ryanair, easyjet

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.518
1.066
113
Titograd
Gledal sem cene leta v London, pred 3 dnevi so 4 odrasle karte stale 200 €, danes za isti datum 340 €. 140 € je taks, pred 3 dnevi je pod taxes kazalo 0€. Kako je s temi cenami, glede na to da gledam za 2 meseca vnaprej, lahko gredo samo še gor ali tudi še kaj dol?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Gledal sem cene leta v London, pred 3 dnevi so 4 odrasle karte stale 200 €, danes za isti datum 340 €. 140 € je taks, pred 3 dnevi je pod taxes kazalo 0€. Kako je s temi cenami, glede na to da gledam za 2 meseca vnaprej, lahko gredo samo še gor ali tudi še kaj dol?

tisto kar majo napisano recimo od 19.99, ali 24.99, kupi zdaj, ceneje ne boš dobil, pol grejo pa samo še gor, ene grejo gor na 70, ene pač na 300
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.518
1.066
113
Titograd
Odhod mi je pisalo 12,99€, kontra smer pa 24.99...... samo prvič ni blo nič pod taxes, danes pa in je cena višja ravno za toliko. Bom bookiral pri Ryanairu, Graz mi je bližje kot Lj, pa ob malo bolj normalnih urah leti.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Za Ryaair je pogosto tako, da je nekje 45-30 dni pred datumom poleta kaka dobra akcija. Je pa treba spremljat njihovo spletno stran na ene 3 dni, ko menjujejo akcije. Včsaih je tudi Trst zelo ugoden za London.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Bom pa tukaj vprašal če slučajno kdo ve, kupil sem preko rayaira karto za novembra Milano-Porto. No na ta let nikakor ne bom mogel iti. A je kakšna možnost za kakšno menjavo/dobropis/prenos na drugo osebo itd..? hvala
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Bom pa tukaj vprašal če slučajno kdo ve, kupil sem preko rayaira karto za novembra Milano-Porto. No na ta let nikakor ne bom mogel iti. A je kakšna možnost za kakšno menjavo/dobropis/prenos na drugo osebo itd..? hvala
Lahko menjaš destinacijo ali datum odhoda - to te stane 70EUR+morebitno doplačilo zaradi razlike v ceni.
Lahko pa menjaš tudi ime potnika - to te stane 100EUR, akr se ponavadi ne splača.
Če je bila prvotna cena karte zelo nizka, jo probaj komu prodat, drugače pa pač pozabi na njo in po potrebi potem kupi novo.

lp
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Vprašanje glede prtljage pri Ryanairu - ali zelo komplicirajo pri teži? 3kg več imam kot je dovoljeno. In pa še pri hand luggage - imam lahko en nahrbtnik + torbico ali štejejo žensko torbico kot hand luggage?
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Doplačaš za vsak kg. Se ti ne splača...

Ročna prtljaga je pač ena. Če bo ženska torbica, je to to. Bolje, da vzame nahrbtnik in stlači notr torbico. Tam ti dajo eno škatlo in če gre nahrbtnik v škatlo, je dovoljeno za na avion kot ročna prtljaga.

Njihova strategija je taka, da prvi ki zavzame avion, naj bi imel najcenejšo karto. Kasneje se cena povečuje. Lahko se zgodi, da nekdo odpove let in je v tistem trenutku spet cenej in po 1 dnevu spet dražje. Loterija
smile-1.gif
))
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Omejitev je 15kg. Do 15,9 = vse OK. Če imaš več - in moraš imeti toliko prtljage - daj vse težje stvari v ročno prtljago, da ne bo potrebno doplačat. (Sicer je za ročno prtljago omejitev 10kg, ampak je ne tehtajo.) Meni so na letališču v Salzburgu (letel z Ryanair) zamižali na eno oko, ker sem imel 17 kg. Sem imel srečo in nisem rabil doplačat.

Ročna prtljaga - praviloma samo en kos. (Nahrbtnik / manjši kovček / ženska torbica / foto torba / notebook... vse to se šteje kot kos prtljage, tako da moraš vse skupaj spraviti v eno torbo) Se pa da običajno priti "skozi" tudi z manjšim kovčkom in nahrbtnikom. (Za ročno prtljago so mi do sedaj samo enkrat komplicirali, ker sem imel kovček in nahrbtnik, pa sem se izgovoril, da sva dva potnika in da samo pazim stvari, ker je drugi potnik trenutno na wc-ju.) :) In je bilo vse OK.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Nas je šlo lansko leto vsaj 30 pa so bili redki ki so imeli manj kot 15kg plačal pa ni nihče....seveda pa ni nihče presegal več kot 3 kg.
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Rynair pri spremembi leta kar dobesedno goljufa. Pri pribitku 70eur, ki je sicer po tarifi ne upošteva razlike med letoma ampak kar pribije dražje pristojbine in taxe, ki so pri morebitnem nakupu nove karte nizji. Kar pa po moje ne štima. Računam na prijavo, pa nevem če imam voljo...
 

torek

Pripravnik
28. okt 2007
269
0
16
po izkušnjah zadnjih mesecev Rynair še kako kopmlicira pri prtljagi. Ročna prtljaga je 1 kos in pika. Če gre v njihovo stojalo kjer preverjajo dimenzije OK, sicer pa plačaš dodatno. Zadnjič sem videl da so kontrolirali tik pred vkrcanjem in dva sta morala doplačati zaradi ene dodatne torbice in enega kovčka ki je bil ca 5cm previsok. V Trevisu zadnjič pa so striktno tehtali ročno prtljago.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
No zdaj sem že sama ugotovila. Grozno so komplicirali...sem pač morala doplačati tisti kg prtljage več in mi najprej reče, da lahko le s kartico, ne pa z gotovino. No potem, ko sem se razpizdila so ugotovili, da tudi gotovino sprejemajo. Nazaj grede grem raje z vlakom, kot pa še enkrat z ryanairom.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Ma pri Ryanu in prtljagi je zelooo odvisno od dneva, razpoloženja in lokacije. Ponekod ne komplicirajo niti za kile, niti za število luggage kosov, medtem ko drugje slednjo zavzeto tehtajo in preverjajo velikost...
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ma pri Ryanu in prtljagi je zelooo odvisno od dneva, razpoloženja in lokacije. Ponekod ne komplicirajo niti za kile, niti za število luggage kosov, medtem ko drugje slednjo zavzeto tehtajo in preverjajo velikost...


Glede na vpise do sedaj bo tale kar najbolj pravilen. Kakšen mesec nazaj v trevisu ni nihče kompliciral čisto nič, preverjali niso niti velikosti niti teže hand luggage, res pa je da je bil na letališču precejšen kaos.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Easy je pa ja preprost
Karta (vključuje takse), speedyboyarding, 1 kos prtljage če je treba + fee za kartico (ki je pa tudi jasno napisan).

Zato z Easyjem včasih še letim, z Ryanairom pa niti v sanjah ne. Raje peš.