Mobilni programi za sledenje ( android, Iphone...)

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ker gre Instamapper v večna lovišča, sem testiral en drugi program, katerega bom sedaj opisal. V ta topic se lahko dodajajo takšni in podobni programi za sledenje vozil v realnem času.

Gps-trace Orange + poljuben software ali hardware

Torej, na tej strani se vse dogaja. Se registrirate, da pridobite dostop do PC vmesnika. Ta vam omogoča ogromno funkcij glede na vir, od katerega dobi podatke. Po klasičnih nastavitvah in registraciji naprave se zadeva lahko začne uporabljat.
Program omogoča sledenje vozila v realnem času, analiza vožnje po datumih, prikaz sledi različnih barv z točkami, ko je bila koordinata poslana, možno je izbirati ikone za prikaz ( avtomobili, gradbeni stroji, tovornjaki, čolni, itd...jih je ogromno, izbereš pač tisko, čemur slediš ). Možno je preveriti, koliko satelitov sprejema sledilna naprava, kakšen je status naprave in kar je za marsikoga pomembno, omogoča komunikacijo voznik - operater.
Za lažjo predstavo, kako vse to izgleda, je spodaj slika;



Program omogoča tudi delo z POI točkami, kar pa še nisem preizkušal. Dobra stran vsega tega je tudi to, da omogoča izvoz html kode za prikaz slike na forumih, ali kot podpis na forumih ali kot html koda za blog oziroma za kakšno svojo internetno stran. Če izvozimo html za prikaz kot sliko, bo le ta statična, če izvozimo html za forume, bloge, itd, bo zadeva dinamična. Torej, se posodablja samodejno, ko dobi novo lokacijo.
O vmesniku / programu bi bilo zaenkrat toliko, pa sem še verjetno kaj pozabil.

Sedaj pa programska / strojna oprema.
Ta zadeva deluje na več področjih. Lahko izbirate med programsko opremo za pametne telefone.
Vse te enote, ki so na sezmanu imajo zraven tudi napisane nastavitve, ki jih vnesete ali v napravo ali na PC vmesnik. Vsaka enota oz. program pa omogoča različne stvari. Za android sem izbral GPS Tag . Poleg tistih klasičnih nastavitev ( čas logiranja je neomejeno ) se lahko zadeva začne uporabljat. Omogoča komunikacijo z centrom, pravtako pa omogoča tudi pregled zemljevida, kje se nahajaš. Ampak pozor, zemljevid se ne prenese samodejno, kar pomeni, da program na streznik ne pošilja nič drugega, kot koordinate glede na nastavljen čas. Če hočeš videti zemljevid lokacije, moraš ročno potrditi. Na telefonu se tudi izpiše, kdaj je bila poslana zadnja lokacija. Seveda pa mora biti za pošiljanje lokacije vključen GPS in prenos podatkov. V testnem času sem imel zadevo prižgano 30 min in pošiljanje lokacije na 2 min in mi je pobralo okoli 7kb. Kot sem že povedal, je nastavitev pošiljanja lokacije neomejeno, lahko nastaviš poljubno. Če pošiljaš lokacije ročno, je pa itak zanemarljivo, koliko pobere. Seveda pa lahko tudi izključiš pošiljanje podatkov, ko si na gostovanju oz. to program naredi sam, če mu to nastaviš v nastavitvah.

Zaenkrat bi bilo to vse okoli tega programa. Zadeva je res super in seveda brezplačna. Jo pa še testiram in če opazim še kaj novosti, bom napisal.

PS.: programsko opremo iz seznama najdete pri svojih ponudnikih ( google play, itd...).
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Odlično! Nekaj podobnega sem imel še na PPCju.
Tale brezplačna varianta ne omogoča sledenje več napravam, ali pa jaz ne znam nastaviti.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Novo napravo vpiši isto, kot si prvo. Tam pri "unit" imaš desno simbol viličastega ključa. Tam stisni in prideš do podatkov trenutne naprave. Obvezno moraš vnesti ime programa, ki ga imaš na telefonu / tablici, da vmesnik prilagodi funkcije. Vneseš še IMEI pod "Unique ID" in seveda ime pod "name". To bi verjetno moralo dodati novo napravo, saj prepozna drugi IMEI. Probaj, poročaj.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Pravkar testiram obojestransko komunikacijo. Na PC vmesniku si lahko nastaviš predpripravljena sporočila ali pa jih pišeš sproti. Deluje
aplauz.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Odlično! Nekaj podobnega sem imel še na PPCju.
Tale brezplačna varianta ne omogoča sledenje več napravam, ali pa jaz ne znam nastaviti.

Sem pregledal FAQ in res ni mogoče vnesti več naprav pod en račun.

Citat:
Can I use GPS-Trace Orange free GPS tracking service to track all the vehicles or trucks of my company?

No, GPS-Trace Orange is a free personal GPS tracking service. In your case we recommend you to contact Gurtam, the company which developed Wialon – the vehicle tracking software our site is based on. Gurtam has its own Wialon data center and is offering corporate GPS tracking services for companies all over the world.

Ni problem, se znajdeš po svoje. Če imaš nekje do pet vozil, pač narediš pet računov. Potem pa vsak html daš v word ali kak drug program, ki je za urejanje internet strani in vse skupaj shraneš kot spletno stran. In lepo na eni strani spremljaš vsa vozila. Vse skupaj potem tako izgleda, kot okvirčki varnostnih kamer v trgovskih centrih. Potem še pač pod vsako sliko daš link do vmesnika za tisto vozilo, da imaš takojšen dostop in komunikacijo.
zmaga.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Se mi je zdelo, da ne bo zastonj. Zanimalo me je samo za test, nimam avtoparka na terenu.
cool-1.gif


Imajo pa smotano narejeno za iskanje softvera. Kaj naj dam na Nokio E52, ali kot je nekdo že vprašal, na BB?
 
Nazadnje urejeno:

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
305
6
18
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Za android je zelo dober googlov My Tracks.

Mene zanima tale aplikacija My tracks. A se da naložit zemeljevide na telefon? A morem imeti telefon skoz online? A obstoja še kakšna druga aplikacija za sledenje, ki bi delala offline pa, da bi bili zemljevidi naloženi na telefon.
LP!
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Da obudim temo, potrebujem vaša mnenja, kaj je danes IN za sledenje mobilnikom, po možnosti brez GPS-a, ni pa to pogoj ?

A obstaja brezplačen program za Winphone in Android, da lahko za oba sistema spremljaš več uporabnikov preko ene internetne strani ?
GPSWOX je fino fajn, samo free verzija dopušča spremljanje zgolj 1 userja
frown-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Na iPadu se presenetljivo dobro obnese find my iphone. Tudi mene zanima kakšna pametna zadeva za android, pa da nima cel milijon funkcij in ne žre baterije in resursov. Bi bilo pa dobro, da bi lahko preko sms aktiviral gps in/ali prenos podatkov, če je slučajno izklopljen, ti si pa kje založil telefon...