Set za popravilo pnevmatik - polnilo

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mislim, da dileme kmalu ne bo več, ker nam avtomobilski proizvajalci ne bodo dali izbire. Se bomo že prilagodili. Mislim sicer, da bi za gumo zmeraj našel nek prostor, kjer bi se peljala naprej z nami ... Načeloma na dopust ne vozim celega doma, ker potem je bolj smiselno, da sem kar doma.
Recimo da se najde za spce saver spare wheel... Sam moram nabavit 17 col 145/80 oz. 145/70. Potem tudi subwufer lepo paše vanjo. Ampak problem je s predrto normalno pnevmatiko...
Hebat ga, čedalje bolj pomemben faktor bo kvalitetna asistenca... Tisti pravi avanturisti pa imajo itak več kot eno pravo rezervo na strehi pritrjeno...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Ne dvomim, da te danes pride asistenca povsod iskat. Ne gre pa pričakovati, da bo na redkeje poseljenem območju v pol urce pri tebi z nadomestnim vozilom vred.
Kak teden nazaj sem srečal karavano tistih Nizozemcev, ki se gredo potovanje z vozili do 500 €. Med tistimi, ki sem jih videl, jih je več kot polovica imela na strehi eno ali dve gumi na platiščih. Tega sicer nisem najbolj razumel, ker bi rekel, da drugo vseeno lahko prej crkne, pa še vulkanizerjev je vseeno veliko. Razen, če velja kaka omejitev, da se moraš iz vsake okvare izkopati sam.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne veš. Verjetno pa je asistenca potem dražja kot pa avto... :)
Glej, trendi so kakršni so. Nekateri proizvajalci imajo še možnost doplačila za rezervo, nekateri ne več. Kaj kmalu se bo zgodilo da tudi opcije ne bo več. Teba bo to vzeti v zakup in se pripraviti.
Lahko pa boš vozil oldtimerja forever ali hodil peš.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Asistenca komaj caka, da te pride iskat na šeh planino, vogar ali čez vleko na jelovico. Jebi ga, nekateri smo radi cimbolj samozadostni. Da meni pride asistenca zaradi počene gume se raje drek z malo pišem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To kar ti omenjaš ni dnevna normalna vožnja. Ampak če ti tako praviš. Kleni terenci bodo še vedno imeli rezervo, vitel, reduktor in še kaj. Križanci in urbana vozila pač ne.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Že leta vozim v vseh avtih s seboj set za popravilo iz moto trgovine Louis (cca. 5x10x15cm, cena par EUR). Ne s polnilom, ampak z injekcijo.
Dober mesec nazaj sem ga moral prvič uporabiti, saj sem doma opazil poševno v kanal tekalne površine zabit žebljiček.
Za povečanje luknje in vstavitev injekcije je potrebne malo razmisleka in kar nekaj fizične moči, a je bilo vredno truda, zadeva lepo drži.