Ruter in vzpostavitev brezžičnega omrežja

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
519
18
18
Mam en problemček....

V sobi imam prenosnika in nanj priklopljen modem ter ruter... Starša pa imata v drugi sobi še en namizni računalnik. Na tem računalniku sem inštalirov usb wireless sprejemnik, zej pa mi nikakor ne uspe pridt na internet. Na prenosniku mi dela internet brez problema (tako preko modema kot preko wirelessa), na drugem računalniku pa nič... Na računalniku v drugi sobi mi sicer javi, da je najdu brezžično omrežje, vendar na net ne morem pridt...

Kaj mi je storiti? Al pa še kdo tko po domač razloži še enkrat od začetka kako nej se lotim zadeve....

Hvala za vso pomoč, padajo zvezdice...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.156
807
113
ping do ruterja dela? pa ping do prenosnika? pa do interneta?
DNS strežnike si preveril?
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
519
18
18
Zele mi je pa kr neki ratal... Najdu sem ene setup programčke na linksys.com pa sm pognov še na tadrugmu računalniku zej pa tud tm kr dela... Sm čist zadovolen samo zej ne vem kolk cajta bo tole delal
smile-1.gif


OK... Kje pa zej nastavim geslo za wireless omrežje?

p.s. dobita zvezdice... sta probala pomagat...
cheer.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V nastavitvah ruterja, pod WLAN , security in podobno.

Prava nastavitev je WPA-PSK (oz. WPA2-PSK).
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
(samo za info, wpa2 je zelo varljiva zadeva, ker dosti naprav ne podpira wpa2, in potem nastaviš geslo s tem in potem šele ugotoviš da ne moreš več se povezat na mrežo. Ok, če imaš stacionarni komp ni panike, če delaš pa za (edinega) laptopa pri roki, zna biti pa zanimivo
grin1.gif
)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.428
135
63
Se vprasanje kako na linksysu ugotovit katere MAC adress oz. PC-ji so povezani? Meni ni uspelo najti tega podatka.
Router LinkSYS WRV200 .
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Prijatelj je imel WPA2 AES in mu je skoz vun metalo, pol naprav se sploh ni moglo povezat ipd. pa je prestavil na WPA TKIP in dela BP!