Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Itak, da je.. flashas ga z odinom, ce ga slucajno ni na listi, ki jo dobis preko ukaza: *#272*IMEI# .

Res je, ampak na 4.1.2 to ne dela. Mi znaš prosim povedat kje se lahko dobi CSC kot samostojna datoteka za odin?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Ne,ko sm preko odina poču gor simobilov rom cscja ni prepisalo,naredil hard reset,se enkrat flashal itd. Ni pomagalo,csc changer pa ni noben deloval tako da se mi ni dal vec s tem ukvarjat in seveda se je dec ravno v to zapicil ampak OK, bomo tudi to resili EU direktiva 1999/44/CE pravi drugače kot pravi servis
wink-1.gif
A pa si siguren da si pravi rom flešnu nazaj
grims-1.gif

Če se že igrate z menjavo romov si je v takem primeru kot je bil tvoj treba vzet čas in preverit kaj si spet naložil nazaj,drugače je v primeru ko postane telefon "mrtev" potem tudi na servisu težko ugotovijo kaj si imel naloženo.
A mi lahko poveš kdaj si nesel gsm na servis?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Naložil sem zadnjo verzijo SiMobilovega ROM-a http://www.sammobile.com/firmw...type=1#firmware

Sem pa že od S1 ves čas na Samsungih tako da kar se tiče flashanja itd. težav s tem nimam. Telefon pa je prišel na servis 28.12.2012.

Jaz sem dobro pogledal kaj sem naložil in sem vse šel preverjat, zato sem tudi prišel do tega CSC-ja, ker je na aparatu še vedno ostal Multi CSC od poljskega 4.1.2 ROM-a in sem zadeva poizkušal rešiti po vseh možnih postopkih in ni šlo, ker pa nisem imel časa vleči druge verzije ROM-a dol sem aparat poslal takšen kot je bil, programsko popoln s težavami na zaslonu. Razlog, ki so mi ga navedli je pa tako butast kot če bi mi na servisu za avto rekli da mi garancija ne velja, ker sem sam zamenjal gume in felge. In takšen razlog ni dovolj dober, ne rečem da bi nalagal custom ROM-e s custom kerneli, navijal procesor pa ne vem kaj še. Vedno uraden Samsung FW, uraden kernel, le zadnja verzija, ki je bila na voljo, ker v Sloveniji čas teče z zakasnitvijo dobrega meseca v primerjavi z ostalo Evropo.
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Bananastan dobesedno.

btw Sem dobil NFC čipe, kateri pa žal ne delujejo preko ALU pokrovčka.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
No to je to."Nisem imel časa vleči druge verzije ROM-a dol"Halo to traja vse skupaj pol ure max.Saj ne rečem da nimaš v osnovi prav toda zakaj se ti je tako mudilo in nisi mogel zadeve zrihtat tako kot se zagre,kot vem si imel te težave že skoraj mesec dni preden si ga poslal na servis
bonk.gif

Kot sem že povedal če se že igrate z menjavo romov in podobnimi modifikacijami morate računat na to da "reskirate" garancijo to vam piše na vseh forumih oz.vodičih,ki se za to uporabljajo.Žal tako je.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Da potegneš ROM dol traja debele dve ure, ker je pasovna širina omejena
smile-1.gif
Pa sploh se ne gre tu za CSC, gre se za dejstvo da smo v EU, če imamo prost pretok kapitala, delovne sile in nwm česa še nam težave dela verzija programske opreme na telefonu, ki je prav tako namenjena evropskemu trgu? Večje bedarije še nisem doživel in je ne mislim tolerirati. Zakaj mi v Sloveniji težijo na servisu da sem imel drug URADEN ROM naložen, če bi pa aparat dal recimo v Nemčijo na popravilo pa ne bi nihče nič vprašal, še veseli bi bili da so dobili zadevo in jo lahko uredijo, ker so to € za njih, pa se ne bi nihče obešal na CSC pa nwm kaj še.

Bili so ravno prazniki, to okno sem želel izkoristit ker ta čas nisem veliko rabil aparata, pošta bi se kmalu zaprla, pa sem hitel da gre zadeva čim prej naprej.

Če gremo pa še zadevo gledati iz drugega vidika, aparat je šel na servis zaradi tovarniške napake, stvarne napake, ki je in bo ne glede na verzijo FW-ja prisotna. Če je fabrika štancala sfalirane panele, naj servis to odpravi brez iskanja izgovorov zakaj tega ne bojo storili.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Se strinjam.

@Oktopusy Pomagaj s kakim nasvetom ali pa ne piši bedarij... To kar si pri nas določene osebe, ustanove, firme dovolijo , v normalno razvitem svetu nebi blo tolerirano.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ne sej je prav da napiše svoje mnenje, ni panike, pač gledava iz drugačnega vidika zadevo
smile-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
rawr ti ne piši bedarij!
Jaz mu privoščim da bi dobil nov aparat oz.da mu tega popravijo v okviru garancije toda povem brez ovinkarjenja kakšna je situacija,če bi malo spremljal temo bi si lahko že prebral kaj sem mu svetoval tako da bolje da si tiho ker še nič pametnega nisi povedal.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kljub temu, da sem ti že pred meseci dal 5* (ne vem od kje
bonk.gif
) , si še vedno na 1, tak da to tut nekaj pomeni.

Pišeš, kaj piše po forumih.Pa kdo pravi, da so to prave informacije?!?!? Taki servis, ki ne sprejme telefona v popravilo, ker je nanj naložen uradni rom iz druge države je za mene barabinski, pokvarjen. Vedo, da ni to vzrok in delajo dodatne stroške stranki, vzamejo ji več časa in se verjetno ob prebiranju mailov posmehujejo naivnim strankam.

Namesto, da bi podprl pošteno delo, boš zaj tu nekaj pametoval....
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo, sem CSC nastavil nazaj na SIM. Naložiš bilo katero verzijo Androida starejšo od 4.1.2 in vpišeš kodo, ki jo je na prejšnji strani napisal MViper *#272*IMEI#, izbereš SIM in daš install, telefon se resetiral, avtomatsko naredi hard reset in zadeva je rešena.

Na 4.1.2 to ne prime, prav tako tudi noben CSC program za spreminjanje.

Zdaj ko imam SIM CSC moj zaslon deluje veliko boljše.....NOT
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

KAr se tiče uradnih ROM-ov - če se na telefon nalaga uraden ROM ne glede na državo, potem se števec nalaganj ne povečuje. Vsi uradni ROM-i so v kompletni .tar obliki, ki vsebuje ROM, pripadajoč CSC in MODEM.
- če je bil števec večji od 0, potem bodo težili, dokazovat je potrebno, da napaka ni povezana z instaliranim SW/FW
- če je števec 0, CSC se ujema z ROM-om, ne smejo težit 0
- če je števec 0, CSC pa se NE ujema z ROM-om, bodo težili, sa je njim tudi poznan programček "Trinagle away" ke resetira števec. namreč če se CSC in ROM-ne ujemata, ni teorije, da bi bi se nalagal uraden ROM potegenjen iz "uradne" strani. Ali gre za deodexed izpeljanko uradnega ROM-a, ali custom ROM-e ali kaj drugega... Spet je tako kot zgoraj - dokazovat, da napaka ni povezana z naloženim SW/FW

PS: vsekakor črni madeži nimajo veze z SW/FW
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ravno to je fora ne, jaz sem bil na uradnem 4.1.2 poljskem romu, ki ima nek svoj CSC, potem sem na sammobile potegnil dol simobilov 4.1.2 (oba ta FW-ja sta na voljo preko Kiesa), z Odinom sem dal gor ta Simobilov ROM in CSC je ostal od poljskega, nobenega triangle away ipd. to je hec
smile-1.gif


Pa če kdo ne verjame mu dokažem
wink-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Namesto, da bi podprl pošteno delo, boš zaj tu nekaj pametoval....
hysterical-1.gif


Če kdo pametuje si to ti,jaz sem mu vsaj dal koristen predlog eno stran nazaj( #1665020 - 31.12.2012 12:21) pa bomo videli kaj bo najbolj uporabno na koncu,napram tvojim bedarijam kjer sploh ne vidim da si mu kaj svetoval
priden.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
a kdo ve kako naštimat, da se prikažejo ob masovnem pošiljanju smsov samo navadni stiki (tel, sim), in ne vsi email naslovi iz gmaila....?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
a kdo ve kako naštimat, da se prikažejo ob masovnem pošiljanju smsov samo navadni stiki (tel, sim), in ne vsi email naslovi iz gmaila....?

Sem včeraj isto študiral, pa nisem našel opcije. Zato sem še na play, pa potegno dol nek multiple sms, kateri pa se je po nekaj smsih sesul.Začel je pošiljat od zadaj naprej in je nekaj folka doblo sms ostali jasno ne. Nikjer zabeleženo... Podn od podna kaj vse najdeš na play, ker ne kontrolirajo appov
bonk.gif


Nato pa sem si vzel teh nekaj minut in poslal ročno po 10 smsov (sem mislo, da ima samo iOS to omejitev) kar iz native sms appsa.

Porazna izkušnja glede večih sms hkrati.. Grupe pa si zaj nem šel zaradi tega dela...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.164
486
83
Kot opomba: iOS nima več te omejitve, sem zadnjič komot poslal sms 100 ljudem hkrati iz original aplikacije.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.