Kombinacija pale ale in pilsner sladu je "neefektivna" sploh ker kasneje uporabiš temnejše slade (tudi) za korekcijo barve. S stališča ekonomike je bolje da kupiš veliko vrečo ENEGA od osnovnih sladov in potem tistega rabiš povsod naprej. Recimo če delaš svetla piva (velja več ali manj samo za lagerje) potem imaš za osnovo pilsner, če tega ne delaš imaš za osnovo pale ale. Razlike v barvi je malo oz. jo boš itak potem korigiral s temnejšimi sladi ki jih pri večini ale piv itak moraš dodajat (že svetli karamelni da več barve od osnovnega sladu). Tako da BP zamenjaš pol osnovnega sladu z drugo vrsto.
Sicer recept je klasični pale ale-ovski, torej 80-90% osnovnega sladu in 10-20% karamelenga sladu. Munich slad (tako osnovni kot tudi karamelni) bo dal malce barve in "malty" okusa, ker imaš T drozganja relativno nizko bo prišel ta okus do izraza drugače niti nebi.
Ječmenovi kosmiči pri svetlih ale pivih niso potrebni oz. je odvisno kaj si želiš. Lahko daš 5% če misliš da je pena premalo kompaktna, ampak v osnovi za stil imajo svetla ale piva po večini malo pene tako da kompaktnost niti ne pride do izraza.
Hmelj je kar zanimiv izbor, ampak ker gre za belgijsko pivo bi bil ustrezen (ne poznam belgijskih alejev). Kvas bi mogoče lahko uporabil tudi kakšen drug specialni, recimo Safbrew T-58 sem opazil da se uporablja za belgijska piva z malce več "okusa".
Glede časov drozganja in kuhanja, pri temperaturi 66C raje drozgaj več časa (80-90 min), kuhanje preko 60 min pa tudi nima veliko pridobitka. Torej osebno bi čase zamenjal in drozgal 90 min nato pa kuhal 60 min.
Pa fermentacijo delaj na temperaturi pod 20C, sploh če uporabiš S-04 kvas ker boš pri 22C dobil ogromno estrov, ki bodo pri 66C drozganju (dry) preveč tolkli ven. S s-04 kvasom za svetla ale piva bi bilo idealno temperaturo držat okoli 18C.