Skuter za očeta

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Torej kot piše v naslovu, oče je star 60 let, letos si je omislil vikend na slo obali. Sicer je navdušen kolesar ampak se mi zdi da mu je skrita želja kakšen skuter, ki bi ga lahko vozil z izpitom B kategorije. Mi lahko svetujete kako je s temi sesalci. Se pravi pogoj je da je zadeva precej poceni, lahko rabljen, absolutno mora biti trpežen (kako je kaj s tem pri skuterjih?), zadeva mora biti vizualno nevpadljiva (kakšne polimane, sfrizirane super turbo zadeve odpadejo), vozil bi se pa predvsem po obali in sicer po kakih 10 - 20 km na furo npr. Vsem hvala za nasvete.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
bicikel mu kupte nov in naj se se naprej matra. najslabse za starga cloveka je, da se na stara leta poleni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Zdaj če bi imel A kategorijo bi bila opcija Honda Lead.

Nevpadljiv, 100 ccm, zanesljiv..skratka za prevoz iz A do B brez da nekih ekstremov v vseh pogledih.
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Z B kategorijo lahko pelje samo skuterje do 50 ccm, ki so omejeni na 50km/h (nepredelani), za po mestu je to ok. Včasih so bili popularni Gilera runner, Piago NRG, italjet,... Raje vzemi ATV (4 kolesnik) z 250-350 ccm motorjem, vozi ga lahko z B kategorijo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
4 kolesnik odpade, zanimiv bi bil samo kakšen skuter, saj pravim zanesljiv, nevpadljiv pač sredstvo za prevoz od točke A do B.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Zanesljiv, nevpadljiv, se posebej udoben za fotra bo samo Gilera Runner, tudi kak Piaggio Hexagon pride v postev, samo je potrebno met a1 kategorijo. Sicer pa karkoli iz koncerna Piaggio, Gilera, Italjet in kksna Yamaha ne bos falil.

Skuter mora bit mal vecji, predvidevam da fotr nima ravno 70kg, tako da Runner je idealna zadeva (malce tezji, vodno hlajen, pa pac piaggio bulletproff), ker s kaksnim zipom sp, kot sem ga imel sam, me je moj fotr samo butast gledal in vprasal "ja kam nej se pa usedem?". No potem, ko pa se je nekako usedel, je slo pa po zadnjem
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.231
5.519
113
Se ne strinjam z izborom gilere runner......pa ni problem v scooterju......scooter sam je špica in si ga lastim tudi sam.....

Problem je v tem da nima luknje med nogami kar pa zna delat probleme starejšim osebam katerih kolki niso več tako gibljivi.....preizkušeno na mojem očetu
wink-1.gif


Tko da raje NRG....isti bulletproof motor sam da ma geštel lukno med nogami.....al pa kak Typhoon oziroma njegov klon Gilera Stalker ( evergreen med scooterji )
 
Nazadnje urejeno: