Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Verjemi da ni s telefonom nič narobe,problem je v uporabnikih ki ga ne znajo uporabljat, kar pa se tiče primerjave je pa isto kot bi primerjal fičota(iPhone)z ferrarijem(SGS3).

bonk.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Če si kolko tolko računalničara, pol nima veze kje vzameš telefon.Lepo naložiš rom/os/android verzijo po izbiri na svoj pametni telefon.Na spodnjem linku gledaš za rom-i, ki nimajo poleg napisanega operaterja, ker samo ti so čiste verzije androida, brez navlake.Če želiš še slovenski jezik, pa išči open europe.Žal vse slovenski romi za sgs3 so z navlako, ker je eden od simobila, drugi od mobitela.

http://samfirmware.com/ Priporočam.

Pa ne pozabit na reset števca po flešanju! https://www.youtube.com/watch?v=ZMaEim6pidM&feature=player_embedded

Morda ti znajo na servisu zagnjavit.Neumno...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Mislim da je vsa težava v romu,kateri rom imaš naložen,kje si ga dobil?napisal si offical?od katerega slo operaterja ali si pravilno flashal:napravil Wipe Data/Factory reset in Wipe Cache,to je zdaj toliko stvari,samo mislim da če bi pravilno flashal zadnji uradni rom bi zadeve morale delovat ostalo so samo finese.Tisto z vertikalno črto svetlejše barve pa res ne vem če se nebi odpravila z flashanjem novega roma oziroma z kakšnimi nastavitvami zaslona pa bi ga bilo res najbolje nest na servis.
Pa še to rawr
priden.gif
navlako imajo samo mobitelovi romi in dokler ne rootaš in flashaš kakšnega custom roma ni potrebe po resetiranju števca,itak pa potem z lahkoto unrootaš in naložiš stock rom pa na servisu ne bodo nič težil,res pa je da je najboljše če nalagaš evropske rome.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Gor imam trenutno PDA:I9300BUBLG3 CP:I9300BULG2 CSC:I9300VFGBLG3, pač kar je bilo na telefonu v originalu po zadnjem OTA updateu, samo da sem ga nazadnje naložil z Odinom (dobil sem ga na SamMobile), ker sem vmes testiral še druge in rootal telefon. Nakoncu sem naredil Factory Reset, Reset flash counterja s Triangle Away, Wipe Data in Wipe cache iz recoverya, flash official FWja z Odinom in nakonc za vsak slučaj ponovno še Factory reset iz nastavitev.

O težavah, ki jih imam je govora tudi po drugih forumih, tako da niso ravno izmišljotine ali moja nevednost, vendar nekih konkretnih rešitev še nisem našel. O A2DP audio lagu med drugim poročajo uporabniki nekaterih starejših naprav, kjer naj bi se to pojavilo s prihodom ICSa. Za odpravo težav s povezovanjem na A2DP naprave prav za Galaxy S3 pa obstaja celo aplikacija na playu, vendar moram še raziskati, kako je s tem. Te zadeve enostavno niso porihtane, kot bi morale biti in upam, da bodo čimprej pofixane. Ne moreš pa tukaj reči, da je to nevednost uporabnika, če nekaj ne deluje out of the box kot bi moralo, ali pa še huje, če sploh ni neke prave rešitve.

Jutri bom vrjetno probal še leakan Open Europe Jelly Bean ROM, ker so baje neke spremembe kar se tiče A2DP, da vidim, če bo slučajno kaj bolje, potem pa upam, da čimprej pride tudi uradna verzija za moj telefon.

Kar se tiče WLANa so mi stvari še precej bolj čudne. Očitno gre za problem s pridobivanjem IP naslova, saj na isti dostopni točki sedaj, ko sem za test pognal DCHP strežnik na samem usmerjevalniku (DD-WRT v24-sp2@Linksys WRT610) namesto na strežniku (Windows Server 2008 R2 na virtualki) zadeva deluje, vendar je prejšna konfiguracija do včeraj zvečer delovala BP tudi na Galaxyu, od včeraj do danes pa ni blo sprememb v konfiguraciji ne na telefonu ne na omrežju.

Kar se tiče črte na ekranu pa sem prepričan, da gre za HW napako in morem nest na servis, samo bom spet brez telefona nekaj časa, kar me trenutno bolj moti kot tista črta.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Vidim da si full expert za te zadeve
17758-icon_confused.gif

Zate je res bolje da ga neseš na servis dokler sploh kaj še dela ali pa prebašeš nazaj na iPhona.
Sorry pa brez zamere.
rolleyes-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pozdravljeni,


SG III bom kupil v prosti prodaji. Sicer sem naročnik Mobitela vendar bi rad kupil SG III, ki ima 32Gb rama, kar pa je kolikor vem, možno samo za simobilovo omrežje.

Ali morda kdo izkušnje s tem? Ali bo telefon v prosti prodaji (32Gb rama) imel navlako od Simobila? Kdaj se bo zgodilo pri up-date - jih?

V naprej hvala za pomoč.

32GB rama
aplauz.gif

32GB spomina ja, 32GB rama pa nima niti noben računalnik, ki bi ga lahko kupil v prosti prodaji...max. do sedaj je mislim da 16.
V prosti prodaji ne bo nobene navlake, updati pa bodo taki kot morajo biti, vendar boš moral čakati, da pride za tisto področje s katerega bo.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
OK se je človek pač zmotil 32GB spomina se prodajajo "samo"pri simobilu,čeprav ne razumem kaj ti bo toliko spomina saj v najslabšem primeru dokupiš sd kartico 16 ali 32GB in jo vstaviš v GSM potem pa jo po želji tudi preneseš naprej.Kar se pa tiče navlake jo imajo pa samo mobitelovi telefoni pa še to po želji lahko odstraniš,nekateri pravijo da že z novim updejtom ali pa z naložitvijo kakšnega novega roma ki pa ga z lahkoto naložiš z že zgoraj predlaganih strani.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Vidim da si full expert za te zadeve
17758-icon_confused.gif

Zate je res bolje da ga neseš na servis dokler sploh kaj še dela ali pa prebašeš nazaj na iPhona.
Sorry pa brez zamere.
rolleyes-1.gif

Torej kje je problem?
cool-1.gif
Glede na to da praviš, da ni nič čudnega, da pride do težav, bi te prosil za odgovor, meni namreč rešitev ni tako očitna.

Vse sem delal po navodilih iz XDA Developers, ki ga imam nekako za trusted source še od časa Qteka 9090 in Windows Mobile, ki je na njem tekel, pa do sedaj ni šlo še nič narobe. Kot sem povedal, so se težave pojavile pred flashanjem itd., na ta način sem telefon le spravil v originalno stanje, ker sem ga vmes rootal (zaradi Titanium Backupa, ker sem videl, da bo treba pobrisati vse podatke in alternativnih rešitev za BT, ki pa niso pomagale).

Torej od tebe pričakujem praktično rešitev problema, ki je zate očitno trivialen in ne samo žaljivk na račun drugih uporabnikov.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
O A2DP ne vem kaj dosti, ker ga ne uporabljam. Problem z Wi-fi bi pa lahko bil v zvezi s kako aplikacijo. Jaz imam SGS3 odkar je prišel ven in sem se v tem času priheftal že na desetine omrežij brez vsakega problema.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pusti Oktopusy, take imam najraje. Mocan na gobcu, ko je pa kaj treba, je pa quratz.

Probi tole, to imas probleme z audio al video posnetki?

Uninstalli spotify, ce ga imas.
Uporablji samo originalen music player, vse ostale odbij dol. (vec playerjev zmede bt).
Povezi se, airplane mode off/on, in poizkusi znova.
Snami app "A2DP Volume" pa klikni start service.
Snami app: "Media Button" pa se malo s sourci poigraj.


Aja glede wifija.. Ti je router kaj DNS-je drkal?

Probi to, manage apps -> all apps -> google services framework -> clear data.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:


32GB rama
aplauz.gif

32GB spomina ja, 32GB rama pa nima niti noben računalnik, ki bi ga lahko kupil v prosti prodaji...max. do sedaj je mislim da 16.
V prosti prodaji ne bo nobene navlake, updati pa bodo taki kot morajo biti, vendar boš moral čakati, da pride za tisto področje s katerega bo.

C ese ze "spotikas" ob malenkosti, bi pricakoval, da bos vsaj pravilno napisal... Si pa tudi ti napisal traparijo... saj se ne gre za spomin... ampak pomnilnik
wink-1.gif


In tudi glede proste prodaje ne drzi, da bo brez navlake... Sam sem kupil reimo pred casom Galaxy Note v prosti prodaji, pa je imel namesceno Mobitelovo "navlako" ... Kupljen je bil pri uvozniku...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
pa tudi prenosnik z 32gb rama si lahko v prosti prodaji kupil leta 2010 (dell)
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:


32GB rama
aplauz.gif

32GB spomina ja, 32GB rama pa nima niti noben računalnik, ki bi ga lahko kupil v prosti prodaji...max. do sedaj je mislim da 16.
V prosti prodaji ne bo nobene navlake, updati pa bodo taki kot morajo biti, vendar boš moral čakati, da pride za tisto področje s katerega bo.

C ese ze "spotikas" ob malenkosti, bi pricakoval, da bos vsaj pravilno napisal... Si pa tudi ti napisal traparijo... saj se ne gre za spomin... ampak pomnilnik
wink-1.gif


In tudi glede proste prodaje ne drzi, da bo brez navlake... Sam sem kupil reimo pred casom Galaxy Note v prosti prodaji, pa je imel namesceno Mobitelovo "navlako" ... Kupljen je bil pri uvozniku...

No, sem se zatipkal...ampak še vedno 32GB rama?
Ja, če kupuješ, pri dragem SLO uvozniku (verjetno RAM2) se ne čudim...kupi recimo tule: http://www.simplyelectronics.net/index.php
Potem pa poročaj, ali si dobil M@ navlako. Ali pa na mobisvet.si, kjer mislim da tudi nabavljajo iz tujine.
S3 je že 497,95€...koliko je pri nas brez naročnine? 579,95€ pa je 32GB različica. Cena pri nas za 16GB?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Wi-Fi nekako deluje od kar sem premaknil DHCP na router, zaenkrat bo tako, bom pa še testiral kaj točno mu ne paše.

A2DP se sedaj po vseh resetih itd. spet connecta, laga se pa zaenkrat ne morem znebit.

EDIT: Aleluja
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:


No, sem se zatipkal...ampak še vedno 32GB rama?

Tudi to ni neka utopija... V marsikateri racunalnik danes lahko vstavis 32GB RAM-a... Le pravi OS moras imeti... Recimo Windows 7 64bit podpira od razlicice Professional dalje do 192GB RAM-a, strezniki ce do 2TB (Enterprise ali Datacenter Edition)


Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Ja, če kupuješ, pri dragem SLO uvozniku (verjetno RAM2) se ne čudim...kupi recimo tule: http://www.simplyelectronics.net/index.php
Potem pa poročaj, ali si dobil M@ navlako. Ali pa na mobisvet.si, kjer mislim da tudi nabavljajo iz tujine.
S3 je že 497,95€...koliko je pri nas brez naročnine? 579,95€ pa je 32GB različica. Cena pri nas za 16GB?

RAM2 ni uvoznik... Ampak pooblasceni servis... Uvoznik je Janus Trade ... Ampak to niti ni vazno. Govora je o uradnem nakupu v Sloveniji... V tujini pa je logicno da ne bos dobil mobilnika s slovenskim jezikom in namesceno Mobitelovo ali Si.mobilovo navlako, ki je namenjena uporabi pri slovenskih operaterjih... In o cenah ne bom razpravljal... Ker vemo, da so v Sloveniji predragi... Tukaj je bilo govora o tem, da ce ga kupis v prosti prodaji (torej brez aneksa), da na njem ni navlake operaterja... Tudi ce ga kupis v tujini, bos lahko dobil takega z navlako... Pac ne z Mobitelovo ali Si.mobilovo ... Ampak z verzijo prilagojeno nekemu tujemu operaterju...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja na SamMobile ga že dobiš(United Kingdom - 2012 August - 4.1.1) samo pravijo da je še precej bugast,uradna verzija v slo pride baje konec septembra.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Sem pričakoval, da bo bol nestabilen, ampak ni sile. Naložil sem itak, da bi videl kako je z A2DP in to zaenkrat deluje precej bolje, mi pa tudi ostale stvari delujejo brez problema in bom vrjetno kar ostal na tej verziji, dokler ne pride uradna. Mogoče, se mi je 2x zgodilo, da se je kaka aplikacija zaprla sama od sebe, drugih problemov pa zaenkrat še nisem zaznal, je pa res, da ga nimam gor prav dolgo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sam "gonim" Omega ROM 16.1, ki temelji na JB leaku z oznako DLH7. Sprva je bil buggast Wi-Fi (ki je na vseh leakih), ampak so zadevo uredili in stvar piči kot nora. Obstajaj bugi, ampak jih je tako malo, da niti ne razmišljam o povratku na ICS, ki je v osnovi (AOSP) odličen, ampak ga je Samsung zjebal s TouchWiz-om.

Ravno danes je spet nov leak z oznako DLH8, baje je hardwarska podpora še bolj integrirana, tako da pričakujem jutri izzid Omega 17 :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.