Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne zagovarjam jih (sem že do včeraj večkrat napisal kaj si mislim o njih), ampak 90+% testov je iz "iste" tovarne. Tudi Micro Polo je priznal, da je cena tu-tu.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
A ti resno verjameš, da so zaslužili 25.000€? Se ti zdi to verodostojno?
Tamau je tok nadut, da je povsem miren in ga boli krščen duš če je vsem jasno da laže kot pes teče.
ne, jaz resno vrjamem da ti ne veš kako zadeve potekajo.

referenca je lahko vredna par miljonov. saj sem včeraj napisal pa si še enkrat preberi. če bi minus naredili na tem poslu pa če dobijo zaradi tega referenco in zaradi tega lahko prodajajo na poljsko ali mađarsko se jim bo povrnilo takoj.

je pa brez veze, nekateri ste zasidrani kjer ste in ne bomo nikamor prišli. tudi če bi zaslužil 900k na tem poslu in samo 100k dal za teste, če je šlo pravno skozi je pač šlo. se je treba obrnt na tistega ki je delal razpis oziroma bil odgovoren zanj (khm khm gantar).
če bi zaslužili miljon je problem, če zaslužijo le 25k ni realno oz spet problem... očitno mamo veliko drama queenov v državi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Romzi imaš en problem, ki ga imajo mnogi: na ta ponovljen razpis so bili povabljeni v Sloveniji registrirani dobavitelji zdravil in medicinske opreme, ki so se že prijavili v prvem krogu + lahko so se še novi (včeraj so pokazali, da je firma Maybert medical včasih čisto resno poslovala, po smrti prvotne lastnice pa je šlo navzdol); razpis je bil jasen - če vse štima šteje najnižja cena. Prvotna ponujena cena je bila med tremi najcenejšimi, fantje so ceno spustili pod ekonomiko drugega najcenejšega (mislim, da je Micro polo v drugem krogu ponudil malo čez 2€ po testu).

Še vedno trdim, da šupki nimajo nič z vsem skupaj - stric iz kredita!

A ta Jenko je bivši lastnik računalniške firme PCX?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
kaj pa je za prevert?
KUPILI so lani spomladi podjetje ki ima 20 letno zgodovino v farmaciji ( https://majbert.com/elements/reference/ )
ubistvu ob vseh teh referencah se človek vpraša če sploh rabijo še kaj extra da teste prodajajo še v tujino. jih je pa ziher lažje.

najbrž smo za njih testne kure
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.019
5.232
113
Preverja se že. To ni prodajal Janez Novaković, ampak registrirana firma za dobavo medicinske opreme (katero je Janez kupil za malie denarce, ker naj bi bila zafurana). Zdaj da bi preverjali z kom seksa teta od lastnika je precej bizarno. Smrdi že (zaradi teh influencerjev), ampak je vse po pravilih.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne, nimam problema s tem. Jasno mi je, da je šel razpis čez po reglcih.
Tudi Tarča je nakazovala na veliko razkritje, razkrilo se je, da je "vse ok".
Če je kaj narobe, je narobe na strani tistih ki so pripravili razpis in naročali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.019
5.232
113
In kako bi popravili razpis? Prepovedali, da se nanj prijavljajo firme, katerih lastniki oz. sorodniki/prijatelji vodijo kripto piramidne sisteme in organizirajo ilegalne zabave?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in BuDi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.009
9.146
113
40
MB
tole so zelo spolzka tla po katerih hodiš oz predlagaš neke nemerljive neotipljive razpisne pogoje, pol se pa čudimo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zelo preprosto: izločiš najdražjega in najcenejšega, ampak to napišeš že v razpisu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.019
5.232
113
Zelo preprosto: izločiš najdražjega in najcenejšega, ampak to napišeš že v razpisu!

V prvem krogu pred pogajanji niso bili ne najcenejši in ne najdražji. Pa potem bi spet bile Tarče, kako se ni najcenejšega izbralo.

Ne moreš pa napisati pogoja v razpis; da lastnik ali prijatelj/sorodnik lastnika firme ne sme biti sumljiv.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Samo smo Slovenci zanimivi. Nič nam ne paše, enkrat predrago, drugič prepoceni itd. Kaj je že bilo narobe s tem naročilom? Razen tega, da so se pubeci malo ven metali. Včeraj v Tarči sem videl zgolj to, da je bilo vse OK. Če se ne bi slikali, pa video snemali, verjetno niti ne bi bilo včerajšne Tarče na to temo.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Saj veš da je treba pljuvat in sr.t po vsem, kar stori ta vlada... mogoče pa je vse v redu zato, ker je to podpisal Desusov Gantar?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.523
5.504
113
počakajmo na novo vlado, pol se bo dalo tud kaj takega zapisat :D
Osebje na ministrstvu, ki pripravlja razpise in izbira najboljšega, ostane enako tudi po menjavi vlad. In zaposlenih je veliko, ki morajo za primerjavo, katera številka je višja, uporabiti Excel.

Zakaj gredo naročila države preko posrednikov in ne direktno? Noben državni uradnik ne bo prevzel tveganja in odgovornosti, da bi bilo karkoli narobe z naročilom. Če gre preko posrednika, potem ta prevzame vse tveganje za dobavo in če je karkoli narobe, ne dobi plačano. Kot je Nicoletti včeraj povedal, država niti še ni plačala računa za doslej dobavljeno.

Z medijskimi napadi na podjetnike prihajamo v čas, ko marsikdo niti ne bo hotel ponujati storitev in izdelkov državi. Škoda časa in živcev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
nima veze če so ok, butli so, ampak če so zadostili razpisnim pogojem so pač dobili posel, razumljivo ?

Vam se dejansko pol qrca ne sanja za gnoje kakšne vrste gre. Vse kar je kdaj zaslužil je zaslužil s tem, da je folku prodajal zgodbico, kako so fuknjeni, da so v službah, kaki idiot je vsak, ki je kdaj plačal več kot 0 eur davka. Ostalo kar ni "zaslužil" je ukradel (neizpolnjena obljuba o plačilu je pač kraja). Ok, misliš si, isti gnoji naj delajo biznis med sabo, saj si zaslužijo en drugega. Ti gnoji niso "prodajali" samo istim gnojem, ampak folku, ki si je trgal od ust. Seveda, vsak si je sam kriv kam vtakne svoj denar, jasno. In vsak si je sam kriv za svojo nesrečo. Ampak to ne pomeni, da si ne zaslužiš batin, če si invalidu prodal "marketing paket za forex" za 5 jurjev.

Seveda, izpolnjeval je razpisne pogoje, zato je moral spizdit na drugo poloblo, ker med tistimi, ki jim je prodal meglo, sta vsaj dva ki pisano gledata in ki vračilo denarja razumeta malo po svoje.

Tako da ja, se strinjam, s kom država posluje resnično nima več nobene veze z ničemer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey