Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Jozesk pravi:
Kako pa shraniš kaj na dodatno kartico, meni ne ponudi te možnosti. Obstaja kakšen programček za prenos na kartico?

LP

Izberi, da ti kopira vse fotke na kartico in ne na notranji spomin. Ko sem kupil S3 sem zraven vzel še 32GB kartico in nastavil, da vse fotke kopira tja.
wink-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Seveda. Telefon ugasneš in držiš naslednjo kombinacijo tipk Volume up + Home tipka in ko obe te dve tipke že držiš hkrati pritisnjene začneš tiščati še tipko za vklop aparata. Ko se na zaslonu pokaže Galaxy SIII spustiš power tipko, ostali dve pa še kar držiš in prišel boš v recovery mode. Tam se po opcijah pomikaš s tipkama za glasnost, možnosti pa potrjuješ s pritiskom na tipko za izklop aparata (kratek pritisk).

Med možnostmi imaš wipe data/factory reset in wipe dalvik cache, obe te zadeve izvedeš, narediš updejt aparata na 4.1.2, počakaš da se aparat normalno zažene in zopet ponoviš zgoraj omenjeni postopek in začneš normalno uporabljati aparat, tokrat če je vse OK brez težav
wink-1.gif


Izgubil boš vse podatke shranjene na telefonu, podatki na zunanji micro SD ostanejo, vsaj meni so vedno
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Tnx, ampak zakaj je to potrebno? Mislim, a ni bv, da izgubiš vse podatke? Od kje pa jih potem naložiš? Se lahko naredi kakšen backup ali kaj podobnega? Pri upgrejdu na JB nisem nič spreminjal in se je vse ohranilo tako kot se mora, vsaj mislim da. Edino fotke sem preventivno skopiral iz SD kartice na comp. Hvala za razlago.
zmaga.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Torej, če zafilam 50GB v 2 letih in nič ne brišem, me bojo dokumenti tak dolgo čakali, dokler ne zbrišem kaj. Kaj pa če se odločim, da ne mislim nič zbrisat? Nebom mogel sinkat, kar pomeni, da nebom mogel uporabljat dropboxa, dokler ne pobrišem recimo 47GB zadev, dokler ne pridem do svojih 3GB, ki jih imam.

Pa sem prijavljen v Dropbox z sgs3 pa nimam 50GB recimo. Samo mojih osnovnih 3GB.Ko pa sem se pred 2 mesecema prvič vpisal z sgs3 na dropbox pa mi je ponudlo 50Gb in sem jih zagotovo potrdil????

Mam raje na disku.Samo meni dostopno.

Gotovo je bolje na disku, posebno če jih nanj ne skopiraš, preden ti crkne kartica.
frown-1.gif
Ko jaz pritisnem fotko, se ta avtomatsko skopira na dropbox in na dva računalnika, ki jim imam prijavljena na DB. To je malce bolj varno, ali ne?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Torej shranjuješ na sd kartico in v dropbox sočasno.
zmaga.gif


... jst se pa pravkar hebem, kako spraviti cca. 3k fotk iz kartice na comp. Kies mi neki šteka ... kartice pa fizično najraje ne bi jemal iz naprave, db sem začel uporabljati šele danes ...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

bostjangtline

Fizikalc
12. dec 2012
216
25
28
Eno vprašanje predvsem za tiste, ki ste kupili S3 pri Tušmobilu, sam sem kupil omenjeni telefon od nekoga, čisto nov!!!, telefon je bil kupljen na Tušmobilu v Črnučaš, na njem pa je Nemški rom 4.1.2 I9300XXELL4, že pri samem zagonu je bil jezik nastavljen na nemško, pa tudi nekaj aplikacij se je zraven naložilo, tudi nemških. A to pomeni da Tušmobil potem prodaja s3 s tem romom, malo čudno se mi zdi vse skupaj.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Malo več podatkov bi bilo dobrodošlih,kdaj si kupil telefon ali si siguren da je bil telefon še neuporabljen,ponavadi je tuš imel naložene open evrope(UK) rome?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pusti Kies, ki je eno sranje. Za direkten dostop do računalnika najraje uporabljam ES File Explorer ali pa FTP Server.
 

bostjangtline

Fizikalc
12. dec 2012
216
25
28
Kupljen je bil 29.12. na Tušmobilu 63, tak žig je gor na garanciji, jaz sem ga od gospoda kupil takoj naslednji dan 30.12., sigurno čisto nov, vse nedotaknjeno!!!, je pa še nekaj zanimivo, da so tudi tista osnovna navodila k so zraven v nemščini in angleščini.
 

bostjangtline

Fizikalc
12. dec 2012
216
25
28
To naj bi bil ta potem!!!

Firmwares for GT-I9300 - Open Europe:

United Kingdom 2012 December 4.1.2 I9300XXELLA I9300OXAELLA
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
ELLA je prišla ven 2012-12-24 uradno jo še ni na naših telefonih?Potem bo pa že tako.Če te pa to toliko mori pa najbolje da pokličeš ali pošlješ kakšen mail na tušmobil,oni bodo še najbolj vedeli.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Kje pa je oz.piše "dalvik",meni piše samo wipe cache
sprasujem se.gif

No ja, Wipe Cache (to je pač Dalvik)

Kar se pa podatkov tiče je pa tako, aplikacije in njihovo vsebino mi 1× tedensko Titanium Backup avtomatsko naredi backup. Slike, video posnetke,... imam na micro SD, kontakte, koledar in zaznamke brskalnika pa imam sinhronizirane na Gmail tako da če telefon resetiram traja ravno 10 minut da imam vse tako kot je bilo prej. Lahko še prej če imam v Titanium Backupu nastavljeno da si shrani vse nastavitve (zvonenja, gmail računi, shranjena wifi imrežja, smsi itd.). Titanium Backup naredi backup na micro SD in uploada backup datoteke še na Dropbox.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Je tako. Ziher obstaja še kakšna aplikacija ki shrani app in njene podatke, ker če mi na ASUS-u to lahko naredi aplikacija, ki je že original v softwaru kjer nimam roota potem bi tudi na drugih moralo iti. Malo pobrskajte. Meni se Titanium Backup dopade, ker ima malo morje možnosti, dal sem 5€ zanj in nimam skrbi glede podatkov na telefonu.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
ksz...
Davlik cache in navaden cache ni ista stvar... V CWM (recovery mode) je pod advanced opcija wipe davlik cache. Zelo priporočljivo je tole naredit pred vsakim flashanjem novega roma!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.