Sony plazma z MPEG4 in DVB-C

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Jaz pa pri kliku na link dobim podatke za KDL-40X3500 in piše, da ima MPEG2.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Daj miško ma napis mpeg2 in ti izpiše dodatne podatke.

Med drugim tudi da podpira MPEG4
 
Nazadnje urejeno:

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.037
488
83
Tisti tekst je pobran iz slovarčka izrazov in samo pojasnuje kaj mpeg je.
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Ja, nič ni še s tem.

Sem pa danes namerno v dveh trgovinah povpraševal, če imajo že kateri televizorji DVB-T, ki podpira v Sloveniji sprejet standard. Prav bedno se lažejo in delajo nevedne... ... le da bi prodali tisto, kar imajo na policah.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik ufm pravi:
Ja, nič ni še s tem.

Sem pa danes namerno v dveh trgovinah povpraševal, če imajo že kateri televizorji DVB-T, ki podpira v Sloveniji sprejet standard. Prav bedno se lažejo in delajo nevedne... ... le da bi prodali tisto, kar imajo na policah.

Standardni kodek za DVB je MPEG2. To je dejstvo. To, da se je neka Slovenija al pa Estonija odločila za MPEG4, boli qurac en Sony. Ko se bo za slednje odločila kaka država z velikim trgom, bodo začeli štancat reči z MPEG4. Do takrat pa ...

Ogo
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
MPEG 4 zahteva hitrejše procesiranje, torej je hardversko bolj zahteven.
Prinaša pa sprostitev pasovne širine pri pretoku podatkov.
Pri sedanjem napredovanju računalništva, ko se procesorska moč hitro veča, je pričakovati, da bo čez pol leta prišel TV, ki bo to podpiral.
Starejši kodek bo padel v pozabo.
Sony
confused-1.gif
Trinitron mu je bil zadnji utrinek.
Ostali so ga zdavnaj prehiteli.
priden.gif
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
No, ta pa ga ima ja. Tisti prej ga pa ni imel.
Cena je pa res "malo" abnormalna.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Citat:
Uporabnik ufm pravi:
Ja, nič ni še s tem.

Sem pa danes namerno v dveh trgovinah povpraševal, če imajo že kateri televizorji DVB-T, ki podpira v Sloveniji sprejet standard. Prav bedno se lažejo in delajo nevedne... ... le da bi prodali tisto, kar imajo na policah.

Standardni kodek za DVB je MPEG2. To je dejstvo. To, da se je neka Slovenija al pa Estonija odločila za MPEG4, boli qurac en Sony. Ko se bo za slednje odločila kaka država z velikim trgom, bodo začeli štancat reči z MPEG4. Do takrat pa ...

Ogo

Ne standardna kodeka za DVB sta MPEG2 in MPEG4. Slednjega pač manj upurabljajo. Primerjava pa je taka kot da bi mel avto na uplinjač ali pa elektonsi vbrizg goriva. Ti pa trdiš da je uplinjač pač bolši. Seveda je slednji dražji ker je z njim povezano več elektonike (v obeh primerih). Zato pa bo treba še malo počakat da cene padejo in tudi bojo, ker je za HD MPEG4 najbolj uporaben.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Hočeš reči, da je DVB nastal ko se je MPEG4 še sanjal in je kljub temu MPEG4 standarden? Morda, kot del specifikacije, ki se je spremenila.. Kot del televizorjev, pa očitno še ne.
smile-1.gif

DVB je nastal, ko je bil na svetu zgolj MPEG2, vmes se je standardu marsikaj dodajalo. Vendar standard ni standard, dokler se ga ne udejani. Udejanjen pa je praviloma le MPEG2. In ker je denar sveta vladar, MPEG4 ne bo razširjen vse dokler, bodisi velike ribe ne bodo skočile na ta vlak, oz. dokler ta funkcionalnost ne bo pomenila le par euro centov razlike v proizvodni ceni in jo bodo proizvajalci dodali, že zato, ker je kul in ker jih prav dosti dodatno ne stane.
wink-1.gif

Do takrat bo pa treba počakat.
Drugače pa nimam nič proti MPEG4, oz. H.264. Podpiram idejo, da če greš na novo reč, bolje, da narediš korenito spremembo. Vendar če se spravljaš reč početi koreniteje kot 98% sveta, pač plačaš svojo ceno. Cena je, da se velikim proizvajalcem jebe za eno Slovenijo, Estonijo in Zgornji Limbabwe, ki so se odločili za MPEG4 namesto za MPEG2, kot 98% ostalega "normalnega" sveta.
smile-1.gif


Ogo
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pa mi povej preko katerega kodeka se odaja DVB HD?
Ker DVB HD odajniki že obstajajo po Nemčiji, mi povej če jih postavljajo kar tak zbog fore?
Pa kak bojo pol kablaši odajali njihov program, če HD zasede pasovno širino 4 navadnih kanalov?

Sicer pa je MPEG4 standard oz. H.264 že dolgo znan (od leta 1998) in maš prav bil vključen kasneje vendar ne včeraj.
Standard za DVB pa je MPEG2 in 4 temu negre oporekat.
Tudi sam sony je napisal(High Definition MPEG 4 TV Tuner - H.264 with supported operators)
Tudi sam siol bo začel vzporedno odajat program v MPEG4 (ker se mu s tem poveča doseg IP-TV), razlog manjsa pasovna širina (preveri na 080-1000).

Glej delam na podjetju kjer izdelujemo DVB-T odajnike in vem v katero smer se ta stvar razvija.
Vsekakor pa je slovenija MPEG4 naredila korak naprej.
To ker pa na policah še ni plazem, lcd-jev in STB-jev z MPEG4 kodiranjem pa so krivi trgovci, ki pač morajo robo, ki jo majo na policah prodat. Cena med obema STB-jema pa tudi ni tako velika (poglej ceno tistega clarktech hd 5000combo DVB-T/S HD) pa ma še usb...
 
Nazadnje urejeno:

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Imam ClarkeTech 5000C ter nanj priključen HDD. Vse super in vredno nakupa. Se pa sprašujem, ali so res trgovci krivi, da nimajo televizorjev z DVB-T mpeg4 tunerjem. Proizvajalci jih še ne izdelujejo - mislim jaz.
Sem nekoliko spraševal preko luže - pri proizvajalcih in še nisem dobil odgovora, da bi kateri TV že imel tak tuner.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Sam tuner ni drag 125€ (NEOTION 601T Z MPEG 4) v primerjavi z plazmo.
Zakaj pa to še ni v TV-jih pa ne vem.