Se zgodi garancija?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
To je vsekakor res ja, nisem pa vedel da imajo zavarovalnice tudi krito to, če ti slučajno zadeva pade dol. To je tako, kot da bi slučajno rukil avto, pa bi ti krili popravilo, nekako mi ni logično
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Tudi ja.
Samo ce mal preberes pogoje,vidis da recimo SE ZGODI ima bistveno večjo soudeležbo kot pa npr. zavarovalnica Triglav, Adriatic,...

Sem ravno pred časom primerjal zavarovanje za neko tehnično zadevo in je veliko boljše kot pa "Se zgodi" ... res pa da folk vzame se zgodi v navalu nakupa...
To si primerjal na webu (torej zavarovalnica ima na webu?).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je vsekakor res ja, nisem pa vedel da imajo zavarovalnice tudi krito to, če ti slučajno zadeva pade dol. To je tako, kot da bi slučajno rukil avto, pa bi ti krili popravilo, nekako mi ni logično
smile-1.gif

Tako je, lahko ti pade, lahko polijes, lahko povozis z avtom in zadeva je krita. Krije tudi če ti ukradejo,ampak pod določenimi pogoji ( npr iz hise, vozila etc...) , ne krije pa ce pozabis nekje na mizi in ti nekdo odnese.

Pa tud ni neki ful drago, recimo ce racunalnik stane 2 jurja, je premija pod 100€ ...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ko boste navalili na zavarovalnice povprašajte tudi o amortizacijski dobi! Se lahko zgodi, da boste za neko stvar čez čas dobili manj, kot je zavarovalna premija.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Računalnik mogoče, ampak za foto opremo se menda ne splača. Baje je premija tako visoka, da v 4 letih preplačaš vrednost opreme. Vsaj kolikor sem spremljal debate na foto forumih.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz
Pred kratkim sem kupoval TV in poklical na vse večje zavarovalnice in nobena mi ni hotela pripraviti ponudbe v stilu "Se zgodi" zavarovanja. Ali lahko kdo konkretno pove katera zavarovalnica to ponuja in kako se imenuje produkt?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
TV verjetno lahko zavarujes v okviru hiše, saj ga ne nosis vsak dan s sabo ??
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Lahko, saj ga tudi imam, ampak ni zavarovan primer, če crkne sam od sebe..
 

Ausc

Pripravnik
10. sep 2011
584
1
16
Sicer ne pase ravno cisto sem, samo da ne bom odpiral nove teme:

Crknil mi je Hoferjev (Medion) zunanji disk, se v garanciji. Nesem v hofer, recejo da bodo poslali na servis, v primeru da se ne da popraviti (kar se najbrz ne bo dalo, polno bad sectorjev..) mi vrnejo kupnino. Hja, v 99% bi bil pri tehniki clovek vesel kupnine izpred 2 let, s tem denarjem bi si sigurno lahko kupil boljso stvar. Samo cene diskov so pa danes visje, kot 2 leti nazaj in trenutno s to kupnino nikjer ne dobim 1TB diska.. Garancijo sem uveljavljal za 1TB disk, nekako se mi sedaj ne zdi fer, da dobim nazaj toliko, da si lahko kupim samo, recimo, 500gb disk. Kaj lahko "zahtevam" v tem primeru? Najbolj bi bil zadovoljen, ce bi mi zrihtali nek podoben zunanji disk, samo Hofer itak teh stvari nima na zalogi.
 

Ausc

Pripravnik
10. sep 2011
584
1
16
Nic si ne bi na stanje na trgu prilagajal zakone, samo rad bi iz garancije dobil nazaj enakovreden izdelek, ne pa pol manj...
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Se zgodi ne kupim več nikoli. Za baterijo ki je potrošni material so rekli da je to pač potrošni material in da se itak ne upošteva poleg. Pa mi je kot posledico udara strele v hišo skurilo tudi baterijo. Ker je šla iskra iz napajalnika po luftu do računalnika kjer je bila baterija noter. cirka 2m po luftu (tega še nisem videl).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Torej so za nekaj prav povedali, kako je, ti pa se buniš ?

Če nekdo reče, da je nebo modro, se tudi začneš prepirat?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ne ampak če je posledica udara strele, kjer rečejo da to popravljajo potem pričakuje popravilo. Da ne omenjam da ni šlo na original servis ampak na nek njihov kjer še matične niso dobro noter zmontirali in je moral iti nazaj. Glej razumem kaj pomeni potrošni material in vem, da če bi to bila posledica uporabe. Ni mi pa jasno če je baterija nova in drži 3 ure po streli pa ne drži niti 15 minut kako je to potem posledica uporabe v cirka pol leta. To je isto kot da mi guma na avtu razpade pa rečejo da je posledica uporabe po 14 dneh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Še vedno lahko uveljavljaš garancijo, normalno, saj tudi gume/baterije imajo neko klasično garancijo.

Ampak bo sila težko to dokazljivo, brez kakšnega sodnega postopka/sodnega izvedenca, jaz tukaj žal ne vidim rešitve.