Robotski sesalci

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Pa ni preglasen ponoči? jaz sem pred nekaj leti to prakticiral v stanovanju, pa kljub zaprtim vsem vratam, nisem mirno spal...od takrat te ideje ni več. No..drugo je večnadstropna bajta...
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
264
386
63
Vsi sesalci so verjetno danes dobri. Ni pa roomba tako slaba kor eni pišete. Zdajšnji j7 model.ima kamero, in lučko. Sesa tudi v temi. Prepozna pa kable, copate, zokne, igrače itd itd in se ne zaplete v njih. Konenckoncev tudi drekce če ima.kdo ponesrečenega hišnega ljubljenčka. Še enkrat poudarek, ne da so ostali slabi.....
Če si bral kdaj matotove fanboyizme ti bo jasno. Ko je xiaami z lidarjem delal kroge okoli roombe je on govoril, da je to neuporabno. Ko so xiaomiji brisali po tleh je govoril, da se to ne rabi. Sedaj ko ima pa to roomba, pa hvali, kot da je nekaj najboljšega na svetu. Drugače pa so ti sesalci itak ratali vsi podoben "drek", kitajci so v povprečju še vedno naprednejši kot roombe.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Pa ni preglasen ponoči? jaz sem pred nekaj leti to prakticiral v stanovanju, pa kljub zaprtim vsem vratam, nisem mirno spal...od takrat te ideje ni več. No..drugo je večnadstropna bajta...

Takoj je, mi spimo zgoraj, on dela spodaj. Zjutraj se ga prenese gor, odpre vrata in pptem dopoldne leti se zgoraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Mene je pred X leti roomba prepričala z njihovimi gumi krtačami, katere so brez problema se spopadle z dolgimi lasmi. Klasiščne ščetine so pa bile PIA glede tega.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Da, to se mi zdi, da je mela roomba prva. Zdaj je to ze default pri vseh, vsaj pri middle range in gor.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Da, to se mi zdi, da je mela roomba prva. Zdaj je to ze default pri vseh, vsaj pri middle range in gor.
Resnica je pa še ta, res je, da pri gumijastih krtačah, je veliko manj dela z vzdrževanjem robota, velik minus pa je, da tudi nabere za vsaj 40 % manj svinarije, kot ona z ščetinasto krtačo. Tisti, ki imate obe, pošljite en teden vsak dan drugo na okoli in spremljajte kaj vse, se v košku nabere, boste sila presenečeni, da ne omenim še, da ščetinaste spolirajo parket. Jaz čakam, na robote v obliki človeka, ki bodo tudi prah, pobrisali, posteljo naredili, potem boš pa kuharske veščine doplačeval i n ti bo še skuhal, hrano, pa postregel, peljal psa ven na sprehod ...... to bo bodočnost.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
V zadevo glede gumijaste krtace se nisem poglabljal, ce pa je ze tako, domnevam, da to kompenzirajo z vecjo mocjo teh novejsih robotov.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Če drugega ne, pa prvič pusti odprta vsa vrata, da zmapira celo nadstropje. Potem pa lahko sesaš tudi posamezen prostor, lepo ugotovi (vsaj moj Roborock S6), v kateri sobi v katerem nadstropju je (če ravno nimaš kakšnih sob preveč enakih). Sam imam tako zmapirana štiri nadstropja (medetažna hiša, zato jih je toliko).

Ker je ravno debata Roborock vs Viomi.. imam Viomi V3 in je včasih znal ugotoviti, da sem ga nesel v drugo nadstropje in sam izbral pravo mapo za tisto nadstropje. Zdaj pa tega ne zna več in potem pač riba in ne gre brista tja, kjer ni nič. Se komu tako deluje viomi ali vam to zaznavanje prostorov in map deluen ok?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Resnica je pa še ta, res je, da pri gumijastih krtačah, je veliko manj dela z vzdrževanjem robota, velik minus pa je, da tudi nabere za vsaj 40 % manj svinarije, kot ona z ščetinasto krtačo. Tisti, ki imate obe, pošljite en teden vsak dan drugo na okoli in spremljajte kaj vse, se v košku nabere, boste sila presenečeni, da ne omenim še, da ščetinaste spolirajo parket. Jaz čakam, na robote v obliki človeka, ki bodo tudi prah, pobrisali, posteljo naredili, potem boš pa kuharske veščine doplačeval i n ti bo še skuhal, hrano, pa postregel, peljal psa ven na sprehod ...... to bo bodočnost.

Ta resnica velja mogoče za tvoje rombe. Za zadnje roborocke ti garantiram da ne velja. Bi prej rekel obratno, pobere 40% več svinjarije. Sem šel za obema gledat s tisto lučjo od dysona, kjer vidiš res vsako mikroskopsko malo smet