Smrtovnica in upravna enota

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Prišlo je do tega, da je treba jutri iti na upravno enoto, na matične zadeve, da se sestavi smrtovnica.

Kot razumem zadevo, se na smrtovnico popiše sorodnie (dediče) in premoženje.
Pri dedičih ne bo težav, je samo otrok edinec.

Pri premoženju pa se zatakne.
Vem za nekaj parcel (njiv), in imam njihove katastrske številke.
Vem še za (vsaj) dve gozdni parceli, ki pa se mi ne sanja več, kje sta, še manj vem za katastrske številke.
Prav tako nisem prepričan, če vem za vse račune pri bankah. Vem za tri račune, ne vem pa, če je pokojna še kje drugje odprla račun.

In me zanima:
Ali mora na UE po uradni dolžnosti poiskati vse zapise iz zemljiške knjige za pokojnika?
Ali lahko na UE po uradni dolžnosti poiščejo vse TRRje na bankah od pokojnika?
Kaj se zgodi, če kakšnega od teh manjkajočih zadev ne prijavim v smrtovnico?
Kaj se zgodi, če kasneje (čez leto ali dve) odkrijem še kako parcelo in/ali TRR?
Ali se pri smrtovnici samo približno ti podatki napišejo, dokončno pa potem sodušče zahteva sezname od katastra in davkarije?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Prišlo je do tega, da je treba jutri iti na upravno enoto, na matične zadeve, da se sestavi smrtovnica.

Kot razumem zadevo, se na smrtovnico popiše sorodnie (dediče) in premoženje.
Pri dedičih ne bo težav, je samo otrok edinec.

Pri premoženju pa se zatakne.
Vem za nekaj parcel (njiv), in imam njihove katastrske številke.
Vem še za (vsaj) dve gozdni parceli, ki pa se mi ne sanja več, kje sta, še manj vem za katastrske številke.
Prav tako nisem prepričan, če vem za vse račune pri bankah. Vem za tri račune, ne vem pa, če je pokojna še kje drugje odprla račun.

In me zanima:
Ali mora na UE po uradni dolžnosti poiskati vse zapise iz zemljiške knjige za pokojnika?
Ali lahko na UE po uradni dolžnosti poiščejo vse TRRje na bankah od pokojnika?
Kaj se zgodi, če kakšnega od teh manjkajočih zadev ne prijavim v smrtovnico?
Kaj se zgodi, če kasneje (čez leto ali dve) odkrijem še kako parcelo in/ali TRR?
Ali se pri smrtovnici samo približno ti podatki napišejo, dokončno pa potem sodušče zahteva sezname od katastra in davkarije?
Ni potrebe po vseh podatkih. Bo sodišče poiskalo nepremičnine, račune po bankah itd.

Če podatkov nimaš, jih kasneje pridobi sodišče. Poveš, kar pač veš... :)

Če se kasneje odkrije novo premoženje, se izda dodaten sklep o dedovanju...

Ja, smrtovnica je "približna".
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi