Robotski sesalci

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
228
23
18
No sam teh težav kot jih je opisal Janez40 nimam. Krpe umije za vsako sobo posebej (kar dvomim da boš sam menjal krpe za celotno stanovanje ali pa boš celo stanovanje brisal z eno in isto ?), koliko bo vode uporabil pri čiščenju lahko sam izbereš (uporabiš lahko tudi čistilo). Vonj, vlaga, nič problemov pri meni. Krpe zelo lepo posuši ko konča. Je pa dobro da imamo izbiro na trgu in se lahko vsak odloči po svoje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Kaj je trenutno best buy za okrog 500-600€? Gledam Roborock Q5+ Pro. Ali je S8+ dosti boljši za malenkost več denarja? Po tleh imamo samo ploščice... Hvala
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Kaj je trenutno best buy za okrog 500-600€? Gledam Roborock Q5+ Pro. Ali je S8+ dosti boljši za malenkost več denarja? Po tleh imamo samo ploščice... Hvala

Na koncu sem se odločil za Q Revo, vendar imam težavo; noče pomivati. Ko spusti krpice jih za sekundo zavrti in dvigne nazaj. V aplikaciji mi napiše The mop mount fell off, ko pa dvigne nazaj pa reče Error mount mop installed. Googlam pa ne najdem podobne težave sploh:S
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
228
23
18
Ce jih odstranis, a rece “mop removed” in ko das nazaj “mop installed” oz.nekej takega ? Drugace pa ce je nov, stvarno napako.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Reče ja. Ampak ne reče za vsako posebej. Ali lahko kdor jo ima proba, če reče 2x ko odstraniš obe krpici...
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
228
23
18
Jaz jo imam, sem skoraj 100% da ne reče za vsak mop posebej ko odstranis in namestis. Trenutno sem na dopustu da bi za zih preveril.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
321
6
18
Ljubljana
Pozdravljeni, prebral sem cca 10 strani nazaj in to 2x, več ni bilo potrebe.

Imam v načrtu nabaviti robotski sesalec, da ima tudi mokro, čimveč samostojen in da dobro opravi nalogo.

V dveh dneh odkar pregledujem internet, forume, včeraj sem tudi bil malo v BTC-ju po trgovinah in v HN zasledil da so tudi takšni k perejo in sušijo krpe spodaj pa me je še bolj pritegnilo. Cena je bila okoli jurja. Potem sem šel še b BB in nato v trgovino Xiaomi kjer mi je fant pokazal X20+ za 500€, ( v tujini je 100€ manj). Mislim da sem že odločen za tega. Nekaj pomanjkljivosti je ampak nič kaj takega, recimo da ne prepozna tepihov ampak se da dodatno na mapi uredit da dvigne krpe, da nima grelca za susit krpe ampak zračno posuši.

Zanima me če že kdo lasti in kakšne so izkušnje, ker nisem najdel nobenega odziva za to napravo?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,
Imam Irobot S9+ in zadnje čase je začel puščat smeti.
Spodnje zelene krtače redno menjujem, tudi zdaj sem jih. So originalne. Tudi ono vrtečo ščetko in filtre redno menjam. Sesalec je čist, senzorji in kontaki redno obrisani. Ko sesa, zažene sesalnik (ker slišiš, ko včasih brni bolj, včasih manj), spodnje krtače se vrtijo, ker vidiš kdaj kake lase gor navite, lepo izprazne košek, tudi aplikacija nariše kje vse je bil.

Ampak...vrag je v tem, da ful slabo pobira smeti.

A ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo?

Hvala in LP,
Matjaž
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Pozdravljeni, prebral sem cca 10 strani nazaj in to 2x, več ni bilo potrebe.

Imam v načrtu nabaviti robotski sesalec, da ima tudi mokro, čimveč samostojen in da dobro opravi nalogo.

V dveh dneh odkar pregledujem internet, forume, včeraj sem tudi bil malo v BTC-ju po trgovinah in v HN zasledil da so tudi takšni k perejo in sušijo krpe spodaj pa me je še bolj pritegnilo. Cena je bila okoli jurja. Potem sem šel še b BB in nato v trgovino Xiaomi kjer mi je fant pokazal X20+ za 500€, ( v tujini je 100€ manj). Mislim da sem že odločen za tega. Nekaj pomanjkljivosti je ampak nič kaj takega, recimo da ne prepozna tepihov ampak se da dodatno na mapi uredit da dvigne krpe, da nima grelca za susit krpe ampak zračno posuši.

Zanima me če že kdo lasti in kakšne so izkušnje, ker nisem najdel nobenega odziva za to napravo?
Xiaomi x10(+) in x20(+) so rebrandani Dreame L10s ultra on l20s ultra. Xiaomi je samo odstranil nekj funkcij, npr točno ta samodejni dvig krpic ko pride na tepih. Dreame je zaradi tega nekaj dražji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brlje

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Kaj je trenutno best buy za okrog 500-600€? Gledam Roborock Q5+ Pro. Ali je S8+ dosti boljši za malenkost več denarja? Po tleh imamo samo ploščice... Hvala
Jaz sem se na koncu odločil za Dreame L10s ultra in ne za Roborock Q Revo. Dreame je v mediaworld.it 599€, roborock pa 899€. Kolikor sem gledal teste roborock malo boljše sesa, dreamee malo boljše pomije in pri tem porabi več kot 2x manj vode. Zato roborock 5L kantico vode porabi hitreje kot dreame 2.7L kantico. Iamo pa dreame tudi ločeno kartišo za detergent. Boljše ali slabše pa ne vem.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
321
6
18
Ljubljana
Xiaomi x10(+) in x20(+) so rebrandani Dreame L10s ultra on l20s ultra. Xiaomi je samo odstranil nekj funkcij, npr točno ta samodejni dvig krpic ko pride na tepih. Dreame je zaradi tega nekaj dražji.
Na koncu me je drug trgovec prepričal da je boljša opcija xiaomi s10+ k ima posodo za vodo že v sesalcu in je 200e cenejsi. x20+ hodi do bazne postaje in tam namaka cunje in pere, kar se mi je zdelo brezveze.

Drugače, ta bo itako za nek določen čas, leto...dve, da se malo navadimo.

Zaenkrat, v teh treh tednih, opravlja delo tako kot je treba, nimam pripomb, nisem pa tudi veliko spremljal, skeniral stanovanje, uredil zadevo in vsak dan naredi svoje ko pa pridemo domov je vse postimano, ponovno natočim vodo in izpraznim škatlico kjer je nahaja posesan prah.

Od Aliexpresa je tudi prišel paket kjer so dodatni filtri, krtača, cunje in majhne krtače triperesne, za katere niti nevem kakšno funkcijo opravlja.