sončna elektrarna

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.731
3.686
113
Tako klavzulo si lahko v rit vtaknejo.
Če je montiral elektrarno je garancija na vse vključno z delom dvigalom itd.
To ziher ne pije vode..
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.987
821
113
Meni so rekl nekak takole (nisem pa bral):
- v 2 letnem garancijskem roku ne krito vse (delo + material). Zamenjali so optimizator - brez problema in dost hitro (10dni cca)
- v 15-25 letnem garancijskem roku (paneli, razsmernik) - pa je krit material (garancijo da proixvajalec ne izvajalec) in ne delo. Meni se je zdelo smiselno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.731
3.686
113
Meni so rekl nekak takole (nisem pa bral):
- v 2 letnem garancijskem roku ne krito vse (delo + material). Zamenjali so optimizator - brez problema in dost hitro (10dni cca)
- v 15-25 letnem garancijskem roku (paneli, razsmernik) - pa je krit material (garancijo da proixvajalec ne izvajalec) in ne delo. Meni se je zdelo smiselno.
To je OK.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.722
1.102
113
ne; en lokalni privatnik; sem imel na ogledu nekaj "tavelikih", a se vsi otepajo prestavit števec iz hiše na fasado, ta pa bi naredil ali eno, ali drugo, ali oboje, zdaj pa je loterija kaj je boljša oz. manj slaba možnost: dobiti lokalca za števec prestavit in potem tavelikega za SE (ki ga lahko čakaš mesec-2-3, čas za netmet. se pa izteka), ali lokalca za vse
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.987
821
113
gledam najnovejši Merkurjev katalog (moduli Luxorsolar in Germansolar):
- konstrukcija steklo - steklo: višja mehanska in toplotna stabilnost
- bifacialni: dvostranska prozvodnja energije za večji donos
- heterojunction tehnologija zagotavlja boljši temperaturni koeficient

googlam... neki novga - pa dejansko uporabnega? al marketinški trik za 2% večjo proizvodnjo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.766
9.417
113
ne; en lokalni privatnik; sem imel na ogledu nekaj "tavelikih", a se vsi otepajo prestavit števec iz hiše na fasado, ta pa bi naredil ali eno, ali drugo, ali oboje, zdaj pa je loterija kaj je boljša oz. manj slaba možnost: dobiti lokalca za števec prestavit in potem tavelikega za SE (ki ga lahko čakaš mesec-2-3, čas za netmet. se pa izteka), ali lokalca za vse
Jaz bi lokalca za prestavitev in večjega za SE. Meni so pri Sol Navitas garantirali montažo v roku 1 meseca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

B81

22. jul 2007
35.413
9.562
113
Tole me malo skrbi...od triglava.
Tam pravijo, da so iztrebki od pticev, malo samo cudno, da se po mocnem dezju ne operejo :)

IMG_20240724_111139_1_edit_196777560937681.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.766
9.417
113
Zato ker življenska doba SE ni 1 leto, ampak naj bi bila 30 let. In je fajn, če se podjetje takrat še ukvarja s SE.
Zato rabiš resno podjetje za to, ne pa padalce, ki vsakih 5 let menja področje, pač kjer vidi več denarja. Poleg tega imajo resna podjetja z več 100 montažami več izkušenj in je manjša možnost napak pri montaži. Kar pri SE spet ni zanemarljivo.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.722
1.102
113
Zato ker življenska doba SE ni 1 leto, ampak naj bi bila 30 let. In je fajn, če se podjetje takrat še ukvarja s SE.
mislim da je odgovornost teh dolgoletnih garancij (10, 20, 30 let) na proizvajalcih opreme (razsmerniki, paneli), ne pa na izvajalcih; izvajalci dajo 2-3 leta garancije na opravljeno delo, ne bo ti pa izvajalec dal novega Huaweija če Solaredge propade in razsmernik crkne, ali pač?

Poleg tega imajo resna podjetja z več 100 montažami več izkušenj in je manjša možnost napak pri montaži. Kar pri SE spet ni zanemarljivo.
to imaš prav; sem govoril z enim od tavelikih in ga vprašal če sami montirajo SE in mi je rekel da ne, da imajo 27 podizvajalcev ki zmontirajo 300 SE na mesec (če sem si prav zapomnil cifre), da pa oni kot velika firma stojijo za temi podizvajalci; če bo en nekaj zafušal, je njihova odgovornost da bo prišel on ali pa eden od 26 drugih popravit.
Saj če ne bi imel "situacije" s prestavitvijo omarice, bi bila izbira enostavna in SE že na strehi, tako pa...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.766
9.417
113
mislim da je odgovornost teh dolgoletnih garancij (10, 20, 30 let) na proizvajalcih opreme (razsmerniki, paneli), ne pa na izvajalcih; izvajalci dajo 2-3 leta garancije na opravljeno delo, ne bo ti pa izvajalec dal novega Huaweija če Solaredge propade in razsmernik crkne, ali pač?
Veliko sreče pri iskanju drugega izvajalca, ki ti bo prišel zamenjat optimizator za 60 eur in se ob tem še ukvarjal z garancijskim zahtevkom za opremo, ki jo je nekdo drug prodal. ;)
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
375
165
43
Veliko sreče pri iskanju drugega izvajalca, ki ti bo prišel zamenjat optimizator za 60 eur in se ob tem še ukvarjal z garancijskim zahtevkom za opremo, ki jo je nekdo drug prodal. ;)
saj ne boš iskal sam... fučka se meni kateri podizvajalec je izvajal... jaz imam Petrol,... sta bila dva panela v okvari.. vse sem urejal s Petrolom, delali pa so neki sp-ji. Zato se išče velika firma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr