Ryanair prtljaga, dimenzije 55 x 40 x 20cm

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
+1

Kaksen je kufer se vidi potem ko prezivi ene 15 presedanj in nekaj km na kolesckih. Prezivet pomeni da vsebina ostane cela, da se kufer ne odpre, da rocaj ne odpade in da ostane vozen. Tudi stopljene in polomljene kolescke sem ze videl. Dobri in celi kolescki pridejo prav ko je treba s kufrom cez pol mesta po stotih stopnicah, na podzemno.... 2 samsonita imam ze 10+ let. Vizualno sta mal spraskana, drugace pa kot prvi dan. Racunam da ju vsaj naslednjih 20 let se ne bo treba menjat. Ob uporabi 2x letno.

Rocne prtljage nihce ne meri niti ne tehta. Kar pa ne pomeni da lahko na avion na rami prineses 100 litrski kufer in surf dilo. Lahko pa nahrbtnik, jopo, "devede plejer",...vseeno ali v lidl vrecki ali samsolajt kufru za 12 eur.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ročno prtljago še kako merijo in tehtajo (slednje le na normalnem checkinu, če to narediš online, se vsaj taj nevarnosti izogneš) ... Tudi normalne letalske, ne le low-costi.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Res je, če nekdo leti dvakrat letno in od njega niso zahtevali da kovček preveri v tisti kanti, to še ne pomeni da ne pregledujejo velikosti kovčkov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
Potem imam očitno srečo. Ali posebno obdelavo, ker imam zadnjih 6 let vedno vsaj enega mulca mlajsega od dveh let, ampak tudi pred tem se mi ni nikoli zgodilo da bi kdo kaj čekiral. Ponavadi tovorim vso možno šaro v ročni prtljagi. Vrečke, nahrbtnike, jakne, foto torbo, otroški voziček...nikoli nihče ne meri, ne navadni, ne nizkocenovci. Niti ne steje ali imam 3 ali 5 nahrbtnikov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Hja, če vas je 6 (kot lahko izračunam iz tega, da imaš vsako leto vsaj nenga pod 6 let), potem lahko mirno 6 ruzakov neseš tudi na low costa.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Zadnje 2-3 leta je ryanair postal precej manj strog. Letim precej s temi avtobusi in tehtanja/vtikanja v zelezni okvir prakticno ne vidim vec. Se pa se kako dobro spomnim casov, ko smo cakali v vrsti in so hodili od enega do drugega in preverjali velikost kufrov, pa tehtanje, pa prepakiranja tik pred vkrcanjem.
smile-1.gif
.

Je pa vedno zabavno, ko mi recimo stehtajo surf torbo (20 kg), potem pa jo moram sam odvlect 100-200m stran do prostora za oddajo velike prtljage .. vmes pa torba cudezno pridobi kaksno kilo ali dve :D.

Seveda pa te bodo ustavili, ce nosis ze na oko dvakrat prevelik kufer
smile-1.gif
.

Najvecji gestapovci so pa wizzair, ki sem jim poskusam izognit v cim vecjem loku.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ryanair je radal v bistvu še najbolj OK med vsemi, kar se tega tiče. Easy pa zna biti ponekod tudi gestapo.
No ja, germanwings/eurowings tudi niso slabi.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ryanair je radal v bistvu še najbolj OK med vsemi, kar se tega tiče. Easy pa zna biti ponekod tudi gestapo.
No ja, germanwings/eurowings tudi niso slabi.

Ja, saj. Pomoje jim gre enostavno predobro:).
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik azrael pravi:
Bom izkoristil kar tole temo...
Nikjer namreč ne zasledim jasnega odgovora na naslednje vprašanje:
Ryanair ima v splošnih pogojih zapisano naslednje:

+++++++
You can carry one cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 onboard the aircraft.
+++++++

Ko sem zadnjič potoval samo s kabinsko prtljago drugi kos prtljage še ni bil dovoljen zato me zanima, če omejitev teže (10 kg) velja samo za primarni kovček ali za oboje skupaj. Če velja samo za primarni kovček - ali je kje kakšna omejitev po teži za drugo torbo? Ali drugo torbo sploh tehtajo?

Velja točno kot napišejo, s tem da lahko kdaj spremenijo.
Sem šel par tednov nazaj z njimi, ta velke kovčke si moral stlačit v škatlo če se je bejbi zdel na meji, ta malih ne ampak najbrž bi če bi izgledalo sumljivo, tehtali takrat niso nič. Mali nima omejitve teže, ampak je volumen majhen, lohk imaš notri kakšno majhno težjo reč.
Če imaš problem s prtljago, obstajajo v ta namen telovniki z velikimi žepi ki se za checkpointom lahko prtvorijo v torbo
smile-1.gif


Sem si omislil enega Samsonita teh dimenzij za nekaj čez 100€, prodaja Toko. Izgleda dobro narejen, ima velik notranji volumen (dvokolesnik) in majhno lastno težo, pa še za par cm ga lahko raztegneš če preveč nakupiš (pol seveda ni več cabin baggage dimenzija za Ryanair, ampak kakšne druge družbe dovolijo več).
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Klosarska ryanair populacija. Vsakic se mi gravza potovati s takimi credami, na sreco redko.
In potem slisim ideje, da bi morali taksni prevozniki nadomestiti normalne. Hvala, se raje se bom zapeljal do sosednjega mesta in potoval kot clovek. Ne potujem zato ker je poceni, temvec zato, ker moram.