Set za popravilo pnevmatik - polnilo

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
V avtu nimam rezervne gume, imam pa kompresor, kam pa sem založil tekočino za polnitev prazne gume pa bogsigavedi, skratka nimam je. Moram kupiti drugo. Kaj mi svetujete, imate kaj izkušenj s temi polnili? Sonax, Bottari? Slime je glede na teste odsvetovan.

Ja vem, da se odstvetuje uporabo teh polnil za predrte pnevmatike, niti je ne mislim uporabljat (razen v skrajno skrajnem primeru), ker imam itak sklenjeno asistenco na cesti. Ampak vseeno moram imeti v prtljažniku ta komplet kot del obvezne opreme.... in ker mi manjka samo polnilo, bi rad kupil novega. Če pa že kupujem, bi bilo fino, da imam takega, ki mi ne bo naredil preveč škode, če pride do najslabšega scenarija in bi ga moral uporabiti.

Hvala za pomoč
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
V avtu nimam rezervne gume, imam pa kompresor, kam pa sem založil tekočino za polnitev prazne gume pa bogsigavedi, skratka nimam je. Moram kupiti drugo. Kaj mi svetujete, imate kaj izkušenj s temi polnili? Sonax, Bottari? Slime je glede na teste odsvetovan.

Ja vem, da se odstvetuje uporabo teh polnil za predrte pnevmatike, niti je ne mislim uporabljat (razen v skrajno skrajnem primeru), ker imam itak sklenjeno asistenco na cesti. Ampak vseeno moram imeti v prtljažniku ta komplet kot del obvezne opreme.... in ker mi manjka samo polnilo, bi rad kupil novega. Če pa že kupujem, bi bilo fino, da imam takega, ki mi ne bo naredil preveč škode, če pride do najslabšega scenarija in bi ga moral uporabiti.

Hvala za pomoč
Mat tole te pa res žre!
ob 00:01!
probi pr vulkanizerju. če rabiš je za to, da sam kaj popraviš. če ni daleč poklič kolega. kontrola? daj not en sprej.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
A imaš polnilo posebej? Ali v kompresorju?

Citroen ima v kompresorju kartušo, kak € manj od 20€ je ... kupiš na servisu.

(ima pa tudi rok uporabe)
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Zgleda da je podražala, odkar sem nazadnje kupil. (morem poiskat v avtu račun, kdaj sem kupil in za koliko)

Priporočena cena je 30€. (Samo kartuša)
 

Priponke

  • set.jpg
    set.jpg
    224 KB · Ogledi: 369
  • set1.jpg
    set1.jpg
    281,7 KB · Ogledi: 350

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako se sploh pravilno zaflika gumo s tem? Moras kaj obracati feltno, da se razlije po celotni povrsini al kako?
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ne vem, jaz grem stavit, da sem prejsnji teden v prej kot 2min zamenjal poceno gumo z rezervno normalne dimenzje. Zakaj komplicirati s penami in podobnimi neumnostmi? Prov komplicira se kjer se lahko.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja ti, ki imaš rezervno. Kaj pa tisti, ki je nimamo? Sprašujem tudi zato, ker me zanima na splošno, ker se recimo predere pnevmatika, luknja je pač lahko kjerkoli. Ti zapelješ h kraju, luknja je recimo na vrhu, vliješ noter tole in pumpaš v nedogled, ker se itak ne zafila. A moraš dvignit avto, pa gumo potem, ko se tole vlije noter, obračat? Verjetno ja, ker drugega načina ne vidim...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kit je notri zaradi teže vozila. Hebat ga, vse vpliva na porabo in emisije. Sedaj če imaš tubularje 15 col na avtu potem je še eventuelno plac, če imaš pa recimo 18 ali 19 col pa ni več niti prostora za normalno rezervo. Mogoče za 16 ali 17 colso zasilno rezervo (145/70 ali 145/80) dimenzije...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ja ful je tezko 15kg feltno s pnevmatiko nekam prisraufat na tono in pol zeleza. legenda
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Maš prav. Konec koncev bi jo lahko namestili na vrata gepeka (vsaj pri karavanih in kombilimuzinah ter pri enoprostorcih, SUVih in podobno), pri ostalih pa porinili v dno gepeka tako da štrli ven in ustvarja neravno dno kot svojčas pri Golf II. Daj se s takimi komentarji obrni na avtomobilske oblikovalce. Mogoče ti bo potem malo bolj jasno zakaj in kako je tako.
Evo, najdu na netu. 13 colska feltna z gumo (za Yugo) vaga 12 kil... Torej si že pri 15 colski gumi dimenzije 195/65 blizu 20 kil in potem navzgor. Če boš pa še malo brskal po netu boš pa izvedel isto. Da se rezerva opušča zaradi varčevanja pri teži kot prvemu vzroku (vezano na izpuste CO2, porabo...) Kaj si misli nekaj nepotešenih Alterašov ni relevantno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pri kmetijskih traktorjih že nekdaj ni bilo rezervnih gum, ker so pač prevelike. Sedaj so avti na istih dimenzijah in se pač dogaja enako.
Glede na to, da imam v povprečju gumidefekt nekje na dve leti, bo pri moji izbiri vozila možnost vsaj zasilne rezervne pnevmatike imela zmeraj pomembno težo. V zadnjem desetletju sem dvakrat imel gumo presekano, kjer ti seti ne rešijo nič. Ostane asistenca in sprememba urnikov ter načrtov za naslednje ure.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se strinjam. Sem imel isto situacijo. Ampak odločitev ni bila moja. Avto v taki konfiguraciji opreme (7 sedežev) ni bil dobavljiv z rezervno gumo.
Drugače pa razmisli takole... Greš na dopust, prtljažnik nabasan, zadaj kolesa, še malo po sedežih. Imaš 17 colske pnevmatike, bog ne daj več. Imaš defekt. Kufre ven da prideš do kita/rezerve. Potem pa kam z poškodovano pnevmatiko? Če je zasilna, polne velikosti ne gre v ležišče. V prtljažnik. Kam potem s prtljago?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja ti, ki imaš rezervno. Kaj pa tisti, ki je nimamo? Sprašujem tudi zato, ker me zanima na splošno, ker se recimo predere pnevmatika, luknja je pač lahko kjerkoli. Ti zapelješ h kraju, luknja je recimo na vrhu, vliješ noter tole in pumpaš v nedogled, ker se itak ne zafila. A moraš dvignit avto, pa gumo potem, ko se tole vlije noter, obračat? Verjetno ja, ker drugega načina ne vidim...
Jaz sem vrgel kit ven, nabavil dvigalko v kompletu s ključem in dal feltno z zimsko gumo noter..placa je dovolj in občutek je neprimerno boljši.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Se strinjam. Sem imel isto situacijo. Ampak odločitev ni bila moja. Avto v taki konfiguraciji opreme (7 sedežev) ni bil dobavljiv z rezervno gumo.
Drugače pa razmisli takole... Greš na dopust, prtljažnik nabasan, zadaj kolesa, še malo po sedežih. Imaš 17 colske pnevmatike, bog ne daj več. Imaš defekt. Kufre ven da prideš do kita/rezerve. Potem pa kam z poškodovano pnevmatiko? Če je zasilna, polne velikosti ne gre v ležišče. V prtljažnik. Kam potem s prtljago?
Mislim, da dileme kmalu ne bo več, ker nam avtomobilski proizvajalci ne bodo dali izbire. Se bomo že prilagodili. Mislim sicer, da bi za gumo zmeraj našel nek prostor, kjer bi se peljala naprej z nami ... Načeloma na dopust ne vozim celega doma, ker potem je bolj smiselno, da sem kar doma.