Sengensko obmocje / viza za Slovenijo

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Imam prijatelja Indijca iz Dubaja, ki bi zelel obiskati slovenijo in ga zanima ce dobi sengen vizo v Nemciji ali Franciji (slovenske ambasade ni v blizini) ali lahko potem s to vizo pride tudi v slovenijo?
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Se mi je zdelo, da nebi smelo biti problemov s tem.
Kje lahko to preberem, ma kdo kak link?
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
khm... če on lahko pride v francijo ali nemčijo to pomeni, da že ima schengen vizo. potem lahko pride tudi sem.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
vprašanje je če ima res šengensko vizo ali ima nacionalno vizo francije oz. nemčije. V primeru, da ima nacionalno vizo ketere izmed držav EU se lahko zadržuje samo v tisti državi katera mu je to vizo izdala. Če pa je res šengenska viza potem pa lahko potuje po celotnem šengenu. Glede tega kje prebrat to.... hmmm. To se gre za mednarodne sporazume med državami, tako da probaj uradni list, mislim pa da če pokličeš na MZZ, da ti bodo strokovnjaki razložili tam
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Pa še eno všrašanje: kaj je zdaj on Indijc ali arabec? Zanima me potni list seveda ne nacionalnost
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Če je Šengen viza, potem velja za območje Schengen prostora.
Zna biti pa problem s ponovno pridobitvijo vize, če recimo dobiš Schengen vizo na Češki ambasadi (baje je najlažje) a imaš vhodno in izhodno štempiljko drugih držav. Zakaj je temu tako, ne me vprašat, to vedo samo birokrati. Je pa to primer iz prve roke.

LpT
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
vsaka schengen viza je nacionalna viza - izda jo ena od držav, velja pa za celo območjo. srbi so v slovenijo precej pogosto hodili z grskimi schengen vizami.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
385
83
Zdi se logično, kako boš pa sicer prišel do npr. Francije če ne preko Slovenije (samo primer) če greš z avtom nekje iz YU.