Smo res tako zelo zabredli...

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Verjamem, da je mladim hudo bit izoliran, bi bilo tudi meni leta nazaj, ko se je hodilo naslednji dan domov itd... verjetno pa je med temi 25% potencialnih samomorilcev tudi velik % đankijev, ki so bili redno na drogi in je zdaj malo težje nabavit, pa še denarja ni...

Sicer pa npr. organizirano druženje s testom, starim en dan (primer), bi lahko šlo komot skozi (ob predpostavki, da so dejansko vsi na testiranju in negativni). Pač toliko, da se lahko mladi družijo, ne pa obešajo, kdo nam bo pa penzije plačeval, madona... težko se je bilo vstat ob 6:40 vsako jutro v OŠ (ajde ne v nižji stopnji) in peljat mleko v mlekarno z avtomatikom in zadaj vozek s 3 kanglami 500 m daleč... sem v sobo slišal, ko mi je ata moped vžgal. Pa da ne omenjam vsega drugega...nekateri na bazen, mi pa na njivo krompir pobirat v sezoni :)
Danes bi me socialna vzela :evil:

Ti otroci verjetno rabijo samo en dober pogovor, da je stanje zdaj pač takšno, kot je in da moramo vsi pregurat in da niso edini, ki imajo zdaj težave. Velika večina od teh 25% bo razumela, ostali pa bodo žal verjetno viseli, to je pač vedno bilo tak...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Vsi prelagajo delo na "strokovnjake"
Kdo pa so strokovnjaki ?
Nekdo, ki prebere nekaj knjig (šola). Drugi mu na papir napiše da zna brat (diploma) in iz tega razloga sedaj prvi misli da je boga prijel za jajca.

Tak kvazi strokovnjak ponavadi zna predpisovati tablete, ki imajo zanimive efekte. Ampak s tem človeka neboš spravil na pravi tir.

Če mu hočeš pomagati moraš prvo vedeti kako. In tega iz par knjig ne boš.

Najti dobrega psihiloga v Sloveniji pa ni lahko. Še posebej če ne veš kaj iščeš.

Vsekakor bos bolj strokovnjak ce preberes nekaj pravih strokovnih knjig, kot pa da beres clanke na internetu blodnikov, internet mamic in zarotnikov ter kvazi strokovnjakov. Skoda le, da to zadnje se je ze tako mocno rwzsirilo, da prevagajo prave strokovnjake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Zavedajte se, da zmeraj velja, da tisti, ki res rabi po pomoč ne pride sam. Tako mora okolica prepoznati tiste, ki so potrebni materialne kot kake druge pomoči. Tisti, ki jamrajo, jim praviloma ni hudo. Šele, ko jih prepoznaš, je čas za strokovnjake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.950
113
Verjamem, da je mladim hudo bit izoliran, bi bilo tudi meni leta nazaj, ko se je hodilo naslednji dan domov itd... verjetno pa je med temi 25% potencialnih samomorilcev tudi velik % đankijev, ki so bili redno na drogi in je zdaj malo težje nabavit, pa še denarja ni...

Oziroma gredo skozi neko obično fazo. Verjetno je prejšnja leta bil % podoben, ni pa nihče nič pisal o temu.

Če se hočeš družiti se pač boš. Samo ne v Parliju ali Cirkusu.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Pomoci potrebnih je vedno dovolj, ni to nic takega. Bilo je tako, je tako in bo tako. Da je pa tega sedaj vec, ni kriva korona, to zdaj je samo bolj izpostavilo. Tudi vzroki za psihicne tezave so razlicni. Leta 1948 so bile travme posledice vojne, leta 1980 smrti Titota, dandanes pa vrcina travm izhaja iz nedelovanja facebooka in instagrama lol :) ok hec. Ali pa ne. Verjetno pa gre dandanes za tezave s samopodobo. Ampak to smo krivi starsi, ne okolje. Starsi smo krivi, da delamo otroke kot ljubljencke in ne kot osebke ki bodo znali ziveti in preziveti tudi najhujse situacije, tako kot so nas nasi starsi naucili. Danes ni vec vrednota (fizicno) delo, pomoc skupnosti. Danes raje energijo trosimo v fitnesih, da bomo zgledali kot tisti na instagramu. Danes raje beremo facebook in trace na njem ali na izmisljotine in neresnice internet strokovnjakov, kot pa prave strokovne knjige. Danes tudi raje verjamemo internet strokovnjakom, kot pa pravim strokovnjakom. Zato ker internet strokovnjaki bolje izgledajo, kot pravi strokovnjaki. Kot da je izgled merilo strokovnosti. Ampak dejansko je izgled cloveka res postalo merilo sposobnosti. Smo zato v zacaranem krogu in verjetno bo samo se slabse. Kar se pa mladine tice, bo raje videl da bi ga zurali, bili pijani, dirkali drag race, hodili plesat, na koncerte, kot pa viseli cele dneve na telefonu in se slikali za instagram. Ampak to smo tudi mi starsi in starejsi krivi, da smo jim vse to vzeli. Ne vem za Ljubljano, ampak v NG ni vec nobene diskoteke, bar odprt cez pozno uro je samo eden ali mogoce dva, tam ne mores zurat, niti plesat. Ni nobene kinodvorane. Enostavno se nimas it kam zgonit cez vikend. Krivi smo mi stari in starsi. Enako je tudi v solah problem. Nas so ucitelji in profesorji tudi kdaj zbrcali, profesorji tudi ocmokali ali dobili cevelj ali grafoskop v hrbet, danes starsi pizdimo na profesorje in ucitelje ze, ce otroka grdo pogledajo. Zato so nasi otroci pomehkuzeni in se ne bodo sposobni resiti se iz problemov, ne fizicnih ne psihicnih.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Smo. Pri nas je letel tudi grafoskop po ucilnici. In to ga je vrgel prof matematike ze v penziji (cez 70let star)
 
  • Haha
Reactions: B81

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Si pa šop ključev al pa kredo....oz pač karkoli je bilo na učiteljev mizi tisti trenutek ko si kršil JRM v razredu :) vir debat in zabave med prijatelji na srečanjih še 3desetletja after...

Nepredstavljivo za današnje sončke....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in sad

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
mene je učitelj tehnike, ravno pred penzijo, pod eno ramo držal jaz pa sem se le občasno dotaknil tal čez celo šolo "nesel k ravnatelju".
do ravnatelja sicer nisva prišla sem bil pa ko angelček pri tehniki po tem dogodku. evo še danes cca 20let kasneje se ga spominjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.950
113
Čakam, da bo sedaj kakšen boomer napisal, kako lepo se je živelo pod Jugoslavijo :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.708
113
Si pa šop ključev al pa kredo....oz pač karkoli je bilo na učiteljev mizi tisti trenutek ko si kršil JRM v razredu :) vir debat in zabave med prijatelji na srečanjih še 3desetletja after...

Nepredstavljivo za današnje sončke....
Mal si mim udaru. Tud današnji "sončki" imajo podobne zgodbe, ravno šopa ključev ne, so pa druge stvari. In moje izkušnje z najstniki, pa verjemi, jih imam nekaj, (res da se moj druži s fanti s kmetov) so zelo pozitivne in prav vsi imajo cilje in prav tako imajo dobre in slabe učitelje in na konc imajo radi tiste, ki so strogi in pošteni, podobno kot mi, sam da v drugačnem okolju.

PS: Tud pri nas so bli sončki, za katere so se hodile mamice v šolo kregat, pa sončki, ki se na žurkah niso znal obnašat. Sem vahtal valeto, pa sem mel mal dežavuja.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Vsekakor bos bolj strokovnjak ce preberes nekaj pravih strokovnih knjig, kot pa da beres clanke na internetu blodnikov, internet mamic in zarotnikov ter kvazi strokovnjakov. Skoda le, da to zadnje se je ze tako mocno rwzsirilo, da prevagajo prave strokovnjake.
Nič ti ne pomaga branje če ne veš kaj not piše. Zato rabiš izkušnje, razumevanje človeške psihologije in dosti vloženega dela.
Zdravljenje psihičnih problemov preko interneta so pa bolj mokre sanje posameznikov. Ker tisti , ki to znajo so itak prezasedeni. Vse ostalo pa je večji problem kot rešitev.

Največji vzrok vseh teh težav so starši, saj so njihovi sončki ah in sploh najboljše kar se je zgodilo na planetu.
Krivo pa je od zraka do zemlje vse samo oni ne.

Poleg prišteješ še mobilni telefon generacijo pa imaš veselje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.708
113
Kaj pa se dogaja tam zadaj? A bo mir! ZADNJA KLOP VEN! In je šla na hodnik.... :valjamse:
Mi smo pri praksi nemenoma obrnil vse elektrolite kontra, pol je pa prišel, da bo probal, pa je blo bum bum bum frrrr.......p vam m, spiz..ite da vas ne vidim, pa smo šli v zdajšnjega Guinnessa, po tem se nam je pa še on pridružil.....Fantje dobr ste me spet našajbal, lohk bi vedu.....
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
mene je učitelj tehnike, ravno pred penzijo, pod eno ramo držal jaz pa sem se le občasno dotaknil tal čez celo šolo "nesel k ravnatelju".
do ravnatelja sicer nisva prišla sem bil pa ko angelček pri tehniki po tem dogodku. evo še danes cca 20let kasneje se ga spominjam.
Ha, a sva hodila na isto šolo?
Mi smo bili tudi deležni klasičnih vzgojnih prijemov (še jaz osebno, pa sem bil zelo priden).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne da je bilo v jugi bolje, bil pa je red. Točno se je vedelo kaj in kako in točno si vedel kaj te čaka če si .....
Ljudje, še posebej pa mularija rabij(m)o ravno to: red in doslednost. Jasna pravila.
Vsak strokovnjak ti bo to povedal.
Ko obujamo spomine na "stare čase", vedno pridejo na plano najboljši učitelji: strogi (zajebani), pošteni in dosledni.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Ha, a sva hodila na isto šolo?
Mi smo bili tudi deležni klasičnih vzgojnih prijemov (še jaz osebno, pa sem bil zelo priden).
najbrž ne ker takih prijemov je bilo zelo zelo malo.
bolj so, sploh učiteljice, hotle dosežt to disciplino/red s tem da so te kaznovale pri oceni.
motiš pouk? vprašan. če vidi da malo znaš konkretno težja in bolj podrobna vprašanja kot ostale.
če si imel dobre ocene si zaradi tega dobil nižjo, če si pa že tako na meji bil je bil pa itak cvek.

tist učitelj je bil pa svetina, imena pa ne vem več.