samsung galaxy s21

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Imam Ultro že nekaj dni ni sedaj je začela nekaj čutno šklopotati noter to je pričelo ko sem se igral z AR in emoji in je telefon postal res vroč od takrat se to dogaja.
Kot da bi se noter kaj odlepilo pojma nimam pred tem tega zvoka gotovo ni bilo.
Sedaj pa vprašanje. Gre to na servis Ram2 d.o.o. ali mogoče na Janus Trade d.o.o.?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.610
1.526
113
Da postane vroč ni napaka, ampak lastnost. Na youtube so že prve primerjave med snapdragonom in exynos. Ta pod obremenitvijo kar konkretno kuha.
In me je že minlo. Oko sem zdaj vrgel na xiaomi mi 11. Jutri je bojda eu launch. In zgleda da je huda zadeva
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Da postane vroč ni napaka, ampak lastnost. Na youtube so že prve primerjave med snapdragonom in exynos. Ta pod obremenitvijo kar konkretno kuha.
In me je že minlo. Oko sem zdaj vrgel na xiaomi mi 11. Jutri je bojda eu launch. In zgleda da je huda zadeva


Moti me "šklopotanje" ki je prisotno od takrat, temperatura se ob normalni uporabi ne pojavlja niti ko ga polnim z emoji sem se igral le enkrat in tisto ga res segreje
nimam pa namena emoje delat sam zvok je ostal...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A edini Snapdragon za naš trg je bil S20 FE? Torej v novi generaciji S21 so zopet vsi Exynosi?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
. Ko si enkrat not, si pečen. Postaneš njihova molzna krava. Naenkrat ti npr. postane samoumevno da slušalke stanejo 200€, ura 400€. Rabiš kabl za ajfona? 15€, za androida je 7€. In za japke rabiš ogromno kablov in adapterjev.
Samo komentar na tole:
Zaenkrat vse bt slušalke delajo z Applom. Moja Amazfit ura za 100 EUR dela bolje z Iphonom kot z Androidom :), kable kupujem Baseus na Aliju in je cena ista za oboje. Katere (ogromno) kable vse pa rabiš? Jaz imam le za polnit.
Edino appi so pa konkretno dražji, za 100%.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Steve

Guru
13. avg 2007
9.610
1.526
113
Meni huawei health ni uspelo usposobit v polni funkcionalnosti na japki.
Pusti kitajske no name kable. To tak jasno da dobiš vse za 1€
Kabli in adapterji za apple eko sistem. Adapter na adapter, da to špila kot mora. Že samo če hočeš ajfon z novim mekom povezat rabiš adapter.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Meni huawei health ni uspelo usposobit v polni funkcionalnosti na japki.
Pusti kitajske no name kable. To tak jasno da dobiš vse za 1€
Kabli in adapterji za apple eko sistem. Adapter na adapter, da to špila kot mora. Že samo če hočeš ajfon z novim mekom povezat rabiš adapter.
Ne pišem za kitajske noname kable, zato sem posebej poudaril Baseus. Le ti stanejo tam od 4 EUR naprej. Kupil sem jih vsaj 5, vsi BP delujejo in so pleteni, tako da se ne poškodujejo, ko jih zvijaš.
Za povezavo z mekom ne vem, sam za prenos datotek na Windows računalnik uporabljam brezplačno aplikacijo Documents in jih potem na Windows računalnik prenesem preko Wifija. Piece of cake, pa nobenega kablovja ne potrebujem ne nič. Samo v aplikaciji zaženem prenos, vpišem kodo v brskalnik in čez 5 sekund sem povezan.
Če bi pa že hotel pa taisti Baseus kabel prištekam v USB od Windows računalika in lahko preko iTunes prenesem datoteke hitreje. Ampak se mi ne da s tem zaj..., ker nisem časovno omejen in mi preko Wifija zadostuje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
baseus? nikoli slisal. amazon, ebay ali ?
Dobiš jih tudi pri nas, v Telekomu se mi zdi in na Mimovrste. Samo je cena okrog 10 EUR. Zadeva je top, ker je kabel pleten in se prakticno ne more poškodovati, narejeni so pa priključki v nulo. Imam od iphone, usb C, micro-c kablov. Vse štima in priporočam. Najboljši je pa tisti, ki gre iz USB na 4 kable in dejansko 4 naprave lahko filam na enem USB priključku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Meni huawei health ni uspelo usposobit v polni funkcionalnosti na japki.
Pusti kitajske no name kable. To tak jasno da dobiš vse za 1€
Kabli in adapterji za apple eko sistem. Adapter na adapter, da to špila kot mora. Že samo če hočeš ajfon z novim mekom povezat rabiš adapter.
Ne vem v katrem stoletju ti živiš ampak ko sem bil še na androidu sem že leta nazaj na SE live with walkman vse prenašal preko Airdroid programa. Kar se tiče appla edini adapter ki ga recimo da rabiš je lightening to 3,5mm jack za žične slušalke. No to rabiš na vseh gsm brez 3,5 mm jacka (mUSB ali usbC to 3,5mm). Naslednji adapter ki ga recimo rabiš je USB-C to usbA ali obratno USBA-USBC. To rabiš pri vseh telefonih ali pa imaš ustrezen kabel. Tak da tle razlik ni. Drugače pa prenos datotek preko WIFI. Iphone/ipad na mac in obratno je tukaj air drop. Zadeva o kateri lahko na androidu samo sanjaš, dela u nulo. Ipad/iphone to WIN in obratno pa icloud oblak in mega oblak. Recimo razne .docx, pptx, pdf in ostalo ko dobim v mailih namečem v mega.nz oblak in je v trenutku na vseh napravah. Scan dokumentov z native iOS aplikacijo Notes. Skenira vrhunsko, kot bi papir skeniral na skenerju in v trenutku imaš zadevo v brskalniku na icloud.com naslovu. Če hočeš rcimo filme v VLC nametat ima program itunes za žični prenos ali brezžični preko web vmesnika. Dela tudi OK. Nalaganje fotk, avtomatično preko i cloud. Ne vem o kakih kablih in ultra prenosih še sanjate. Kabel je samo še za filat. Še v avtu brezžični CP dela u nulo. Kar se tiče kitajskih kablov. Vsak je OK ki je MFI certificiran. Sam imam original in enih par od Aukey z ali ekspressa, niso bili pa poceni. Ko j bil na aliju še official aukey store so veljali okoli 8 EUR. So pa tisti žični, da se ne precvikajo. Vsaj 5 let že delajo BP.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Rahel popravek: MFI certificirani kabli iz Alija za 1 eur se pri meni niso obnesli. Obćasno ga ni prepoznal, poškodba zelo hitro, itd. Raje dam več in imaš za zmeraj.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Iz izkušenj lahko povem, da ob enaki uporabi gleda na moj Samsung S10 baterija na S21 Ultra zdrži nekje 50% več. Toliko razlike pač opazim jaz. ali nek povprečni (pa tudi napredni) uporabnik opazi razliko med SD 88 in Exynos 2100? Mislim, da ne. Razen tistih, ki si ga mečejo na benchmark rezultate. Morda je Samsung tudi ciljal z Exynosom na specifičen del taskov v telefonu, sploh ker vidimo, da se pri predvajanju videa Exynos odreže kar nakj bolje, kot 888.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj kolikor sem bral je vedno bilo govora o boljši bateriji in o hladnejšem telefonu pri SD. Razlike v hitrosti kot normalen uporabnik itak ne moreš zaznati. Pač malo zna biti slab priokus če telefon na polne obremeniš in ti pri Exynosu žari, pri SD pa bi bil npr. zgolj topel. Pač takšne fore?