Snemanje hitrosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ok razumem - približno.

Kajvos, jaz sem tisto zgoraj print Screen, pa pripneš v Slikarja, obrežeš in shraniš kot sliko, potem pa sliko prilepiš tukaj. So pa tudi precej enostavnejši načini.
 

Bogeyman

Zelenc'
2. feb 2010
20
0
1
Obstaja tudi en kup programov, ki to delajo na telefonih z gps. Večina ima svojo online aplikacijo za analizo gpx datotek, ki jo lahko uporabljaš tudi za datoteke iz Igo8 (omogočajo veliko več kot google maps - earth). Najbolj "user friendly" se mi zdi SportyPal. Imaš pa še GPSed, Smart Runner, Run.GPS,...
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Zelo zanimivo ! Ostajam trenutno na google maps - earth. ker ju razumem, ( slovenski ).
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
mogoce ve kdo ce je kaj takega tudi v integriranih avtomobilskih navigacijah? V tem primeru e90 - business navigacija? :D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim da ne, ker se nima kam shranjevat. Bussines navigacija je na DVDju, tudi zunanjih POIev ne moreš gor dat, razen seveda če ni kdo po dveh letih kar nimam bemflna že uspel "razbit" njihov DVD.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
v iGO8 lahko snemaš kompletno pot, potem pa to izvoziš tudi v google earth ali druge programe, ki vedo delati z GPX datotekami.
Bom dal večer točna navodila, ker nimam tukaj navigacije.
sem vedel, da bom nekaj pozabil
uf-1.gif


Skratka kot prvo v programu moraš omogočiti snemanje poti. To narediš tako, da klikneš na znak za satelite in baterijo, kjer se ti odpre dodaten menu. Tam moraš omogočiti snemanje.


Če si to naredil, se ti bodo logirale vse poti.
Te poti lahko nato najdeš na prvem zaslonu programa pod "Uredi" in nato "zapisi poti".


Prikaže se ti seznam trenutnih poti, v mojem primeru je tu samo eden, ki ga imam shranjenega že dolgo časa
smile-1.gif


Izbereš pot, ki bi jo rad gledal v drugih programih, oz. jo klikneš, kar nato povzroči, da se odpre stran s statistiko te poti, ter barva, s katero naj se ti pot prikazuje tudi v zemljevidih.


V primeru, da pritisneš Izvoz, se ti bo nekje na kartici kreirala datoteka "GPX", ki jo lahko uvoziš v sam Google Earth, ali druge programe za spremljanje poti.


Lahko pa pot samo prikažeš na zemljevidu, kar izgleda približno takole:


Kar se tiče samega Google Eartha, pa so navodila takšna:
Odpri program Google Earth, ter izberi Datoteka -> Odpri. V izbirnem meniju desno spodaj izberi tip datoteke "Vse datoteke", ter poišči datoteko, ki si jo prej izvozil (SD kartica??)




Če si vse storil pravilno, se ti odpre novo okence, tam pa odkljukaj vse štiri možnosti.


Čez nekaj sekund se ti na sliki pojavi pot, po kateri smo potovali, če pa pot približaš, pa boš videl tudi smer potovanja (puščice), ki pa so v bistvu izbirna polja. Vsaka izmed puščic ali pik pomeni točko, kjer je GPS naprava shranila in/ali označila gibanje. Vsako izmed teh točk lahko klikneš, ter si ogledaš tudi lastnosti te točke potovanja (hitrosti, višine, ipd.).
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Nadaljujem Apachi-jevo razlago ( upam ,da nisi užaljen ) :

Predvajanje naše vožnje

predvajanjepot2.png


Ustaviš predvajanje, se postaviš na puščico, pritisneš desno miškino tipko




Grafični prikaz našega potovanja.



( Če sem samo enemu pokazal nekaj novega, sem zelo zadovoljen ) !!!!!!!!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ajde mojstri snemanja poti zdaj pa malo trši oreh.

Snemanje je bilo vključeno več dni (21). Vsak dan se je ruta zaključila vendar jih nisem redno izvažal v .gpx format. Tako je sedaj v track mapi nekaj gpx-ov in še kup drugih (nimam pri sebi navigacije, tako da ne vem kateri format), ki pa jih GE zavrne kot škodljive datoteke, iGO pa jih tudi ne potegne več ven, ker ima neko skrajno glupo funkcijo da tracke lahko vidiš le dva dni (al pa še to ne).

Torej Janch pričakujem navodila kaj je treba popravit v datotekah, da bodo tracki vidni dalj časa, in drugi pričakujem pametne nasvete.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zanimiv problem s katerim se sam še nisem soočil. Sam imam namreč vklopljeno samodejno shranjevanje poti, max velikost zapisov pa imam omejeno na 10 mb. Ravno sem pregledoval zapise, ki so stari tudi več mesecev in mi jih je brez problema izvozilo v .gpx, katere pa je GE tudi brez kakršnega koli jamranja odprl...Okoli tega pa v sys tudi nimam nobenih posebnih ukazov...upam, da ne bo odveč, če te spomnim, da se .gpx datoteke izvozijo iz mape iGO8\save\tracks (.trk) na root kartice v mapo "tracks" (.gpx) in le te prepozna GE. Če pa si v GE hotel odpreti direktno .trk datoteko, ti pa seveda javi, da je datoteka potencialno nevarna, in je seveda ne zna odpret...
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj to mi ni čisto jasno, zakaj mi .trk datotek v iGO programu več ne kaže po dveh dneh, čeprav so še na kartici in lahko na save/tracks dostopaš do njih ampak so v .trk in ne .gpx. Tako da "lasten" izvoz ni več možen.
A obstaja kak zunanji konverter .trk v .gpx?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mi je dalo malo mislit, da imam prenisko nastavljeno količino podatkov za poti, pa sem dvignil na 10 MB ampak starih vseeno ne prikaže več, na kartici pa so. Kaka ideja?

Pa še malo off topic, kako naredite, da vam GE sočasno prikaže več zapisov poti? Jaz jih uvozim noter pa vse so odkljukane, ampak kaže pa samo zadnjo na katero klikneš.
frown-1.gif



Našel en track konverter, ki ti online spremeni tudi trk datoteko v gpx ampak sem ugotovil na kar prej nisem bil pozoren, da je iGO zaradi moje prejšnje omejitve velikosti shranjenih trakov na 1MB vse predhodne tracke zmanjšal na 1kB ali po domače zbrisal. Pa je šla cela Turčija v PM.
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

motoroil

Zelenc'
26. avg 2010
1
0
1
Pozdravljen
Kaj pa je treba vpisat v polja
"track directory"
"export directory (defaults to track directory)"
namreč ta polja so prazna in če hočem shraniti ruto mi napiše da je najprej potrebno vnesti
directorij v ta polja

LP