Sony Xperia z5

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.800
129
63
Tudi jaz imam Z3c in je do sedaj najboljša izbira od vsega, kar sem imel
zmaga.gif

Ker novi modeli izidejo na eno leto, bom Z5 serijo verjetno kar preskočil
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Z2 je še vedno zakon in v Z5 ne vidim neke velike dodane vrednosti, zato sedaj čakam na Z6 info
evil.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ksz

Po novem ima z5 najboljši fotoaparat. Zelo detajlen review:
http://connect.dpreview.com/post/6254840659/dxomark-mobile-report-sony-xperia-z5

Baje, ja. http://www.gsmarena.com/iphone...-blog-14455.php

Z3c in Z3 sta izredno zanesljiva aparata, ampak kamera pa ne glede na dobre tehnične lastnosti (pixli, senzor, zaslonka...) ne daje ravno najboljših rezultatov. Sonyev senzor v Samyu S6 pa dejansko omogoča najboljše fotografije s telefonom, kar sem do sedaj videl. Se veselim preizkusa novega Z5 in sem presenečen nad slabim rezultatom jabolka 6S.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.317
145
63
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ksz

Po novem ima z5 najboljši fotoaparat. Zelo detajlen review:
http://connect.dpreview.com/post/6254840659/dxomark-mobile-report-sony-xperia-z5

Baje, ja. http://www.gsmarena.com/iphone...-blog-14455.php

Z3c in Z3 sta izredno zanesljiva aparata, ampak kamera pa ne glede na dobre tehnične lastnosti (pixli, senzor, zaslonka...) ne daje ravno najboljših rezultatov. Sonyev senzor v Samyu S6 pa dejansko omogoča najboljše fotografije s telefonom, kar sem do sedaj videl. Se veselim preizkusa novega Z5 in sem presenečen nad slabim rezultatom jabolka 6S.

Blackberry Priv
smile-1.gif
?

Jaz sem kar malce razočaran nad kvaliteto z3c, čeprav je samo delovanje v redu. Bom videl, kako bodo popravili. Meni je sta začela nagajati senzorja za bližino in za obračanje in sem potreboval nekaj dni, da sem ugotovil, kje je problem. Namreč ob začetku klica je ekran potemnel in sem mislil, da je to spet ena fora prehitre nadgradnje (na internetu je cel kup takšnih izjav), ampak potem se mi je vseeno zazdelo, da bi lahko bil problem drugje. In sem malo potapkal po vogalu in se je videlo, da se steklo minimalno premika. Pa je šel na servis. Moram pa reči, da je (nadomestni) iphone 5 s fotoaparatom hitrejši od z3c. Tako, kot to čudo štanca fotografije, jih sony (ali bb) niti pod razno ne. Pa recimo lumia930 tudi ne.

Jernej
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Senzorji na Z3c so lahko nagajali tudi zaradi dodatne zaščitne folije brez natančnih odprtin. Glede hitrosti fotografiranja sem bil z Z3c zadovoljen, dokler nisem v roke dobil S6. Čeprav nima posebne tipke za kamero, gre iz stanja pripravljenosti do prve fotografije zelo hitro.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.478
113
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Čeprav nima posebne tipke za kamero, gre iz stanja pripravljenosti do prve fotografije zelo hitro.

Imaš 2x pritisk na home tipko in si v kameri prej kot v sekundi
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Res je. Aplikacija je stalno naložena v delovnem spominu, zato je takoj pripravljena. Enako bi lahko naredil tudi Sony, njihove namenske tipke za kamero so še bolj pripravne za hitro fotografiranje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
to je potem isto, kot če enkrat odpreš kamero na Sonyju (ali kateremkoli drugem telefonu) in jo potem ne ugasneš? Je v ozadju?

Mislim, da bo kar sony. Lepši mi je, slike so dobre, ima razširitev spomina, dobre izkušnje imam z xperiam vse od X1 dalje (še danes lahko rečem, da mi je bil od vseh telefonov ta najbolj pri srcu) in čeprav se sliši neverjetno - najbolj prevagata tehtnico dejstvi, da je water in dust proof, in da ima ravno tako možnost tega ovitka z oknom za na hitro mail in sms pogledati in kaki klic opraviti.

Kar se tiče ostalih zadev - raznih benchmarkov pa konec koncev tudi takih reviewov kot je za kamero zgoraj - jaz ne polagam veliko na njih. Težko verjamem, da bi bila s katerimkoli razočarana.

Me že prsti srbijo ampak imam hvala bogu še en mesec za počakati, da se mi aneks izteče, v tem času pa bom čakala predvsem na buge od z5, ki bi me lahko odvrnili. Saj veste, stvari, ki jih v specifikacijah ni ali dajo napačno sliko (se ne obnaša tako, kot bi bilo glede na napisano pričakovati)
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Jabe, tole z dvakratnim klikom na S6 je hitreje, kot z dolgim stiskom sprožilca na Z3, tudi, če je kamera delovala v ozadju. Vseno, Z5 bo najbrž izredno dolgočasen aparat, ker ti bo vse delalo, kot mora :). Mogoče se tudi sam vrnem k Japoncem, glede na pozitivne teste kamere in modela z večjim ekranom. Glede vodotesnosti si preberi njihov zadnji uradni disclaimer... ne ga uporabljat v vodi, mnogim se ni izšlo.
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Kako se s pregrevanjem? Nekateri pišejo, da se konkretno pregreva ob snemanju filmčkov ali brskanju med raznimi možnostmi znotraj kamere?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
Težko objektivno rečem. Spomnim se, ko sem kupila Xperia Arc in sem mislila, da mi bo eksplodiral v roki, ker nisem bila navajena da se telefon lahko tako segreje. Pri Xperii SP sem bila že navajena, pri Xperii Z5 pa je bila moja prva misel, da ta se pa niti toliko ne pregreva. najbolj doslej je bilo med brskanjem po netu se mi zdi. samo enkrat se mi je doslej zgodilo, da je zahajcal na nivo SP, se mi zdi da sem takrat brskala po netu, v ozadju so se dogajali updajti. Razlika med takrat ko telefon v roko primerš in takrat ko se pol ure z njim igraš sigurno je, ampak se mi zdi, da bom še ta efekt izničila, takoj ko pride etui.


S kamero pa nisem še nič snemala... Samo fotkala. Filmčke zelo redko snemam, bom zdaj nalašč kakega, pa povem.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Imam compact verzijo in se mi ne pregreva.. sem malo prej probal 10min snemat v 4K in je postal pač topel. Samsung S6 se recimo po nadgradnji sw pri "optimizing apps" precej bolj segreje.

Drugače pa če kdo razmišlja o menjavi Z3c (imel prej) za Z5c:
Plusi:
- boljša kamera
- fingerprint scanner dela odlično (precej hitreje kot na S6), osebno mi je tudi pozicija boljša kot pod zaslonom
- malo boljši zaslon
- manj pokrovčkov
smile-1.gif

- 32gb internega spomina
- meni lepši dizajn in boljši občutek v roki
- malo boljši zvočniki

Minusi:
- sw rabi še dodelave (en update že dobil ta vikend), ker se mi zdi da dela Z3c hitreje, bolj odzivno in bolj gladko.
- nesimetrični bezel nad in pod ekranom
- tipke za glasnost in foto se mi zdijo na Z3c malenkost boljše
- malo slabša baterija

Nekaj slik na hitro:
Z5c: https://goo.gl/photos/ivmC2KhREgKuU1K2A
iPhone 6s: https://goo.gl/photos/F2VV9biP6PWL4XWBA
Samsung S6: https://goo.gl/photos/spxFmihkPrWjDRoC8
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
OK, obljuba dela dolg. Snemala sem filmček, telefon se malo segreje, ampak za mene, ki sem navajena xperij nič posebnega, sem mislila, da bo huje. Zdaj imam gor etui in sem posnela en 3min filmček in je bil na otip malenkost bolj topel, opazila, ker sem bila pozorna na to. Velikost tega artističnega monstruma - 1,2GB.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Mah to da postane toplejši je logično in ni drame. Pri prvih opisih so namreč navajali, da se zelo hitro segreje do te mere, da se aplikacija zapre in ti za 20 sekund ne dovoli zopet uporabljati fukncije kamere ali fotoaparata. Zato sem spraševal, če je v prodkucijskih modelih, to že popravljeno. Očitno je.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.620
6.344
113
Očitno je, vendar ko začneš snemati ti vseeno napiše opozorilo, da se lahko zaradi pregrevanja aplikacija zapre, ampak da se videoposnetek kljub temu shrani. Torej se možnost dopušča. Ne vem pa kako dolge filmčke folk snema. Pri mojih 3min res ni bilo nobene drame, zgoraj je sicer na z5c eden snemal 10 minut pa tudi pravi, da ni bil vroč.