Router težava

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Imam D-Link Dir655 N Gigabit router in danes mi je dokončno dopizdil!

Od kar sem ga nabavil imam probleme z njim (al pa on z mano).
1. Nemorem naložiti bilokaterega (uradni/neuradni) drugega firmware-a ker mi javlja, da nimam admin pravic, čeprav sem logiran kot admin
2. Naštimam network filtre, port forwarding,.... čez kak teden vseskupaj zgine in moram ponovno vnašat... (WTF in ja sm večkrat spreminjal admin gesla)
3. No pred parimi meseci pa me je začel še wifi j3bat u mozaK. Iz čistega miru je "padel" in sem ga moral resetirat, dva tedna nazaj sem moral celo na novo skonfigurirat, zdaj pa ne pali niti reset niti na novo skonfigurirat. Ne najde ga noben računalnik v bajt in noben mobitel. Seveda status kaže OK

Ker je očitno edina stvar, ki deluje pri tem ruterju še vstopno geslo sem se skorajda odločil, da ga zamenjam. Imam T2 optiko 100/10 in rad bi dober prenos preko wifi....

Razmišljal sem o menjavi za linksys wrt54gl + tomato firmware. Mogoče priporočate katerega drugega?

V glavnem hočem en stabiln router, ki bo pokril bajto s tremi štuki in da bo mir ko ga nastavim!
 
Nazadnje urejeno:

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
verjetno se nisi probal resetirat na tovarniske nastavitve in potem flashat na dd-wrt ali tomato???
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Sem probal že z resetom na tovarniške nastavitve, router pa ni "open source" tako da se ne da naložit tomato ali dd-wrt...
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.140
2.481
113
Že od nekdaj koristim 2x Linksys Wrt54g(l) kot repeaterja in Tp-link 1043ND kot bazo priklopljeno na 10/1 vdsl. Vse skupaj na DD-WRT. Nimam pripomb :) TP-link služi tudi kot FTP strežnik, njegov signal pa seže iz mansarde v klet (ob optimalni postavitvi).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Za 100 MB optiko bo WRT54GL premalo. Pravi bi bila Asus RT-N16 za dobrih 80 EUR, če ti ni preveč. In na tega rukneš en dober tomato.
Če je 80 EUR preveč, pol pa pač edino še WRT54GL
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
hvala, tale Asus RT-N16 zanimiv.

Sem včeraj še 1x na novo postavil router pa da vidim koliko časa bo zdržal
smile-1.gif


LP
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Še ena cvetka tegale routerja. Hotu sm prklopt gor My Book Essential in ugotovim, da ima tale router v osnovi USB priklop samo za printer oz. za WCN (prklop in instalacija konfiguracije iz flash driva). Če želim dostopat do HDD moram na vsak računalnik inštalirat "Shareport utility" in preko njega dostopat do diska
bonk.gif


To mi ni všeč pa vendar sprobam na enem izmed računalnikov. Zalaufam utility in mo kaže kjuček "conected", "not connected",....
uf-1.gif
kr neki

Če me enkrat zasrbi oz mi dopizdi in si omislim menjavo routerja, kateri so "best buy" za tak prenos+normalno delovanje diska na mreži. Ima kdo kakšne predloge iz prakse, ker tole "teoretično bi moralo delat", nevalja nič!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.179
978
113
Emona / Carnium
Asus in Cisco-Linksys so načeloma kvalitetni routerji. Potem imaš še Mikrotik oz. RouterBoard z zelo zmogljivim in zanesljivim operacijskim sistemom RouterOS.
Razmisli, kaj vse (tiskalnik, diskovje, webcam,...) in na kakšen način (usb, utp, wifi) bi rad priklopil na router in potem izberi glede na zahteve zadevo, ki ti cenovno ustreza.