Slovenska vojska

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
Seveda je posledica neurejenosti/zapuščenosti pač manj kadra. Sej se strinjava da 10 jih bo kljub vsemu manj naredilo kot 100. Ne misliti da podcenjujem sv. Enostavno razumem da s kadrom ki ga ima lahko naredi toliko in toliko.

Je imela JLA lastno zimsko službo ali je tudi najemala zunanje izvajalce?
SV ima lastne pluge. Zimsko sluzbo najema MORS - ministrstvo
 

dax

Majstr
22. maj 2012
799
1.783
93
Evo, rvačka bo "odmrznila" služenje
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.347
4.878
113
Po mojem je uvedba obveznega služenja vojaškega roka precej drag hec, če ga hočeš narediti dobro in za večino populacije. Za začetek rabiš več zaposlenih, ker bodo naborniki v vojašnici 24 ur na dan. Vojaška oprema za usposabljanje ni poceni. Potem so še ostali stroški. Hrvati trenutno dajo za prostovoljno služenje 900 € na mesec. Tega zneska drastično ne bodo mogli znižati. Prav bi bilo, da se plača tudi pokojninsko in invalidsko zavarovanje, brez zdravstvenega gotovo ne gre ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
10.029
3.125
113
Po mojem je uvedba obveznega služenja vojaškega roka precej drag hec, če ga hočeš narediti dobro in za večino populacije. Za začetek rabiš več zaposlenih, ker bodo naborniki v vojašnici 24 ur na dan. Vojaška oprema za usposabljanje ni poceni. Potem so še ostali stroški. Hrvati trenutno dajo za prostovoljno služenje 900 € na mesec. Tega zneska drastično ne bodo mogli znižati. Prav bi bilo, da se plača tudi pokojninsko in invalidsko zavarovanje, brez zdravstvenega gotovo ne gre ...

Kaj ne , v zadnjih letih so toliko zmetali v vojsko da jim tudi to ne bo problem. A to rabiš je pa drugo. Obvezno služenje ni nič slabega sploh glede na današnjo mladino.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.347
4.878
113
Obvezno služenje ne bo vzgojilo mladine, ker je to treba storiti prej. Tudi, ko smo mi šli v vojsko, so stari upali, da nas bo vojska vzgojila, ker mladina ni nikoli OK za prejšnjo generacijo. V JLA smo se naučili lagati, krasti, "hvatati krivine", spoznali smo moč vez in poznanstev. Nekateri pa so se naučili tudi postlati posteljo. Večina pa je to vseeno že znala od prej.
Seveda ne bi bilo slabo, da bi mladina dobila nek minimum znanja, da bi lahko branili državo, ker mir ni samoumeven. Kdor pa hoče "civilno", pa imamo potrebe pri usposabljanju ljudi, ki bi znali kaj uporabnega narediti ob poplavah ali gozdnih požarih. Četudi samo z lopato in kanto vode.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.029
3.125
113
Seveda ne bi bilo slabo, da bi mladina dobila nek minimum znanja, da bi lahko branili državo, ker mir ni samoumeven. Kdor pa hoče "civilno", pa imamo potrebe pri usposabljanju ljudi, ki bi znali kaj uporabnega narediti ob poplavah ali gozdnih požarih. Četudi samo z lopato in kanto vode.

In kako boš pti eh zagoovil da ne bodo "hvatali krivin". To kar se je dogajalo proti koncu juge ali pa v slovenskem služenju je bil dopust. Če se greš na tak način potem bolje da nimamo nič. Ali je red ali pa sediš v zaporu do konca služenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
541
110
43
Naj te ati nauci kater cin je imel (ce ga je), ker keptenov in narednikov slovenske oborozene sile niso imele
No, sem mislil, da bom tukaj kaj zvedel, pa kot po navadi nič, zato sem se updejtal pri "atiju"..torej nekateri rezervni častniki so bili pozvani, da se updejtajo glede opreme, zdr.stanje ipd., možno bo sodelovanje v takoimenovanih prostorskih silah (še v luftu kao), ipd
naučil me je, da je bil in je še po rangu stotnik v rezervi, kar naj bi bilo isto kot kepten v recimo USA Army, tak da nisem dost falil...narednik je pa nižji čin, enakovreden slov. vodniku...še kaj?:cheer:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
No, sem mislil, da bom tukaj kaj zvedel, pa kot po navadi nič, zato sem se updejtal pri "atiju"..torej nekateri rezervni častniki so bili pozvani, da se updejtajo glede opreme, zdr.stanje ipd., možno bo sodelovanje v takoimenovanih prostorskih silah (še v luftu kao), ipd
naučil me je, da je bil in je še po rangu stotnik v rezervi, kar naj bi bilo isto kot kepten v recimo USA Army, tak da nisem dost falil...narednik je pa nižji čin, enakovreden slov. vodniku...še kaj?:cheer:
A to doma anglesko govorite? Ker ce je bil stotnik potem bi ti kot svojemu sinu verjetno povedal da je bil stotnik in bi ti naprej razlagal enako. Razen ce doma anglesko govorite in ti je povedal da je bil captain (ne kepten ti malo pobalkanjeno bitje) in si ti to povzel…

ker ti je anglescina ocitno blizu: you are full of shit.

zdej pa igrajta naprej prostorske sile z “atijem”.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.057
1.309
113
Dobrega pa tudi približno toliko kot na tečaju worda za penzionerje. Fajtanje toplega lufta.
Lahko primerjamo z sosednjim auswitzom, kjer je to obvezno.

Vi so polni samozavesti a pameti pa v vojski res ne talajo.

In tako lahko mirno rečem da je ena kupljena bosanska diploma vredna 100 doktoratov v sosednjem auswitzu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.854
3.732
113
Lepo da si izbruhal, kar se nabere mora ven, verjamem pa da še tebi samemu ni pol qrca jasno kaj bi rad povedal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kamela213

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.364
2.654
113
v lokalni ostariji
SV ima lastne pluge. Zimsko sluzbo najema MORS - ministrstvo

Gledal razpise pa sem videl da iščejo izvajalce za zimsko službo na nekih objektih (ne na Vojkovi) sem mislil da so vojaški objekti (ker je pisalo vo poček, vo Vrhnika...)


No, glede na to da imamo tudi logistični bataljon (al kako se mu reče) bi bilo čudno da ne bi uporabljali te opreme vsaj za lastne potrebe
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.154
2.549
113
Eno vojaško vprašanje, fotka iz Visa, plaža Srebrna, a so to posledice eksplozije granate? JLA vaje?
 

Priponke

  • IMG_20240710_231520.jpg
    IMG_20240710_231520.jpg
    2,6 MB · Ogledi: 88

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
Gledal razpise pa sem videl da iščejo izvajalce za zimsko službo na nekih objektih (ne na Vojkovi) sem mislil da so vojaški objekti (ker je pisalo vo poček, vo Vrhnika...)


No, glede na to da imamo tudi logistični bataljon (al kako se mu reče) bi bilo čudno da ne bi uporabljali te opreme vsaj za lastne potrebe
Logisticni polk. Oni svojo vojasnico sami postimajo. Mozno tudi da se kje kaj zunanjega najema ampak glede na to da so precej samozadostni pri ostalih stvareh in da dejansko imajo pluge (in priklope na kamionih) bi rekel da za SV ni veliko zunanje zimske sluzbe
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.057
1.309
113
Lepo da si izbruhal, kar se nabere mora ven, verjamem pa da še tebi samemu ni pol qrca jasno kaj bi rad povedal.
Meni je zelo jasno kaj piše.

Lahko bi lepo napisal in porabil pol strani. Lahko pa kot zgoraj na hitro. Pa kdor želi lahko razmisli kaj točno piše kdor pa ne pa ne.

Vsak ima svojo izbiro ali ?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.269
325
83
No, sem mislil, da bom tukaj kaj zvedel, pa kot po navadi nič, zato sem se updejtal pri "atiju"..torej nekateri rezervni častniki so bili pozvani, da se updejtajo glede opreme, zdr.stanje ipd., možno bo sodelovanje v takoimenovanih prostorskih silah (še v luftu kao), ipd
naučil me je, da je bil in je še po rangu stotnik v rezervi, kar naj bi bilo isto kot kepten v recimo USA Army, tak da nisem dost falil...narednik je pa nižji čin, enakovreden slov. vodniku...še kaj?:cheer:
Cist tolk da prvič v temi dodam svojih 5centov z vprašanjem. Je tvoj ata šolan oficir ali preko ex vikend tečajev dobil cahn na uniformo?
Dajmo ločit izobraẓ̌evanje v strokovnih vojaških šolah in civilne ustanove in čini zaradi višje/ visoke šolske izobrazbe.
Vojaška medicinska izobrazba se tudi razlikuje od civilne.
Enako je tudi razlika med vojaki.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.057
1.309
113
ksz

Ne vem zakaj se toliko ukvarjate z čini. Moraš prvo vojsko met, ki jo lahko komandiraš. Za teh naših 2k vojakov ne vem če rabi toliko činov.
Već pa jih tako nebo saj nimamo nobene infrastrukture več za nabornike...