slo avto leta 2012

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kak je lahko G6 precenjena gajbica, če stane isto kot megan? Al kaj bi ti kupil za 14k na nivoju golfa?

jaz osebno nebi kupil ne novega golfa, ne novega megana.


Kaj bi pa kupil, če bi moral kupit, oz. kaj bi predlagal nekomu ki kupuje novo vozilo za 14k? Enostavno ni boljšega avta,
s pogleda varnosti/držanja cene/hitre prodaljivosti, lepote (ajde ta je subjektivna, ampak dejansko gre tukaj za res lep avto, kar pri 4 vratnem meganu nemoremo rečt vsi brez izjeme)/
ekonomičnosti (1.2tsi je resnično šparovček ki se premakne za to kubikaturo)/stroški vzdrževanja/ipd.


Megana? Probaj kupit nisana za 14k pa boš videl kaj boš dobil.


Pa najcenejši G6 TDi stane 15.200, za to ceno sicer dobiš (do fundamenta opipanega megana; notri je res srednjeveška žalost),
in pol smo spet pri dci motorju, ki se s tdijevem nemore primerjat.

Enostavno za ta denar težko kupiš boljši (nov) avto. In vseeno mislim da je tut 93 leta golf upravičeno požel, nenazadnje,
kaj se je pa takrat dalo kupit za tisti denar boljšega? Je pa res da je žel slavo še iza časa dvojke in ni bil taka revolucija kot
dvojka in nato štirka, čeprav s tistim VR6 motorjem je res bil zverina.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kak je lahko G6 precenjena gajbica, če stane isto kot megan? Al kaj bi ti kupil za 14k na nivoju golfa?

jaz osebno nebi kupil ne novega golfa, ne novega megana.


Kaj bi pa kupil, če bi moral kupit, oz. kaj bi predlagal nekomu ki kupuje novo vozilo za 14k? Enostavno ni boljšega avta,
s pogleda varnosti/držanja cene/hitre prodaljivosti, lepote (ajde ta je subjektivna, ampak dejansko gre tukaj za res lep avto, kar pri 4 vratnem meganu nemoremo rečt vsi brez izjeme)/
ekonomičnosti (1.2tsi je resnično šparovček ki se premakne za to kubikaturo)/stroški vzdrževanja/ipd.


Megana? Probaj kupit nisana za 14k pa boš videl kaj boš dobil.


Pa najcenejši G6 TDi stane 15.200, za to ceno sicer dobiš (do fundamenta opipanega megana; notri je res srednjeveška žalost),
in pol smo spet pri dci motorju, ki se s tdijevem nemore primerjat.

Enostavno za ta denar težko kupiš boljši (nov) avto. In vseeno mislim da je tut 93 leta golf upravičeno požel, nenazadnje,
kaj se je pa takrat dalo kupit za tisti denar boljšega? Je pa res da je žel slavo še iza časa dvojke in ni bil taka revolucija kot
dvojka in nato štirka, čeprav s tistim VR6 motorjem je res bil zverina.

bla bla bla bla......
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Toyotica maybe?

Yaris? Auris? Vsaj Auris je znotraj katastrofalno plastičen proti golfu.

Mislim da je v za 14-15.000 € golf kar parava izbira. Mogoče še kaka Škoda Octavia ali pa Fiat Bravo. Vse ostalo je bolj žalost.
frown-1.gif


popravek

Najcenejši golf 1.2 TSI po uradnem ceniku je 18.000 € (3 vrata).
Tako, da ja rajši plastičnega Aurisa. Dodaš še nekaj denarja (4000€) pa imaš Auris-a hybrida.

Me res zanima od kje vam (predvsem MX-u) podatek da je osnovni golf 14.000 € za to ceno dobiš osnovnega polota 1.2 tsi(1.2 TSi 77KW 5 vrat comfortline 13.600€)
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Jaz tudi ne vem od kod MXu te cene. Se vidi da velikokrat nabija v prazno. Mi smo navadnrga Polota 1,4 dobili za 13 jurckov. Ne znam si predstavljat kako bi golfa tsi dobil za 14.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ma tole o "plastičnih" japoncih mi je že smešno. Nobenemu ta "cenena" plastika v japonskih vozilih ni všeč, a po 15 letih je japonska "poceni" plastika še edina, ki se pošteno drži skupaj (napram ostalim denimo evropskim izdelkom).

Kakorkoli, sam bi za cca 15k eur kupil Aurisa, če bi že kupoval novo vozilo. Drugače pa raje kakšnega rabljenega C-ja.
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.108
113
39
MB
se pravi raje maš polizdelek zdaj pa polizdelek čez 15 let, kot pa zdaj kakovost pa po tvoje čez 15 let polizdelek

makes sense
bonk.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Ni gršega kot zlupana plastika oz. gumirana plast nad plastiko, v 5 let in morda malo več starih VAGih....... bmk, ima da izgleda čez 10 let isto kot pri novem, pa naj bo trda, saj je ne božam.

Golf za 14k je sicer kar ql, jaz bi še imel vsaj usnjen volan, če ne še komande na volanu..... samo si že potem verjetno na nekje 15k. Je pa verjetno Focus kar blizu z ceno.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Problem je, ker v teh akcijah kot npr. Rabbit, ne moreš dodajati dodatne opreme, če pa greš takšnega Golfa sestavljati po konfiguratorju, si pa na 18k.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
se pravi raje maš polizdelek zdaj pa polizdelek čez 15 let, kot pa zdaj kakovost pa po tvoje čez 15 let polizdelek

makes sense
bonk.gif

Odvisno čemu rečeš polizdelek.
Jaz sem za svoje tojote vedno trdil, da so polizdelek. Pa ne zato, ker bi bile slabo skupaj sestavljene, ampak enostavno zato, ker nikoli niso bile do konca zgruntane, kot je to navada pir boljših evropskih avtih. Priključlek za i-napravo (oz USB)? Kot da bi se kdo v dizajnu na to spomnil, ko je bil avto že na traku. Plastika na otip, debelina ipd? Jao. Gumbi? Že 20 let enaki. In tako naprej.
AMpak: leta kasneje je vse to točno enako kot prvi dan, marsikateri prvi dan boljši avto pa je takrat ves razmajan, olupljen, ubogi.

Torej: dens polizdelek, čez 15 let polizdelek vs danes tip-top, čez 15 let razpadajoče ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ma ne vem, meni se ne zdi tak polizdelek. Morda imam nizke kriterije glede tega ali so gumbi vgrajeni na pozicije, ki so jih dobili s teorijo kaosa ali pa po vrsti. Me pa strašno motijo zadeve, ki začnejo škripati, se majati ali pa nehajo delovati. Če je narejeno je naj narejeno tako, da se zadeve ne bodo luščile, škripale, zgubljale barvo ipd. To je to kar se tiče funkcionalnega dela vozila. Zdaj kakšen je golf težko rečem, težko rečem tudi za aurisa, vendar imam z japonci nasplošno boljše izkušnje kot z vozili iz drugih držav.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Čestitke Fokusu za naziv "Avto leta 2012"

Končni izbor:
-Focus
-Hyundai i40
-Audi A6
-Citroen C4/DS4
-Yaris
1403822-al.jpg
 

Priponke

  • 1403822-al.jpg
    1403822-al.jpg
    89,6 KB · Ogledi: 124