sončna elektrarna

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.287
3.426
113
Počakej, da vse te, katere še čakajo soglasja priklopijo. Nadzora nad izvedbo itak ni in takih člankov bo še kar nekaj.
Dokler ne bo tehničnega pregleda in lista, kamor se izvajalec podpiše za odgovornost jih bo še kar nekaj zgorelo. Žal mi je, da se na tem področju vsi, kateri imajo vzvode, da se to prepreči, tako ignorantsko obnašajo.
 
27. jan 2022
5.067
1.865
113
Počakej, da vse te, katere še čakajo soglasja priklopijo. Nadzora nad izvedbo itak ni in takih člankov bo še kar nekaj.
Dokler ne bo tehničnega pregleda in lista, kamor se izvajalec podpiše za odgovornost jih bo še kar nekaj zgorelo. Žal mi je, da se na tem področju vsi, kateri imajo vzvode, da se to prepreči, tako ignorantsko obnašajo.
Se absolutno strinjam - razen: izvajalec mora dat kar zajeten kupček papirjev na "elektro" pred priklopom in tam izjavlja, da je vse po PSu. Se pa strinjam, da kak elektro nadzor ne bi škodil, ampak kot vsaka stvar v Sloveniji bi se tudi to "delalo na daljavo". ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.287
3.426
113
Se absolutno strinjam - razen: izvajalec mora dat kar zajeten kupček papirjev na "elektro" pred priklopom in tam izjavlja, da je vse po PSu. Se pa strinjam, da kak elektro nadzor ne bi škodil, ampak kot vsaka stvar v Sloveniji bi se tudi to "delalo na daljavo". ;)
Če se nadzornik podpiše, se točno ve, kdo je na tapeti. Take stvari pa ne grejo več na daljavo.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.674
1.089
113
začel sem prejemati ponudbe-predračune-kakorkoli se že prav reče, za SE. Drobnega tiska in raznih pogojev da te mine do vsega. Trenutno me najbolj zanima: SE bi naj bila na strehi hiše ki se počasi (s poudarkom na počasi) obnavlja in je enkrat v nedoločeni prihodnosti predvidena za stalno bivanje, se še ne ve kdaj. Torej: stalno prijavljen tam ni nihče. Davek 9,5% ali 22% ?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.884
687
113
Sej verjetno ima večina 9,5% davka. Poznam jih kar nekaj, ki nimajo na stanovanskem objektu pa so imeli 9,5% dvaka. Samo inšpekcije ne sme biti kar je pa tako malo verjetno. Pa 9,5% davek je omejen tudi na kvadraturo, če se še prav spomnim.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
china shit se vzge
Saj ni samo china shit, imaš tudi neko poljsko robo, ki se deklarira kot eu produkt, pa vprašanje kaj je to za en shit od robe.
Podobno kot so 20 let nazaj prišle na trg neke cenovno ugodne poljske pocinkane vodovodne cevi, ki so po 5 letih razpadle od rje.
Niso paneli problem, bolj inštalacije, kjer že sicer vidiš, da se za vodnike uporablja vse drugo kot baker.
 

B81

22. jul 2007
34.961
9.251
113
To je vrag, ker ce je narejeno na kitajskem in dodelano/dokoncano tu, je potem eu proizvod.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
SE strokovnjaki, v soboto ko je ponoči zarezalo nekje pri nas v bližini, trem v ulici in eni firmi preko ceste ne dela SE. A to je standard? Seveda nimajo zavarovano, čakaj mojstre.
 
27. jan 2022
5.067
1.865
113
SE strokovnjaki, v soboto ko je ponoči zarezalo nekje pri nas v bližini, trem v ulici in eni firmi preko ceste ne dela SE. A to je standard? Seveda nimajo zavarovano, čakaj mojstre.
Seveda ne. Možno da gre za slabo izvedbo ozemljitve, mogoče jim je samo varovalke od sončne ven vrglo.
Čudi me da šparajo na 70-100€ zavarovanja.