Sony plazma z MPEG4 in DVB-C

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Pa mi povej preko katerega kodeka se odaja DVB HD?
Ker DVB HD odajniki že obstajajo po Nemčiji, mi povej če jih postavljajo kar tak zbog fore?
Pa kak bojo pol kablaši odajali njihov program, če HD zasede pasovno širino 4 navadnih kanalov?

Sicer pa je MPEG4 standard oz. H.264 že dolgo znan (od leta 1998) in maš prav bil vključen kasneje vendar ne včeraj.
Standard za DVB pa je MPEG2 in 4 temu negre oporekat.
Tudi sam sony je napisal(High Definition MPEG 4 TV Tuner - H.264 with supported operators)
Tudi sam siol bo začel vzporedno odajat program v MPEG4 (ker se mu s tem poveča doseg IP-TV), razlog manjsa pasovna širina (preveri na 080-1000).

Glej delam na podjetju kjer izdelujemo DVB-T odajnike in vem v katero smer se ta stvar razvija.
Vsekakor pa je slovenija MPEG4 naredila korak naprej.
To ker pa na policah še ni plazem, lcd-jev in STB-jev z MPEG4 kodiranjem pa so krivi trgovci, ki pač morajo robo, ki jo majo na policah prodat. Cena med obema STB-jema pa tudi ni tako velika (poglej ceno tistega clarktech hd 5000combo DVB-T/S HD) pa ma še usb...

DVB standardni kodek je MPEG2. MPEG4, oz. H.264, pa je bil kot standard sprejet šele maja leta 2003. Pa še na začetku so ga predvsem namenjali za DVB-H, šele kasneje, pa so o njem začeli razmišljati, kot o popolni zamenjavi za MPEG2, vključno z HD vsebinami, ki so v večini sveta trenutno kodirane z MPEG2.
Evo in to je razlog, zakaj se enemu Sonyu jebe za MPEG4. Ker 99,99999% televizij proda na tržišče, kjer se za DVB uporablja izključno MPEG2. Če ti ni prav, pa spiši pritožbo v 13 ih izvodih.
evil.gif


Ogo
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Ma Sony je zadnji, ki bo uvedel kodirnik MPEG 4.
Tako je bilo z MP3.
Sonyjevi MP3 plejerji so bili edini na svetu, ki niso znali predvajati MP3-je,
ampak nekakšni sonyev AAC format zapisa.
Ko so vsi proizvajalci preplavili tržišče s svojimi napravami, sony se je zganil.
Prepozno.
Pred kratkim sem iskal mrežni media plejer za gledanje filmov, iz računalnika na televiziji.
Sony ima odličen izdelek VAIO VGP-MR100E. Glej ga zlomka, plejer dela samo s sonyjevimi računalniki Vaio.
Kaže slike samo s sonyjevih walkmanov, in špila video samo s sonyjevih camcorderjev...
bonk.gif

Sony je tudi znan po tem, da so interesi lastne firme, pred interesi kupcev in tržišča.
Ni čudno, da ima izgubo,
aplauz.gif
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Danes sem prejel še odgovor od Philipsa:

Dear Customer,

Thank you for your recent e-mail.

With regards to your query we can advise that currently Philips do not have
in offer any televisions, with digital tuners able to decode MPEG4. All
Philips TV with integrated DVB-T tuners can decode only MPEG2.

We trust that the information provided will be of assistance.


Kind regards,
Philips Customer Care.

ENAKO JE Z VSEMI - ZAENKRAT