Ryanair prtljaga, dimenzije 55 x 40 x 20cm

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
jaz ne kupim nikoli več nič drugega kot samsonite.
enostavno škoda denarja za junk. Imam kar nekaj kovčkov različnih cenovnih razredov in velikosti, ki sem jih uporabil 1x. Za vsa potovanja, tako službena in zasebna pa uporabljam sedaj že ca 8 let star Samsonite cabin approved kovček, ki je res kvaliteten. Nekoliko višja cena zagotovo odtehta vse.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sam sem gledal v Kranju in tam jih ni bilo. Grem jutri pogledat še v BTC v halo A, pa da vidimo.
Hvala za nasvet.

Lp
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sem bil danes v SportsDirect.com v hali A v BTC, ampak omenjenih Dunlop kovčkov nikjer nisem videl.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
POnavad jih imajo pri vhodih. Ga imam tudi sam. Za kabinsko je vec kot dober, ni pa fancy ampak za 12 eur tud ce vsake dva mesca kupis novega.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Nisem gledal pri vratih, ampak tam kjer imajo kovčke in tam jih ni bilo. Sicer sem že pozen, ker bi ga potreboval v soboto, ampak bom pač šel tokrat z eno bedno torbo. Za naslednjič pa si nabavim nekaj kvalitetnega.

Hvala vsem.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Nisem gledal pri vratih, ampka tam kjer imajo kovčke in tam jih ni bilo. Sicer sem že pozen, ker bi ga potreoval v soboto, ampak pač bom šel tokrat z eno bedno torbo. Za naslednjič pa si nabavim nekaj kvalitetnega.

Hvala vsem.

Počakaj na Hoferjevega. Za 20€ ni boljšega nakupa
wink-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Nisem gledal pri vratih, ampka tam kjer imajo kovčke in tam jih ni bilo. Sicer sem že pozen, ker bi ga potreoval v soboto, ampak pač bom šel tokrat z eno bedno torbo. Za naslednjič pa si nabavim nekaj kvalitetnega.

Hvala vsem.

Počakaj na Hoferjevega. Za 20€ ni boljšega nakupa
wink-1.gif

Kvalitetno in Hofer? to ne gre skupaj. Za 20€ je morda okej, za silo. Ni pa kvaliteten.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:


Kvalitetno in Hofer? to ne gre skupaj. Za 20€ je morda okej, za silo. Ni pa kvaliteten.

Imam samsonita, ki so ga prvič zbutali, da se mi je skorajda oko zaroslo... Hoferjev ni vidt dost slabši, je pa skoz pri tebi, tako da načeloma ga ne brcajo... Je pa res, da če bi letel 1x na teden ali več, bi si omislil nekaj od samsonita...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Mi tudi imamo za cabin luggage bolj ta poceni kovčke (no, res je, da ne putujemo tako zelo dosti), ker ga imaš tako ali tako vedno pri sebi... Drugo so kovčki, ki jih letalska družba meče in stiska po letališču...

Sem imel en komplet (veliki in mali kovček), pa je mali še zdaj ok, veliki pa je komaj preživel prvo potovanje
wink-1.gif
 

azrael

Zelenc'
29. jan 2016
8
0
1
Bom izkoristil kar tole temo...
Nikjer namreč ne zasledim jasnega odgovora na naslednje vprašanje:
Ryanair ima v splošnih pogojih zapisano naslednje:

+++++++
You can carry one cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 onboard the aircraft.
+++++++

Ko sem zadnjič potoval samo s kabinsko prtljago drugi kos prtljage še ni bil dovoljen zato me zanima, če omejitev teže (10 kg) velja samo za primarni kovček ali za oboje skupaj. Če velja samo za primarni kovček - ali je kje kakšna omejitev po teži za drugo torbo? Ali drugo torbo sploh tehtajo?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Za ryanair nisem zihr, ko pa sem zadnjič letel z Easyjetom imaš z navadno karto 1 zastonjski kovček, s karto flex+ ali neki podobnega, ki je za doplačat, pa imaš lahko poleg tega kovčka še en manjši ruzak, laptop, pedertošl itd,....ta doplačilna karta ti omogoča tudi izbrat sedež in priority bording.
In DA, so strogo preverjali , brez tadrage karte smo vsi tlačili pedertošle in fotkiče in torbice v kovčke!
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ryanair kolikor vem zadnje čase ne tehta več prtljage. Te tamale pa tak nimajo omejitve. Ponavadi je za laptop al pa nakup na letališču.
So postali malo bolj prijazni do potnikov
smile-1.gif
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
To pa sem tudi jaz opazil. Tudi tiščat ni bilo več treba v tisto škatlo.
Minus tega pa je, da en folk pride z neobičajnimi dimenzijami torb in pol ves prostor za prtljago nad glavo zasedejo...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem letel z nizkocenovci kot so Ryanair, Wizz Air in Volotea pa nikjer niso bili pretirano zateženi (Pri Ryanairu sem imel eno negativno izkušnjo v Londonu, a še v času pred 2 kosoma prtljage). Z Easyjetom pa prvič letim naslednji vikend pa ne vem koliko zateženi so, ali moram res imeti vse v eni torbi (kako je npr z obleko, če jo imam na obešalniku poleg kovčka ali je treba vse tlačiti v kovček, skupaj z laptopom itd.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik japke pravi:
jaz ne kupim nikoli več nič drugega kot samsonite.
enostavno škoda denarja za junk. Imam kar nekaj kovčkov različnih cenovnih razredov in velikosti, ki sem jih uporabil 1x. Za vsa potovanja, tako službena in zasebna pa uporabljam sedaj že ca 8 let star Samsonite cabin approved kovček, ki je res kvaliteten. Nekoliko višja cena zagotovo odtehta vse.

Zelo se strinjam. Meni so na letalih razbili ze ene 5 ali 6 raznih kovckov. No-name so preziveli 5-6 letov s presedanjem, oba Roncatoja okoli 10, Samsoniti vseh velikosti so sicer obtolčeni in popraskani, pa po 40 ali več letih še delajo. No, na večjem se mi kolesa ne vrtijo več dobro.
V grobem...ce letis 1x vsake kvatre in imas cabin prtljago, je vseeno, ce pa veckrat, pa se splaca dati malo vec. Se posebej prtljaga na checkinu trpi...

Sej Samsonite se dobi tudi v Sloveniji precej ugodno. Pogosto imajo neke akcije.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Z Easyjetom sem letel lani jeseni prvič. Pa so, vsaj v Milanu in Marakeshu komplicirali. Tud en fotoaparat 15x15x10 torbice sem mogu stlačit v kovček. Res pa nimajo omejitve glede teže
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jaz sem letel z nizkocenovci kot so Ryanair, Wizz Air in Volotea pa nikjer niso bili pretirano zateženi (Pri Ryanairu sem imel eno negativno izkušnjo v Londonu, a še v času pred 2 kosoma prtljage). Z Easyjetom pa prvič letim naslednji vikend pa ne vem koliko zateženi so, ali moram res imeti vse v eni torbi (kako je npr z obleko, če jo imam na obešalniku poleg kovčka ali je treba vse tlačiti v kovček, skupaj z laptopom itd.

Easy je praktično (vsaj po mojih izkušnjah, z njimi sem pa nazadnje letel koenc februarja) edini, ki striktno teži pri številu torb. Vsaj na letih iz benetk. Ni malo folka, ki doplača checjed baggage na koncu, ker robe ne morejo spravit v eno torbo.