Uporabljate neposodobljen brskalnik. Ta ali druga spletna stran morda ne bo prikazana pravilno. Posodobite brskalnik ali uporabite alternativni brskalnik.
Zato tožilstvo ni vztrajalo pri zaporni kazni Kot so nam pojasnili, je šlo za kompromis. Poudarili so, da je kazen glede na vse okoliščine sprejemljiva, med drugim zaradi visoke starosti obdolženke in dejstva, da pri spornem dejanju ni pridobila premoženjske koristi. "Priznanje je omogočilo takojšnje končanje kazenskega postopka, ki bi zaradi svoje zahtevnosti zelo verjetno do pravnomočnosti trajal še več let. (...) Prav tako pa ni nujno, da bi bila sankcija bistveno strožja," so ocenili na specializiranem državnem tožilstvu, ki ga vodi Darja Šlibar.
Romana Pajenk, ki je bila obsojena na leto in mesec dni, bo morala opraviti 780 ur dela v korist družbe. Kot so izračunali na Pop TV, bodo vsi obsojenci za devet milijonov evrov škode, ki so jo povzročili, skupaj opravili dobrih 2.600 ur dela. V povprečju bo torej ena njihova ura vredna 3.400 evrov na uro, s čimer bi morali biti precej bolj zadovoljni kot tožilstvo.
Nekdanja bančnica Romana Pajenk se je s priznanjem krivde izognila zaporni kazni. Zato se je tožilec znašel pod drobnogledom generalnega državnega tožilstva. Kateri od tajkunov sploh še konča za zapahi?
Po odmevnem odvzemu treh otrok in dodelitvi skrbništva očetu je mati več let pravico skušala doseči na slovenskih sodiščih, a epiloga še ni dočakala. Evropsko sodišče za človekove pravice je zdaj razsodilo, da ji mora Slovenija plačati odškodnino.
Potem ko je ustavno sodišče razveljavilo obsodbo zoper Matjaža Škorjanca, domnevnega avtorja zlonamerne kode, ki je okužila računalnike po vsem svetu, je primer Mariposa med ponovnim sojenjem zastaral.
Ta stran uporablja piškotke, ki vam pomagajo prilagoditi vsebino in funkcionalnosti ter obdržati prijavo, če ste registrirani.
Z nadaljnjo uporabo tega spletnega mesta soglašate z našimi piškotki.