Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
OMB ...pr Simobilu ga že po rokah valajo
cheer.gif

https://twitter.com/#!/Simobil/status/200618008941559808/photo/1
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid=A85089D3-4398-026A-3D15-379FB56FED4F&linkid=article
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
P. moder je res zelo lep v živo-. Osebno bistevno lepši v živo, po slikah mi tale ovalna oblika ni sedla, vendar "paše v roko". Je pa večji od S2, kar zna koga motiti.

Kolk je pa tehnično boljši od S2 težko rečem, ker nisem bolj konkretno testiral, je pa vsaj za mene tole z 4jedrnim procesorjem itd brezvezno prepucavanje kdo je boljši, ker še dolgo aplikacija tega ne bodo potrebovale.

Znajo ga operaterji dobiti že z 29.5 k sreči pašemo v regijo skupaj z švajcerji. Kdaj pa uradno neoperaterji še ne vem. V prosti prodaji bo tale zverina 99% 700€.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Redko kdo gleda na zaslon z mikroskopom... Koliko supixlov na inč ima pa navaden 24" monitor?
grin1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Verjamem, da tega ne opazi večina userjev, ki imajo smartphone večina samo zaradi igranja iger in gledanja raznih videov.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Zgleda, da bom spet razočaran z displayem kot sem bil na začetku pri Samsungu Galaxy S. Uporabljen je PenTile display s samo 2 subpixla na pixel. Neposredna konkurenca HTC One X ima 3 subpixle na pixel (subpixel density - 612 vs. 936).

Samsung Galaxy S III: Is the Screen Its Achilles Heel?

Glej jaz imam Nota, ki ima še veeečji zaslon z enako resolucijo, in plačam ti gajbo pira, če ločiš pixle med sabo. Ker če jih, potem fant moj, kaj še delaš tukaj na forumu, kak laboratorij bi te bil zelo vesel.
tongue-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Zgleda, da bom spet razočaran z displayem kot sem bil na začetku pri Samsungu Galaxy S. Uporabljen je PenTile display s samo 2 subpixla na pixel. Neposredna konkurenca HTC One X ima 3 subpixle na pixel (subpixel density - 612 vs. 936).

Samsung Galaxy S III: Is the Screen Its Achilles Heel?

Glej jaz imam Nota, ki ima še veeečji zaslon z enako resolucijo, in plačam ti gajbo pira, če ločiš pixle med sabo. Ker če jih, potem fant moj, kaj še delaš tukaj na forumu, kak laboratorij bi te bil zelo vesel.
tongue-1.gif

Res je, da moram zadevo naprej videti v živo, samo spomnim se, ko sem dobil Galaxy S, sem skoraj dobil solzo v oko, ko sem takoj opazil razliko PPI v primerjavi s HTC Desire. Res pa je, da že takrat to večino ni motila. Če bereš zmanjšan text je to še kako moteče, vsaj zame.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Praviš torej, da na oko ločiš razliko med 233 ppi in 252 ppi?
sprasujem se.gif


No da te potolažim, človeško oko ne razloči pik, ki so bolj na gosto kot 300dpi.
Zadnja generacija telefonov ima pa itak še bolj na gosto pixle...
 
Nazadnje urejeno:

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Praviš torej, da na oko ločiš razliko med 233 ppi in 252 ppi?
sprasujem se.gif


No da te potolažim, človeško oko ne razloči pik, ki so bolj na gosto kot 300dpi.
Zadnja generacija telefonov ima pa itak še bolj na gosto pixle...

Očitno sem medicinski fenomen
cheer.gif
. Razliko med SGS1 in HTC Desire ločim takoj. Ni samo PPI, problem je ker Samsungov amoled uporablja 2 subpixla na pixel, HTCjev LCD pa 3. Torej je to 466 subpixles vs. 756 subpixles. Pri majhnih pisavah je to vidno in moteče pa naj piše karkoli.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Zanimivo, da tisti, ki so ju že testirali drug ob drugem, pravijo, da je S3 zaslon boljši od HTcfjevega, kljub gostoti:

The Samsung Galaxy S III has a slight edge in processing, the Mali-400MP GPU nosing out the HTC One X ULP GeForce. It's also the one with the better screen: the 4.8" Super AMOLED has superior contrast, viewing angles, sunlight legibility and, thanks to the screen saturation modes, greater flexibility. It does use a PenTile matrix, but it hardly makes any difference at those ppi levels.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_vs_htc_one_x-review-759p9.php
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Bo treba videti v živo. SGS so tudi hvalili kako bi naj imel oh in sploh super display. Meni pa je slika deluje tako rumeno, da me že pošteno moti. Bolj kot dpi je zame vprašljiva kvaliteta reprodukcije barv.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ejejjej Mirko....

Saj je resolucija višja in naj ne bi bilo opazno in bo marsikdo še uporabljal Pentile + prednosti, kar se tiče življenske dobe.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Jest upam, da res (skoraj) ni opazno. Se pa vidi na linku zgoraj pod mikroskopom kakšen "sekret" je amoled od mojga SGS1, čeprav nekateri trdijo da ne moreš opaziti razlike. Vsi hvalijo kontrast, barve, črna je črna pa ne vem kaj še, ponavljam, ne rabim jest smartphone večino cajta za igre, filme, muska ipd, kot očitno 90% folka, kjer se razlika pixel densitiy itak ne opazi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj se strinjam, jaz sem tudi izredno razočaran nad displayom Lumie 800, ker ma Pentile in ravno windows phone ma nekaj drobnega teksta na črni podlagi, pa tudi sivine ipd, izpadejo slabo.

Pa tudi barve so "preveč" sfaljene. Vem pa da tale zaslon na SGS3 definitivno ni problematičen, že na fotkah se da videt oz. se ne da videt Pentile slabosti.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.