Sony dsc-hx9v...slabe slike??

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik Elena pravi:
Zanima me kaj moram narediti, da bo luna tako razločna, kot je na tisti povezavi iz Youtube-a?

Aja...slovenska navodila za ta aparat sploh ne obstajajo (tud ta info je iz sony.si)

Ne vem, ali ima ta aparat ročni način. Če ga ima, izmeri recimo ISO 100 ali 200, f recimo 5,6...mogoče 8, hitrost pa recimo 1/60s ali pa 1/30. Potem pa javi, kaj je nastalo.
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Elena pravi: ta naj bi bil izjemen ravno po revolucionarni funkciji zaradi katere dela lepe fotke, ne samo pri zmanjšani svetlobi, kot je oblačen dan, ampak tudi pri zelo šibki svetlobi, kot je mrak.
Funkcija o kateri pišeš se imenuje "Multi frame noise reduction" in je precej uporabna, vsaj pri tistih Sony aparatih, ki sem jih testiral (A33, A55, A65, A77 in Nex7) za tiste, ki tega ne poznajo - pri določitvi te opcije aparat naredi nekaj hitrih posnetkov (3, 5, 7) in jih združi v kar se da 'nešumečo' varianto. Pogoj je, da je med tem aparat pri miru, torej na stojalu ali kakšni drugi opori.
če to uspešno deluje tudi na tem kompaktu žal ne vem, vgrajeno pa je.
 

Elena

Pripravnik
10. dec 2011
41
0
6
SoulMan in Orius...uporabni podatki in napotki.....grem testirat (jap ima ročne nastavitve...oz kar je še od tega ostalo)
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Elena pravi:
Zanima me kaj moram narediti, da bo luna tako razločna, kot je na tisti povezavi iz Youtube-a?

Aja...slovenska navodila za ta aparat sploh ne obstajajo (tud ta info je iz sony.si)

daj merjenje svetlobe na spot metering...ali pa ročno daj EV na -1 ali -2 pa boš mela detalje v luni...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Evo fotografija današnje lune na zgoraj omenjenih nastavitvah...tako moraš dobit tudi ti.



Samo da po moje lahko bolj približaš, jaz nimam pri sebi "daljšega" objektiva...
 

Elena

Pripravnik
10. dec 2011
41
0
6
hehe vidim, da ima noč res svojo moč....zdaj pa nazaj na temo

update: JUPI!!! Ratalo mi je, sam še ugotovim kako prilepim sliko tako, kot jo limate vi pa sem na konju:)
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Da te popravim.. Po EXIFu sodec, si zapirala zaslonko... To je vrednosti, ki si jo imela nastavljeno na 14, cas pa tisto, kar je bilo 1/100. Sicer pa vidis, vaja dela mojstran
wink-1.gif
 

Elena

Pripravnik
10. dec 2011
41
0
6
V bistvu sem imela čas na 1/60...potem pa sem šla na 1/80 in je bilo še vedno presvetlo, končni rezultat je bil 1/100 iso100 in F 8.0(velikost zaslonke:)
 

Elena

Pripravnik
10. dec 2011
41
0
6
rezultati današnjega dneva:

Zaključek: z aparatom je vse vredu, začela sem ga uporabljati na dan, ko je bilo najslabše možno vreme za fotografijo, a kljub vsemu....aparat ne navduši, tako, kot navdušijo reklame zanj.....izkazati bi se moral ravno v slabših svetlobnih pogojih, saj ne rečem, slike so boljše, kot s tastarim aparatom, ne pa pričakovat takih slik, kot jih imajo v reklami. Ko sem se enkrat spustila na realna tla, malo več prebrala in testirala, sem ugotovila, da le ni za v smeti (kot sem pomislila po prvem slikanju). Počasi že ratujejo boljše slike....
LP