osnovnem programu.

Vse napisano drži, ne vidim pa nekega vprašanja?

Drugače pa sam imam eno leto Z3 compact. Nobenih težav (razen mojih fizičnih poškodb...ampak to je druga zgodba..). Pregreva se mi ne, laga nobenega. Fotkič se odpre zelo hitro, imam tudi sam majhne pamžke
smile-1.gif

Kako je s pregrevanjem na z5 ali z3+ pa nimam pojma. V vmesnem obdobju sem imel ene 3 tedne klasičnega z3 (kot nadomestni ko je bil moj na servisu), pa nisem opazil, da bi se kaj pregreval.
Sem pa mojega Z3C sam malce tudi "uničil, namreč ko sem na morju snemal pod vodo sem imel očitno ena vratca malce slabo zaprta. Posledično mi je prišla voda v ohišje. Kar sem opazil na kameri, katera je bila od znotraj zarosena. Po dveh dneh sušenja v rižu je zadeva normalno zvozila (pred tem se je pregreval na polno, v 15tih minutah je bil že tako vroč, da sem ga raje ugasnil, ker drugače bi verjetno pregorel). Edina stvar, ki se je "uničila" pa je senzor gibanja (giroskop, tako da obračanje ekrana ne deluje), ter enzor svetlobe. Toliko v vednost, da bodite pazljivi kadar greste v vodo z njim, da so vratca res konkretno zatesnjena. Snemal/fotkal pa sem na globini cca 20-30cm.
Nobenih težav??
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Če sem sam kriv za fizične poškodbe to ne morem reči kot težave s samim telefonom. Kot da bi recimo avto olupil ob drevo in bi rekel, pišuka polno težav imam z motorjem
rolleyes-1.gif

SEj sem napisal..za vdor vode sem sam kriv, za to da sem ekran razbil pa tudi. Kar se tiče samega delovanja pa ja, nobenih težav. Niti ohišje se mi nič kaj ne luščki, odstopa, nobenega pregrevanja, nobenega laga, pomanjkanja memorija in podobnih jajc kot sem jih vajen pri drugih proizvajalcih.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
kot pravim probal sem preden sem kupil svojega prvega sonya marsikaj drugega... od takrat naprej pa je za mene nobrainer