Se zgodi garancija?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Imam en artikel zavarovan z "se zgodi" (kupljeno v bigbangu).

Nabavna cena je bila cca. 1300 eur. Omenjeni artikel se ne proizvaja več, nadomestila ga je nova verzija (recimo ji mk2, ker so vse ostale lastnosti iste). Cena se je dvignila na cca. 2500 eur. Kot zamenjavo mi ne morejo ponuditi nič drugega (ker ni nič enakega).

Če se (bog ne daj
evil.gif
) kaj zgodi z mojim artiklom, plačam 30% cene novega-novo verzijo (torej cca. 850 eur) in dobim novega? Ali to deluje drugače?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Te "napizditis" garancije niso nikomu točno jasne, verjetno je to ravno njihov namen.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
zakaj napizditis. Kolega je plačal 30% nove cene in dobil novo stvar.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Bistvo zavarovanj je, da ima nekdo profit, torej ne more biti vse tako lepo, kot je opisano v teh ponudbah.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če garancijo "koristi" le nek procent zavarovalcev, potem ima zavarovalnica profit, tudi če tistih 5% dobi trikrat več ven, kot je vplačala.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Imam en artikel zavarovan z "se zgodi" (kupljeno v bigbangu).

Nabavna cena je bila cca. 1300 eur. Omenjeni artikel se ne proizvaja več, nadomestila ga je nova verzija (recimo ji mk2, ker so vse ostale lastnosti iste). Cena se je dvignila na cca. 2500 eur. Kot zamenjavo mi ne morejo ponuditi nič drugega (ker ni nič enakega).

Če se (bog ne daj
evil.gif
) kaj zgodi z mojim artiklom, plačam 30% cene novega-novo verzijo (torej cca. 850 eur) in dobim novega? Ali to deluje drugače?

Prav si razlagas,edino glede 30% nisem preprican ce se plača od prvotne vrednosti ali od nove.Pa preveri če dobis novo stvar,ali dobis gotovino.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik sole pravi:
zakaj napizditis. Kolega je plačal 30% nove cene in dobil novo stvar.
K temu je sedaj potrebno prišteti še začetni strošek zavarovanja, da ti dejansko pove za koliko je dobil novo stvar.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Imam en artikel zavarovan z "se zgodi" (kupljeno v bigbangu).

Nabavna cena je bila cca. 1300 eur. Omenjeni artikel se ne proizvaja več, nadomestila ga je nova verzija (recimo ji mk2, ker so vse ostale lastnosti iste). Cena se je dvignila na cca. 2500 eur. Kot zamenjavo mi ne morejo ponuditi nič drugega (ker ni nič enakega).

Če se (bog ne daj
evil.gif
) kaj zgodi z mojim artiklom, plačam 30% cene novega-novo verzijo (torej cca. 850 eur) in dobim novega? Ali to deluje drugače?

Prav si razlagas,edino glede 30% nisem preprican ce se plača od prvotne vrednosti ali od nove.Pa preveri če dobis novo stvar,ali dobis gotovino.

Če bi bilo od prvotne vrednosti bi bila sploh zmaga
evil.gif

Nič, počakam še kakega pol leta, da sigurno zmanjka zaloge starega modela...potem pa pač nerodno padem
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Citat:
Uporabnik sole pravi:
zakaj napizditis. Kolega je plačal 30% nove cene in dobil novo stvar.

Je možno tudi na ta nov izdelek skleniti "se zgodi" garancijo?
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik sole pravi:
zakaj napizditis. Kolega je plačal 30% nove cene in dobil novo stvar.

Je možno tudi na ta nov izdelek skleniti "se zgodi" garancijo?

Ja. Plačaš spet novo garancijo in padeš po stopnicah ko odhajaš iz trgovine
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Imam en artikel zavarovan z "se zgodi" (kupljeno v bigbangu).

Nabavna cena je bila cca. 1300 eur. Omenjeni artikel se ne proizvaja več, nadomestila ga je nova verzija (recimo ji mk2, ker so vse ostale lastnosti iste). Cena se je dvignila na cca. 2500 eur. Kot zamenjavo mi ne morejo ponuditi nič drugega (ker ni nič enakega).

Če se (bog ne daj
evil.gif
) kaj zgodi z mojim artiklom, plačam 30% cene novega-novo verzijo (torej cca. 850 eur) in dobim novega? Ali to deluje drugače?

Prav si razlagas,edino glede 30% nisem preprican ce se plača od prvotne vrednosti ali od nove.Pa preveri če dobis novo stvar,ali dobis gotovino.

Če bi bilo od prvotne vrednosti bi bila sploh zmaga
evil.gif

Nič, počakam še kakega pol leta, da sigurno zmanjka zaloge starega modela...potem pa pač nerodno padem
evil.gif

Saj vse piše v pogojih:

Citat:
Lastni delež se izračuna na podlagi celotnega stroška popravila oziroma v primeru popolne škode na
podlagi maloprodajne cene za nov, tehnično enakovreden izdelek.

Torej maloprodajna cena za nov izdelek.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Poudarek je na: ...tehnično enakovreden izdelek!!! Če imaš črno bel TV firme A in se mu "nekaj zgodi", firma A pa je ČB aparate prenehala izdelovati potem ne boš dobil barvni sprejemnik firme A ampak črno beli sprejemnik firme B
17758-icon_confused.gif


Lahko pa poskusiš in nato ne pozabi poročati
write.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.264
791
113
torej izdelek je 2x dražji in ima vse lastnosti enake. tu nekaj ne štima.

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Mogoče ima samo hudo srečo, da se gre za neko exotiko ki je bila pred časom cenejša, zdaj pa je dobila na ceni. Mogoče kaki glasbeni instrument ali kaj podobnega. Ziher se ne gre za kak TV, računalnik, itd...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Drugic ti bolj svetujem da se take artikle kupi brez "SE ZGODI" , ampak se stvar raje zavaruje pri zavarovlanici. Recimo računalnike,foto opremo, pametne telefone, ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Tudi ja.
Samo ce mal preberes pogoje,vidis da recimo SE ZGODI ima bistveno večjo soudeležbo kot pa npr. zavarovalnica Triglav, Adriatic,...

Sem ravno pred časom primerjal zavarovanje za neko tehnično zadevo in je veliko boljše kot pa "Se zgodi" ... res pa da folk vzame se zgodi v navalu nakupa...