Ski&Fun

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Zadnja leta hodimo gor samo še z avtom. Sem visoke sorte in ne trpim tiščanja med sedeži. Vožnja traja znosnih 7 ur (Tignes) strošek je gorivo in parkirnina (70€) v garažni hiši v centru.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
40
Za vogalom
Tignes 7 ur? Kakšna urica več pa je...

Mi smo lani hodili 14 ur
hysterical-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Tignes 7 ur? Kakšna urica več pa je...

7:00 Cerknica
10:30 Milano (450km)
13:30 Albertville (770km)
14:00 Bourg Saint Maurice (820km) (pivo pauza)
Potem pa še 30 min do Tignesa. (850 km)

Vse skupaj vožnje 7h 30min

Res je, da pot poznamo že na pamet in, da smo se po Italiji vozili konstantno 180km/h, po Franciji 160km/h, ter, da je bila edina pavza - pivo pavza.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
eno vprašanje: kaj vam je v franciji najbol všeč? oz zakaj se odpravljate tja?

Hmm..., meni je Francija preprosto zakon! Res, da hodim samo v Tignes - Val' d Isere, sem kar nekako čustveno navezan na te konce.

Edina pomanjklivost so majhni apartmaji (imajo pa talno gretje, tako, da ne rabiš sušilnice za oblačila in pancarje.), ter drago pivo (8-10€) in hrana v oštarijah (malica 10-15€ /oseba)

Vse drugo se pa lahko opiše kot superlativ.
Nadmorska višina od 1750 - 3500, dva podzemna vlakca, moderne in ogrevane 4,6 sedežnice, moderne nihajke, sider skorajda, da ni, 300 km prog, vsega ne moreš presmučati v enem tednu.

Poleg tega so vse proge, ki niso povezovalne v dolini (bližina apartmajev) zastonj, torej, če prideš gor v soboto bolj zgodaj in ti karta velja šele v nedeljo, lahko že v soboto smučaš, takih je enih 10 prog.

Zaradi velikega števila prog te posledničo niso uničene proti koncu dneva, razen tiste glavne povezovalne, ki vodijo v dolino.
Nobene gužve ne na progi, ne pred sedežnicami, širooooke proge za zalagat carving - gozdna meja je na 1900 metrih, tako, da dreves praktično ni, zato je tudi veliko možnosti smučanja v celcu.

V bistvu je zadeva tako ogromna, da, ko pomisliš na kakšnem področju smučaš, čez koliko hribov se vlečeš s sedežnicami, te kar malo stisne pri srcu. Če si v skrajni točki smučišča ob 12-ih, moraš že kar malo lovit povezave za nazaj, če hočeš biti ob 16:30 v dolini. Če greš prvič obvezno zemljevid smučišča s seboj!! Ko prideš na vrh hriba in vidiš 20 tabel za proge, ki kažejo v 6 smeri ni ravno prijetno
smile-1.gif


Potem so pa tu še Savojske Alpe, zame imajo kar mističen pridih, vse tiste kamnite hiške v centru Val d' Isera, kamnite pastriske koče, kamnite postojanke na smučošču, vse je prvinsko... zakon v glavnem.

Na koncu je tu še cena..., aranžma v januarju pride cca. 250€/os +/- ,odvisno od števila oseb (6dnevna karta+apartma) + prevoz seveda. Meni zelo ugodno v primerjavi z SLO in Avstrijo.

Ne priporočam pa nočnega življena, ker popivanje zna biti zelo drago.

Najbolje se je na poti gor ustaviti v Albertvillu v trgovsekem centru "Giant" je ob AC, ne moreš falit in tam nabaviš "fasungo" za cel teden. Ceno so iste kot pri nas, oz. malce nižje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
V tistem angleškem pudu v Tignesu so imeli lansko leto akcijo da če vržeš več pik na konci kot kelnar dobiš rundo zastonj....in tako smo se ga lani en večer zastonj (od 5 rund plačali eno) fajn napili
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
V tistem angleškem pudu v Tignesu

Fish tank?

Če je to to, potem rajši pijem v "la Grotte de niege" ali pa v "Le Grizllies" pivo za 10€, kot pa da gledam pijano angleško mularijo s pol riti ven in hlačami na gležnjih.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
40
Za vogalom
To je ključen podatek - hitrost
grin1.gif


Tignes si pa opisal fenomenalno. Točno tako je kot si napisal. Mi smo bili prejšnjo sezono prvič in se bomo sigurno še vrnili... Večkrat! Prej smo bili na parih smučiščih v Franciji (Risoul, Les 2 Alpes, Valmenier) in je bilo načeloma povsod super, samo s Tignesom se enostavno ne morejo primerjati.
Količina prog je povsod velika, v Tignesu je enormna. Naprave so povsod stoletja pred Slovenijo, v Tignesu so tisočletja itd. Karto pa potrebuješ tudi še drugo leto, to sem prepričan. Pa smo dali čez celotno smučišče, samo si nebi upal brez karte....

Kar se pa tiče Risoula je pa tako (bil cca. 5 let nazaj)...

Prog je več kot dovolj. Če si navajen naših in okoliških smučišč te bo vrglo na rit. Prideš na en vrh in vse kar vidiš so proge, greš potem na drugega in potem spet vse kar vidiš so proge... Vse prevoziš ravno nekje v enem tednu.
Je malce več gozda a se še vseeno da smučati off-piste če ti je to všeč. Drevesa so samo še dodaten adrenalin (vzami Coris
hysterical-1.gif
)

Sedežnice so v veliki večini in to 4 sede in naprej. Je nekaj krogcev in sider, ki pa so neverjentno neudobni. Predvsem štart je problematičen, če imaš v planu kdaj imeti družino (ko dojameš za kaj se gre, se lahko temu potem izogibaš). Tudi nakloni so veliko večji kot v naši okolici poleg tega pa proge tudi večkrat zavijejo (problem če bordaš).

Imaš eno najstrmejših prog na svetu, kjer postavljajo tudi hitrostne rekorde. Verjami, ti hitrostnega rekorda ne boš postavil, razen če boš padel. Če boste šli na to progo, morata obvezno iti dva, ker je res zaj... Ko padeš, se ne ustaviš vsaj 50 metrov. Ko pa stojiš v brežini je pa ena noga cca. 30 cm višje od druge čeprav sta ubistvu čisto skupaj
tongue-1.gif


Cene so povsod po francoskih smučiščih primerljive. Ravno za vsak dan žurat ga ni pa to tudi ni namen če greš 700 in več km daleč na smučanje. Če boste šli skupaj s kakšno Collegiumovo odpravo boste pa tako ali tako imeli kakšen bar, kjer bo kakšna zadeva malo ceneje. Pivo na smučišču je svinjsko drago, se pa toliko bolj prileže
smile-1.gif

Kar se hrane tiče, mi veliko večino nesemo s seboj. Za zjutraj kakšne suhe salame/klobase/marmelade/tuno/paštete, za kosilo/večerjo pa juhe v vrečki, testetnine in vse kar lahko kupiš v konzervi (pasulj, jota, prebranac...). Če boste pa kaj več kupovali na poti, se pa ustavite v Brianconu, kjer imajo tak manjši nakupovalni center (če boste šli z avtobusom, se boste tam tako ali tako ustavili).
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
lepo sta se potrudila in opisala stvar.

mene pa recimo ta ogromna smučišča sploh ne pritegnejo...oz mi sploho ni pomembno kolk ima smučišče km. glede na to da grem na smučanje zato da dejansko smučam, mi je pomembna kvaliteta.
lahko se cel teden smučam po dveh ali treh progah. ampak te morajo biti res taprave. tistih strmin sploh ne prenesem...ker tam se ne zna peljat 99,9% smuačrjev. tko da res ne vem v čem je fora drajsanja po strmih progah.
ponavadi grem smučat januarja, tko da se tudi izogibam visogorskih smučišč...ker ko je enkrat -20st ni nobenega užitka več.
zame so italjanski dolomiti še zmeraj no1. tko kot italjani zrihtajo proge jih nobeden..
savojske alpe so mi pa poleti bol všeč :)

ampak vsak ima svoj okus. eni so za avstrijo, eni za francijo, eni italijo, eni pa uživajo na bjelašnici..haha
 

ant

Pripravnik
@grube386
@notranjc

Super post > talam zvezdice in alte
smile-1.gif


Poleg vseh podatkov pa me zanima tudi ali je v Risoulu kakšna trgovina za hrano, da ne vlačimo vse s sabo. Verjetno je tudi precej drago?
Sicer gremo z busom in bomo vzeli kolikor se bo dalo, ostalo pa bo treba kar tam kupovati. Zaradi par kosil pa tudi ne bomo bankrotirali
smile-1.gif


p.s. a tista proga je tam nad Varsom ? karta: http://www.alpha-sierra.org/aramis/images/stories/galeries_photos/vars/pistes_risoul-vars.jpg

Hvala
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Ja, to je proga KL iz vrha Pic the chabrieres.
Trgovine seveda imaš, so malce dražje, bankrotirali ne boste. Ko sem bil jaz tam, so znali prodajalci angleško toliko, da sem se jaz prej naučil osnovnih francoskih besed, lani v Tignesu je pa bilo veliko bolje oz. brez pripomb.
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Tignes 7 ur? Kakšna urica več pa je...

Mi smo lani hodili 14 ur
hysterical-1.gif

Ker je to bla precej smešna prigoda, bi jo lahko tudi tu prilepil
hysterical-1.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
40
Za vogalom
So trgovinice seveda... Kot je že grobo napisal, so malce dražje in notri dobiš paštete, tuno in tako. Ko smo potovali z avtobusom je bil vedno en nahrbtnik konzerv in druge hrane - to je bil vedno daleč najtežji nahrbtnik. Če ne želite toliko nositi s seboj, še vseeno predlagam, da večino teh stvari kupite v Brianconu, je vseeno ceneje... V Risoulu pa tisto kar si zaželite sproti in kruh (ne pretrdega, ker si boste čisto uničili dlesni
grin1.gif
)
In verjemi, za kosila lahko vse neseš s seboj
grin1.gif


@grobo: Bom objavil pod fotoreportaže, če bo Notranjc dal zeleno luč, glede na to, da ni fotoreprotaža
hysterical-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a mi lahko prosim razložiš tele cene: http://www.skifun.si/sf/cenik.php?idh=2902&frm=index.php&drz=FRANCIJA
a to je cena na osebo/teden?
Se pravi če gledam; Studio 2, tip 21, datum: 26.12.-02.01. je cena 528€ za kaj???
Je v tej ceni smučarska karta in apartma za eno osebo al kako?

ja, saj piše
Apartmaji Odalys Val Claret, paket/oseba/teden
528 = Cena vključuje: 7 dnevni najem apartmaja, 6 dnevna sm.vozovnica Super Tignes.
 

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
260
30
28
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a mi lahko prosim razložiš tele cene: http://www.skifun.si/sf/cenik.php?idh=2902&frm=index.php&drz=FRANCIJA
a to je cena na osebo/teden?
Se pravi če gledam; Studio 2, tip 21, datum: 26.12.-02.01. je cena 528€ za kaj???
Je v tej ceni smučarska karta in apartma za eno osebo al kako?
Ja, to je cena na osebo za 1 teden. Vključuje pa to, kar piše spodaj: najem apartmaja in 6-dnevno smučarsko karto. Dodatno plačaš turistično takso ter posteljnino in brisače, če teh ne prineseš s sabo. Plača se tudi čiščenje apartmaja, če ga ne počistite sami.

To je cena v vrstici "najem+skipass". Drugače pa imaš tudi ceno pod "najem". Ta cena pomeni samo najem apartmaja za 1 teden (na osebo), brez smučarske karte. Ceno je potrebno upoštevati tudi v primeru, če vas v apartmaju stanuje manj, kot pa je njegova kapaciteta. Tako bi v primeru, da ste v apartmaju za 6 oseb samo štirje, doplačali še dva najema apartmaja (brez smučarskih kart).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
V tistem angleškem pudu v Tignesu

Fish tank?

Če je to to, potem rajši pijem v "la Grotte de niege" ali pa v "Le Grizllies" pivo za 10€, kot pa da gledam pijano angleško mularijo s pol riti ven in hlačami na gležnjih.

ja res je bilo ogromno angležinj v minikah pri -10 tudi pijane so bile samo smo bili mi še veliko bolj