Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Quick settings panel je... uno ta drugo je eno čudno v vrsti z malimi ikonami.

Okey rešeno, da vidimo po enem dnevu kako se bo obneslo. Se drugače je tale samo malo popeglan cyonogen.

nahrung002.gif

Super zadovoljen, zjutraj sem se ustrašil ker je bil telefon čisto mrzel, se mi ni še nikol zgodilo
d055.gif
Tudi pri originalu.

Če, bi WIFI izključil bi verjetno tudi 3 dni zdržal v pripravljenosti. Včeraj sem se še nadpovprečno igral, ker sem imel "nov" telefon.

Sihronizacija dela skos, tudi če zgleda da gre v eno "globje" spanje. Javi takoj, ko dobiš mail.

20131113132605.png
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:

Za vse ki imate po updejtu težave,več ali manj ste to Simobilovi uporabniki,priporočam flashanje taistega najnovešega simobilovega roma,ki ga dobite na sammobile.Lahko tudi flashnete brez factori resete(čeprav ni ravno priporočljivo)pa vam ostanejo na telefonu vsi podatki.

OK, jaz sem en tak... Pa nimam glih dost pojma... A lahko na kratko, kako se to naredi? A s tem mogoče izgubim garancijo?

Hvala!

l.p. J
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Najprej si naredi backup za vsak slučaj.
Najbolj enostavno:stiki na gmail, slike, video in ostale pomembne datoteke na spominsko kartico ali na PC.Preko aplikacije My Backup,Helium ali katere druge pa narediš backup še za data, aplikacije, igre itd.To ti bo itak vedno prišlo prav.Potrebuješ program Odin priporočam verzijo 3.04.
Potem downloadaj iz sammobile simobilov rom,razpakiraš, dobiš datoteko (.tar), telefon ugasneš greš v downloade mode, priklopiš telefon na pc, telefon mora bit vsaj 50% napolnjen, datoteko tar vstaviš v Odina pod PDA,drugo ne spreminjaš pritisneš start in to je na brzino vse.Delaš vse na lastno odgovornost.Bolj natančno lahko zvečer napišem kratek vodič,priložim še kakšno sliko... trenutno ne morem ker sem v službi.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
To bi verjetno prišlo prav ne samo meni ampak še kakšnemu takemu kekcu, ki nimamo izkušenj s temi postopki...

Dej povej še to, če telefon po opravljenem takšnem postopku izgubi garancijo al ne?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ne izgubiš garancije, ker naložiš uraden rom in še to ta istega,ki si ga imel v bistvu že naloženega.Garancijo izgubiš,če nalagaš neuradne rome ali od kakšnega drugega operaterja.Zato je dobro pred takim posegom, da si zabeležiš kaj si imel naloženo.
Najlaže ugotoviš, če v tipkovnico vtipkaš kodo
*#1234#
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Vsi se učimo zato nobeden ni kekec, samo eni lepo vprašajo, drugi pa samo jokajo in kritizirajo.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ok tenkju!

Samo če zdej izberem Simobilov firmware in ga naložim v telefon, a bo potem sploh kaj drugače kot je sedaj? A nimam to naloženo že sedaj? Al je mogoče tale na sammobile kaj drugačen?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
324
83
Samo vprašanje: imam 9305 (model z LTE-jem), na sammobile ga še ni. Je kakšna varianta da iz kake druge države dam gor in če, iz katere je najbolje?
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Samo vprašanje: imam 9305 (model z LTE-jem), na sammobile ga še ni. Je kakšna varianta da iz kake druge države dam gor in če, iz katere je najbolje?

Se ne vem kaj sploh že siliš, če se povsod bere da so zasrali.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
324
83
Samo sprašujem, če je kdo sprobal, nič ne silim. Lahko tudi malce počakam... kar je najbrž glede na zapisano celo najboljši nasvet.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.137
4.005
113
Nemškega updejta pa še kar ni..

Bom počakal ker za zdaj deluje ok. Razen leska pri odpiranju imenika.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Posodobitev so dobili le vodafon uporabniki.Govori se,da so bili to kao testni romi,zato toliko težav.Zanimivo,da je za S4 Germany DBT prvi izdal 4.3 rom,že približno mesec dni nazaj in deluje brez problema,za S3 pa ga še ni izdal.Germany DBT je bil vedno med prvimi in tudi njihovi romi so eni najbolj zanesljivih,tako da dokler oni ne izdajo svoje različice ne priporočam updejtanja.
Ravno to sem omenjal že par dni nazaj.
grims-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kot sem obljubil
Vodič kako namestimo URADNI rom na Samsung Galaxy S3
Še enkrat opozarjam: VSE DELATE NA LASTNO ODGOVORNOST
Natančno preberite vsak korak in ga naredite tako kot je zapisano.
Najprej si naredite backup .
Najbolj enostavno:stiki na gmail(lahko tudi na spominsko kartico ali sim) ali z aplikacijo My Backup
slike, video in ostale pomembne datoteke na spominsko kartico ali na PC.
Preko aplikacije My Backup, Helium
pa narediš backup še za data, aplikacije, igre itd.(lahko tudi katera druga)
Lahko pa naredite Backup tudi preko Samsungovega programa KIES.
Toda PAZI pred samo namestitvijo roma oziroma ODINa je KIES priporočljivo zbrisat iz PCja,ker se KIES in ODIN rada potepeta in lahko pride do raznoraznih težav.
Za samo namestitev ROMa pa potrebujete:
ODIN(priporočam 3.04) ODIN
FIRMWARE-rom,ki ga dobite na sammobile.com (potrebna prijava). PAZI,da je rom res za tvoj telefon.
GONILNIKE po vseh pravilih,naj bi jih PC sam avtomatsko naložil ob priklopu telefona na PC.
Drugače jih dobite tukaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038555
Uporabljajte original kabel od svojega telefona.
Telefon naj bo vsaj 50% napoljnjen.
Pred posegom si vedno zabeležite,kaj si imel naloženo,kateri rom.
Najlaže ugotoviš,če v tipkovnico vtipkaš kodo
*#1234# in pa narediš kakšne screene v nastavitvah o napravi:različica osnovno pasovne opreme,različica jedra,številka gradnje...
Downgrade po namestitvi KNOXA ne bo oz. ni več mogoč!!!
Se pravi,da ko bodo na S3(tako kot je že na S4)izdali rom,ki bo vseboval KNOX,ne bo več mogoče povrnit firmwara nazaj na nižjo različico.
Se pravi,da če boste downgrejdali lahko pride do izgube IMEI številke,posledično do izgube signala in do ostalih podobnih težav.

Pa gremo
- Razpakiraj rom(z WinRARom)dobit morate datoteko s končnico .tar.md5
- Ugasni telefon
- Zaženi telefon v Recovery Mode ( Home + Volume up + Power ).
- Naredi Wipe Data/Factory reset in Wipe Cache Partition. S tem izgubiš vse podatke na telefonu!!!
- Resetiraj telefon in ga spet ugasni.Lahko tudi vzameš ven baterijo za cca 10 sekund.
- Zaženi v Download Mode ( Home + Volume Down + Power )
- Zaženi Odin.
- Priklopi telefon na PC.
- Preveri,če se je kvadratek v Odinu obarval(modro)
- V PDA vstavi rom (.tar.md5)
- Ostalo ne spreminjajaj nič!
- Prepričaj se da Repartition NI izbran! (v Odinu)
- Klikni START
- Po končanem flashanju(cca 5 min.)počakaj par minut ne premikaj ničesar,saj se naprava sama zažene,potem pa izklopi vse skupaj.
Če se telefon po cca 10 minutah ne prižge ali se vam ustavi pri napisu Samsung,vzemite baterijo ven za cca 10 sekund in ga ponovno zaženite.
Po končanem postopku je priporočljivo še enkrat v recovery mode naredit Wipe Data/Factory reset in Wipe Cache Partition.
- ŠE ENKRAT DELAŠ NA SVOJO ODGOVORNOST!
Če v karkoli nisi prepričan tega postopka raje ne delaj!

odin-priklop.png

odin-pass-2.png
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Ne poveš pa če greš nazaj na 4.1.2 da telefon izgubi signal ga ne najde..Ker je blo nekaj spremenjeno v verziji 4.3...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.