S čim poflikat luknje v steni/intstalacije

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.183
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
OP verjetno ne bo kupoval 25 kg vreč za 1 m kanala zafilat. Vzamesš gips, lahko dodaš malo mivke in zafilaš.

Jaz sem (ja, sam) zmešal tisto, kar sem odštemal z gipsom (električnim, post #14) in zafilal. Pa 3 x še malo pošprical vode gor, da se je bolj počasi sušilo. Na koncu pa šmirgl, da je bilo ravno, barva in se sploh ne vidi, kje je bilo delano...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.662
6.219
113
Si električar, gradbenik? al alter znalac?

MPI 20


Drugo ime za gips na alterju
Po osnovni izobrazbi sem elektrotehnik in imam gradbeno podjetje.

In ocitno (za razliko od tebe) locim gips (ki se ga za lazje delo mesa s peskom) ter apno-mavcni omet (MPI20 al pa 25 ampak je prvi boljsi).

Tko da se enkrat - zarad mene si asfalt v kanale nabutaj, tud valjar ti posodim ce ga bos uspel vertikalno vozit, sam ne se spuscat v moje poste ce nimas konstruktivne kritike.

In ne MPI20 ni gips in mu tud noben ne govori gips.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Matr ste se razpisali.
Gips ne pride v poštev, ker je luknja prevelika. Ideja z lepilom ali neke vrste ometom mi je že bližje. Tkole to zgleda.

2C9EB505-DFE5-4E09-8CB8-6B3696B01F69.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
48
11
8
Nek lim, putz, cement z nečim...neki da nau preveč pacanja, da nebo treba ravno mešalca štartat. Bolj je važno, da mal omočiš prej tale cegu pa potem, ko zidaš nazaj tud kakšen razbit košček cegla (omočenega) nazaj vzidaš, da stabilnost temu "neki", ko polniš nazaj lukno, da nemorš verjet in poveže zadevo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.662
6.219
113
Matr ste se razpisali.
Gips ne pride v poštev, ker je luknja prevelika. Ideja z lepilom ali neke vrste ometom mi je že bližje. Tkole to zgleda.

Poglej priponko 42605
Mal se postemaj spodaj, zamesaj gips mesan s peskom... nato naredi posteljico in daj prvo dozo not. Z vaser vago nared da bo ravno, nato ponovi vajo se s ta drugo. Gips ti bo vezal v manj kot minuti. 5 min kasneje jih zadelaj se z vseh ostalih strani. Glede na to da res nimas ful veliko se mogoce res lahko lotis kar z gipsom pa magar v dveh nanosih.

Lepila za ploscice bi se jaz izogibal ker ga pomoje tezje brusit ce kaj zafrknes...vsaj mene bi to skrbelo
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.486
8.840
113
Mal se postemaj spodaj, zamesaj gips mesan s peskom... nato naredi posteljico in daj prvo dozo not. Z vaser vago nared da bo ravno, nato ponovi vajo se s ta drugo. Gips ti bo vezal v manj kot minuti. 5 min kasneje jih zadelaj se z vseh ostalih strani. Glede na to da res nimas ful veliko se mogoce res lahko lotis kar z gipsom pa magar v dveh nanosih.

Lepila za ploscice bi se jaz izogibal ker ga pomoje tezje brusit ce kaj zafrknes...vsaj mene bi to skrbelo
Ne s peskom no gipsa mešat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.486
8.840
113
Seveda. Sam ta baumit na gips osnovi poznam in se res lepo dela s tem. Še prej pa čisti štromarski gips in mal doze utrdit, ker tole je čist premal.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kot sem že napisal, dobro se obnese lepilo za "siporex", sam sem ga uporabil tam, kjer se ni preveč mudilo in ker je bil pri roki. Predvidevam da je sestava nekoliko podobna lepilu za keramiko. Enkrat sem imel pa mal dileme, ker je bilo treba naredit hitro, sem potem uporabil mešanico štromarskega gipsa in Perlfixa (lepilo za knauf). Itak pa tako lepilo za keramiko kot za ytong malo potegne skupaj in je treba vsaj še en nanos, tisto pa potme komot z nečim mehkejšim, da se da lažje pobrusit.
Samo gips - kot rečeno - drži za en krščen duš. Če drug ne, bo kaka dama ob izklapljanju sesalca iz stene potegnila celo dozo. Uporablja se samo toliko, da fiksiraš doze in cevi, zafilaš pa z bolj konkretnim materialom, če izkušeni pravite da z MPI20, potem verjamem.