Snemanje hitrosti

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Odpiram novo temo in upam, da bo obrodila sadove.

Možnost sigurno obstaja, samo nekdo bi se je moral lotiti.

Med vožnjo na morje med prvomajskimi prazniki se mi je porodila misel, da bi se dejanska hitrost, ki je vidna na ekranu, tekoči čas in tudi datum nekje snemala ( beležila ), tako, da bi si lahko kasneje to stvar ogledal ( nekakšna črna skrinjica ). Je to zadevo možno realizirati. Ali je za to potrebno dost dela, časa in denarja ? Ali samo brihtna glava in dobra volja ? Ali ima še kdo podobno razmišljanje ? Ali je to brez veze ?
Dajte reč nekaj na to temo !!!
write.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če imaš GPS ti ta shranjuje hitrost in pot in vidiš točno kje si divjal itd...
Pač analiza gps log fajla.

Sicer pa verjetno s kakšnim programom za zajem, snemanje ekrana...
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
verjetno bi se dali tudi potegniti podatke dol iz potovalnega računalnika. če zna računat razne porabe , hitrosti ipd jajca potem te podatke nekje ima. verjetno priklop pc-a na kak port in ustrezen program pa bi šlo
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Imam GPS IGO 683 B , ja shranjuje podatke , toda tam vidim povprečno hitrost. Realno hitrost , ob določenem času, to bi rad videl.Se pomikal naprej in nazaj po podatku. Kako prid do tega podatka in kje ga videt ? To me zanima !!!!!!!!!!!!1

Snecer kje lahko to vidim, to mi prosim povej ! ( analiza log fajla ) kako ?
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
v iGO8 lahko snemaš kompletno pot, potem pa to izvoziš tudi v google earth ali druge programe, ki vedo delati z GPX datotekami.
Bom dal večer točna navodila, ker nimam tukaj navigacije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V mapi "save" je mapa "Tracks" kamor se shranjujejo poti, ki jih posnameš med uporabo iGO-ta če imaš vklopljeno funkcijo snemanja poti. Datoteko iz te mape odpreš v Guglovi zemlji in se ti pokaže kup "zastavic" pri kliku na vsako se ti izpišejo podatki kot na sliki spodaj.

Drugače pa posebej priporočam branje slovenskih navodil za iGO
wink-1.gif

928544-GPS.jpg
 

Priponke

  • 928544-GPS.jpg
    928544-GPS.jpg
    45,7 KB · Ogledi: 285
Nazadnje urejeno:

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Hvala za pomoč in nazorna navodila!!

Pogledal sem na kartico in videl kar precej zapisov v mapi Save/TRACK, toda te datoteke se ne odprejo v Google zemlja. Napiše , Ni bilo mogoče odpreti potencialno nevarne datoteke.

Drugo kot omenja Apachi pa so tri datoteke v mapi tracks( ne v mapi save - ampak takoj na začetki ko odpreš kartico), z končnico GPX, ki se dajo odpreti v Google zemlji in se prikažejo podatki kot jih omenja Mcgiver, toda tam je samo 3 tatoteke ( dve iz leta 2009 in ena od letos.)
Kaj bi moral narediti , da se ta stvar tudi meni prične odvijati normalno ? Prosim za pomoč !!!

Mcgiver prosim povej mi v katerem programu, oziroma kako prilepim sliko, prosim !!!

( težko je učiti voziti starega konja)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Poglej v .pdf navodila, katera je prilepil McGiver. Tam je obrazloženo, kako posneti pot. (stran 48). Kako pa si potem ogledat tvoj dejanski replay prevožene poti na računalniku - če sem te sploh prav razumel, pa dvomim da je sploh možno, ali pa je druga znanost, saj bi taki zapisi zahtevali precej več prostora, kot pa le nekaj KB v mapi save.....Sicer pa tudi mene zanima, kaj točno ti lahko na zunanjem viru pokaže reciklirana verzija teh zapisov, zato bodo te informacije zares koristne, sploh za pisanje raznoraznih pritožb....
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Kot so že napisali.
Že v Google Earth lahko potem celotno pot pogledaš in daš simulacijo vožnje.
Vse je odvisno samo od programa, gpx datoteka ima dovolj podatkov. Dovolj je že podatek o času in koordinati (še višina je not), hitrosti ni v sledi, jo program izračuna...

Pa tudi nekatere gps naprave imajo možnost predvajanja sledi... playback track. In potem gledaš kje si vozil in kako.
Skratka v sledi je dovolj podatkov, samo program rabiš.

GPS podatke pa so že uporabili za pisanje pritožb
smile-1.gif
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Danes preiskusil na sicer krajši razdalji, DELA , DELA !!!!!!!!!!!!!! Naredil po vaših navodilih. Hitrost snemanja nastavil za 1sek.Izriše pot potovanja, na vsako sek.je podatek: koordinate, datum, čas in hitrost ( vse kar me je zanimalo ),res super!!!!
Zelo vesel, da mi je uspelo z vašo pomočjo
Vsem hvala, ki ste sodelovali .Posebno hvala Mcgiver-ju in Apachi-ju
cool-1.gif
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Danes se odpeljem v MB, pa ti sporočim podatek, ko se vrnem.Testne podatke zbrisal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne boste bankrotirali na karticah zaradi zapisov poti. Če se prav spomnim meni GPS miška ko beleži na tak interval nafila cca 24.000 točk v recimo dveh dneh vožnje (skupaj cca 7 ur) in potem je to cca 2 MB fajl. Je pa načelno to precej prepogosto. Komot nastaviš interval na 3 - 5 sek.

Pri 100 km/h je 1km v cca 36 sec. in ravno toliko točkah.
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Eno je log datoteka gps sprejema signala, ki sprejme podatek vsako sekundo in si ga zapiše, drugo pa je potem sled, ki je bolj pametna.
Pri sledi se točka zapiše le ob spremembi smeri. Če voziš ravno ne bo v sledi risal vmesnih točk, ampak samo začetno in končno.

Tako da preveri če imaš 36 pik v sledi v enem km
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
O kaki sledi ti govoriš?

Snemanje poti ustvarja log datoteko, ki prenešena na Gugl zemljo izriše pot tisočerih točk, ja za vsak nastavljen interval eno. Ko klikneš na katerokoli točko se izpišejo podatki, ki so zgoraj na sliki. Z večanjem intervala točk so tudi podatki o hitrosti manj natančni. Mislim, da je o tem tu govora.

PS: kaj je za GPS ravna vožnja? A po istem poldnevniku, al po istem vzporedniku, al po diagonali?
shocked-1.gif
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Da odgovorim na zastavljeno vprašanje .

Podatki so prepisani iz GPS.
Prevoženih 38 km
povprečna hitrost 63 km/uro
čas potovanja 35,27 minut
zapis velik (majhen) 97 KB

snemanje nastavljeno na 1 sek.

Prikaz točk na Google zemlji pa je na 2 sekundi. Zakaj razlika nevem.

Jaz sem prezadovoljen.

McGiver, prosim te če lahko izpolnih prošnjo iz enega mojega posta malo više.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No hotel sem samo povedati, da nekatere navigacije "pametno" snemajo pot/track/sled/ in vstavljajo točke.
Glej sliko. Točko vstavi/izpusti le ko se spremeni smer.



in časi so povsem različni od 1s naprej, po potrebi.



Ko vklopiš gps in ta zazna satelite prične naprava snemati gps log datoteko, ki je skrita. Tu not so vsi podatki, ki jih dobi naprava od satelita na 1s oziroma interval.

Iz te log datoteke pa potem ko vklopiš opcijo snemanja poti naprava vzame podatke za sled.

Isto kot raw fotografija in kasneje shranjena...

Samo to sem mislil.