Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.566
113
Seveda, če bi se le trol upal prikazat še kje drugje kot na svojih trobilih. Pa je raje iz varnega zavetja greznice twital. V živo v najboljšem primeru izkozla kakšen cinizem (v stilu kdo se vi da vam bom odgovarjal ali vsi so komunajzarji), na twiterju pa ves pogumen.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.566
113
Na prvem v istem terminu ostali dobri in kvalitetni novinarji (po besedah generalnega whathefucka in urednice informativnega programa) pripravljajo retrospektivo. Studio city bo po dolgih letih končno upravičil svoje ime (studiošiti).

1652103531500.png
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
kaj pa te.... Radiocity tudi da enega starega Milana, če nima novega posnetega..znajt se je treba :evil:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Hlapci
Režija: Maja Kleczewska
V sodelovanju s Pionirskim domom – Centrom za kulturo mladih
Premiera: 29. 6. 2021

Očitno predstava ni nova?
Izvajalci:

Odgovor na napade na predstavo Hlapci (SMG)

Kaj bi se zgodilo, če se razpne nad našo domovino dolga in pusta noč?

Predstava je nastala na temelju Cankarjevih Hlapcev v režiji poljske režiserke Maje Kleczewske in v interpretaciji režiserke in avtorske ekipe. Cankar je Hlapce napisal kot odziv na politično in družbeno situacijo svojega časa, mi pa smo uprizoritvi – kot je to v sodobnem gledališču danes običajno – dali sodobno obliko. Enake družbene mehanizme, kot so tisti, o katerih piše Cankar, smo pokazali na sodobnih primerih. V predstavi so omenjeni različni problemi slovenske družbenopolitične resničnosti in novejše zgodovine: izbrisani, zapiranje meja za bosanske begunci med vojno v devetdesetih, trgovina z orožjem, avtoritarne politične tendence, konservativni vpliv Katoliške cerkve itd. Prizor s slovensko zastavo pa je pravzaprav citat. Predstavlja eno od politično desno usmerjenih prebivalk in prebivalcev Slovenije, ki so na začetku migrantske krize protestirali proti migrantom na južni slovenski meji. Vse izrečeno je dobeseden citat te osebe.

Namen kritičnega gledališča in umetnosti je pokazati na težave, vznemiriti in spodbuditi k razmišljanju, da bi postali boljša družba, ki se zaveda lastnih težav in mehanizmov v sebi.

Zaradi vsega tega bomo predstavo v veselje občinstva in nas umetnikov seveda še naprej igrali, saj ji, kot vidite, uspeva doseči cilj.

Prav lepo vabljeni v gledališče!

Slovensko mladinsko gledališče




Gledalec, ki so ga šolniki prisilili v obisk predstave političnih aktivistov:

“Danes (6.5.2022) smo imeli kot obvezno izbirno vsebino izlet v Slovensko mladinsko gledališče in kar je sledilo me je (in tudi moje sošolce) pustilo odprtih ust. V šoli so nam najavili, da si gremo ogledat Cankarjeve Hlapce, ampak so nas le dobro pretentali. Ko smo vstopili v dvorano, so nas pričakali razni portreti: Milana Kučana, Edvarda Kardelja, Josipa Broza Tita in še drugih partijskih rojakov (seveda je bilo še ene par drugih: Primož Peterka in Jože Plečnik, ampak zanemarljivo). Predstavo smo spremljali prek brezžičnih slušalk, ki pa so imele 3 programe. Ko sem vklopil že prvega me je pričakal kar prijeten govor: “Ti si tisti ki si kradel, ki si nam lagal 30 let in čas je, da za svoja morilska dejanja odgovarjaš. Slovenija je vstala, prišla je Svoboda in sedet boš šel za 30 let. Ti si nas hotel okrasti naše Slovenije, se podrediti Madžarom, da bi Ljubljana postala zgolj predmestje Budimpešte. Ti si izdajalec, ki se klanjaš svojemu prijatelju Viktorju Orbanu. V 10 dnevni vojni si hotel razstreliti helikopter nad Ljubljano in začeti krvavo vojno. Hotel si napasti vojašnice JLA. Zatiral si tiste, ki se ti niso klanjali, zapiral si drugače misleče in pobijal svoje nasprotnike. In čas je napočil, ko je narod spoznal svojega sovražnika, ki nam je lagal in kradel.˝ (ni bilo ravno v tem vrstnem redu oz. točno tako povedano, saj je le kanček tega kar sem si lahko zapomnil).

Potem sem preklapljal še med drugima dvema kanaloma in tema je bila večinoma ista le malce drugače povedano. Med tem pa se je dogajala še “kulturna prireditev”, ki je bila zaznamovana z deljenjem lističev z oznakami petkovih kolesarjev, prizori pretepanja civilistov z strani policije, totalnim norčevanjem iz cerkve in krščanske vere, izpust golobov in s tem naznanjanje svobode, udarjanjem slovenske zastave ob tla in tako dalje. Zanimivo je bilo tudi obnašanje igralcev, ki so se valjali po tleh, kričali, spuščali še nikoli prej slišane glasove, ter izvajali še drugo primitivno vedenje. Na oder je prišel tudi domobranec (sklepam, da je ponazarjal prej označeno osebo), ki so ga zmagoslavno odstavili in zatem je ponosno zaigrala pesem Na juriš. To je le delček te mučne 2urne “kulturne” prireditve, ki smo jo bili deležni. Očitno pa nam v šoli namerno niso razložili, da bo ta prireditev le istoimenska Cankarjevi in da bo to čisto nekaj novega, bolj “eksotičnega”.

Ni mi treba pojasnjevati na koga vse je to letelo in kakšno je bilo sporočilo te prireditve (je očitno), ampak se pa sprašujem ali je to prava vsebina, ki spada na program obveznih vsebin za gimnazijca.”



Parim tukaj na forumu je taka predstava očitno nekaj normalnega.

Delovanje Slovenskega mladinskega gledališča sofinancira Ministrstvo za kulturo RS.
Ustanoviteljica Slovenskega mladinskega gledališča je Mestna občina Ljubljana.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
tole pa res res težko vrjamem, je še kak dodaten vir?

SMG ni od včeraj... recimo še ena cvetka, ki se je že malo "pozabila"


Gre za uprizoritev s provokativnimi prizori. Najbolj je na udaru kratek prizor, v katerem Jezus Kristus posili muslimanko.

na češki vikipediji piše tud tole:

med drugim vsebuje prizore, v katerih igralka iz intimnih delov potegne češko zastavo

skratka, kul kultura, ni da ni...
komur to ni všeč je pa nace... deja vu
 
Nazadnje urejeno:
SMG ni od včeraj... recimo še ena cvetka, ki se je že malo "pozabila"


Gre za uprizoritev s provokativnimi prizori. Najbolj je na udaru kratek prizor, v katerem Jezus Kristus posili muslimanko.

na češki vikipediji piše tud tole:

med drugim vsebuje prizore, v katerih igralka iz intimnih delov potegne češko zastavo

skratka, kul kultura, ni da ni...
komur to ni všeč je pa nace... deja vu

a to hodi naga po odru? konkurenca pokojnemu gašperju? to ni več za mladino to je za odrasle.....