Sony Android TV - problem z YouTube

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Moj TV je popravljen, zanima pa me sledeče. Kot sem že pred časom pisal, da mi občasno (2-3x tedensko) zmrzne YouTube na TV in da moram vse skupaj izključiti iz elektrike. Po 20 - 30 sekundah ponovno vključim in takrat dela dokler dela.
Bil sem informiran, da je pač to posledica zastarelega androida in da na žalost ni več posodobitev. Ok, sem se sprijaznil s tem. Zato sem začel razmišljati, da bi si mogoče omislil kakšen Amazon Fire Stick ali kaj podobnega in fural YouTube preko tega.
Bi bilo to dobra rešitev, ali obstaja v mojem primeru kaj boljšega, učinkovitejšega?

Lep pozdrav

če ni skrivnost, na kak način si ga prebudil nazaj?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
koliko so dolgi ti odseki oz. koliko je dolg ta filmček iz youtubeta?
nima veze, stalno nekaj spreminjajo, da o cenzuri niti ne govorimo. Spomladi pa so še sajtu kodo spremenili ... nič ne velja več KISS princip ali "if it works, do not Fix it" ... Imam občutek da "veliki brat" zadeve najprej porihta, kar je kupil, da navleče publiko, pol pa v par letih zjebe, da ostane samo krš ... ampak to je samo moje skromno mnenje ... :zavijazocmi:
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.409
113
če ni skrivnost, na kak način si ga prebudil nazaj?

Na mojo srečo mi TV ni bilo potrebno peljati v Ljubljano na Sony servis, saj je bilo lokalni serviser TV-jev pripravljen pogledati. Ko sem ga vprašal, kaj je bilo narobe, mi je odgovoril, da sem eden izmed stotih, ki mu ni TV crknil in da je samo vtaknil USB ključek z instalacijo za moj TV in je začelo delovati. Kakšna instalacija na USB naj bi bila to, ne vem. Verjetno kakšni driver-ji. Skratka TV sedaj dela in upam da bo še kakšno leto izdržal.
Mislim pa, da sem ga kar sam zjjebal s svojim nenehnim izklaplanjem iz elektrike, saj mi na vsake 2 ali 3 dni zmrzne YouTube in moram pač resetirati vse skupaj.
Ker bi se rad tega izognil, sprašujem glede android box-a.
Po prebranem, naj bi bil Amazon Fire Stick, mogoče najbolj primeren. Dejansko pa ne potrebujem nobenih Alex, Netflixa in ostale navlake. Rad bi samo v miru gledal YouTube in to je vse kar potrebujem.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Kupi google chromecast, kot je predlagal WeWatchingYou. Ti govorim iz prve roke, imam tako amazon fire stick kot mibox.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.409
113
Pozabil pa sem napisati, da če gledam YouTube na TV preko telefona, mi deluje BP.
Torej bi s Cromecast-om dobil to kar praktično že imam?
 

prinz76

Zelenc'
10. nov 2020
5
0
1
nvidia shield pro. po izkusnjah doslej, edina, in vredna tega denarja, androidtv skatla. se danes modeli iz leta 2015 dobivajo latest updates, hkrati pa je to se vedno najhitrejsa androidtv skatla. ne mores zgresit. je pa malo vec eur...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.409
113
Pozabil pa sem napisati, da če gledam YouTube na TV preko telefona, mi deluje BP.
Torej bi s Cromecast-om dobil to kar praktično že imam?

Sem včeraj še 1x preveril in mi tudi preko telefona ne deluje.
Torej bo nakup potreben.
Na YouTube sem malo raziskoval zadevo in naj bi bil Amazon Fire Stick Lite cenovno precej zanimiv.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.409
113
Me pa zanima kako tole deluje.
Ali je za ta streamanja vedno potreben telefon? Ker meni osebno je to moteče. Trenutno na Android TV pač pritisnem YouTube in gasa.
Želim imeti enako kot do sedaj.
Verjetno je za znalce moje vprašanje glupo, ampak, žal do danes me ni še nihče podučil.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
točno tako boš imel, če kupiš Fire stick ali Chromecasta, ali Xiaomija. Vsi se na tv povežejo preko hdmi-ja, od tam dalje pa z daljincem štrcaš kot po lastnem tv-ju. Ne potrebuješ telefona
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.579
113
To dela samo na najnovejšem chromecastu. Na vseh prejšnjih rabiš telefon. Da se nebo fadil zahebal
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Me pa zanima kako tole deluje.
Ali je za ta streamanja vedno potreben telefon? Ker meni osebno je to moteče. Trenutno na Android TV pač pritisnem YouTube in gasa.
Želim imeti enako kot do sedaj.
Verjetno je za znalce moje vprašanje glupo, ampak, žal do danes me ni še nihče podučil.
Nabavi Xiaomi Mibox S in boš za 50€ dobil enake funkcionalnosti kot pri trikrat dražjem Fire sticku. Za Youtube, Netflix in tudi druge programe ne rabiš telefona.