Roadtrip s kamp prikolico

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
19€ je life time članarina na caravaning.si ali velikem forumu po domače. Za obseg znanja, ki je (bil včasih) na razpolago je to drobiž!

Romzi dostopni so na ccs, ker je bivši "forum" in sedanji ccs administrator v nekem trenutku prenesel veliko potopisov s foruma na ccs in potem je bila rabuka - ostali so gor samo tisti, ki so izrecno izjavili, da se strinjajo s prenosom tja + seveda ceceesovski
Ni bilo ravno tako. Admin jih je nekaj res v začetku prenesel, potem so pa forumaši sami nalagali gor. Potem je Ccs za nekaj časa potopise uporabnikov "prodajal" v zameno za plačano članstvo. Potem je bil pa dr-mr članov, ki so brezplačno ponudili svoje potopise.

Ps: A na caravaning.si se je voda podražila, ali kaj drugega? Pristop je bil 18 eur.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni bilo ravno tako. Admin jih je nekaj res v začetku prenesel, potem so pa forumaši sami nalagali gor. Potem je Ccs za nekaj časa potopise uporabnikov "prodajal" v zameno za plačano članstvo. Potem je bil pa dr-mr članov, ki so brezplačno ponudili svoje potopise.

Ps: A na caravaning.si se je voda podražila, ali kaj drugega? Pristop je bil 18 eur.
No pa 18€ - cena je enaka že skoraj 10 let. Itak pa trenutno ni možnosti prit na novo brez wild card - priporočila starega člana.

Zelo dobro si ti (dez)informiran, ker so moji tudi bili na CCS prenešeni (vsaj eden) pa potem pobrisani, ko sem zaradi zaklepa potopisov to zahteval.

Sicer so zgodbe CCS in "Foruma Caravaning.si" dolge in zapletene, je pa zelo zanimivo, da se večinoma ceceesovci postavijo v napadalni položaj ko omeniš forum.
Meni sicer oboje vedno bolj dol visi, ne vidim pa smisla v zaklepanju CCS strani, ker se financirajo tudi iz javnih sredstev, pa konec koncev gre za interesno združenje z letno članarino, ki bi mu moralo biti v interesu, da privabi čimveč novih članov.
Forum pa razen Gorana noben ne ve zakaj se je sploh zaprl - finance so še najmanjši problem, predvidevam da zaradi vsakoletnih predpoletnih dolpotegov potopisov (po več deset dnevno), ki pa v obliki novih potopisov in ažurnih informacij niso nikoli nič vrnili na forum.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Žal realnost, saj zdaj imaš pa na FB javno sralnico, kjer ne izveš ničesar, razen tega da folk v teh cajtih sedi v kamperju in obuja spomine na dobre stare čase.
Aja, pa karkoli se prodaja od ADjev je predrago, razen tistega kar dotični prodaja. Cel žur.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Zelo dobro si ti (dez)informiran, ker so moji tudi bili na CCS prenešeni (vsaj eden) pa potem pobrisani, ko sem zaradi zaklepa potopisov to zahteval.

Sicer so zgodbe CCS in "Foruma Caravaning.si" dolge in zapletene, je pa zelo zanimivo, da se večinoma ceceesovci postavijo v napadalni položaj ko omeniš forum.
Sem konkretno sodeloval v bitki za odklenjene potopise in potem, se nas je enih 6 oglasilo, naj zbrišejo VSE naše potopise, ki jih ni bilo malo, so le popustili. Mogoče si potem še izrecno zahteval za svoje. Moje so pustili gor. Za CCS mi dol maha, nisem član in nikoli nisem bil. Potopise sem pisal za druge, ker sem hotel destinacine predataviti širši publiki, so me tudi vabili, da bi imel prezentacije....dokler....
Enkrat na Siciliji na PZAju srečam modela z 10cm debelim fasciklom naprintanih potopisov, med drugim tudi moj. Na koncu je vse pisce potopisov označil za bedake, ker tako na pladnju nudijo vse. Takrat sem s tem zaključil, pišem samo še za svoje spomine, je na netu, brez koordinat.
Mi je pa škoda, da je Forum crknu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem za moje takoj gor skočil, ker enostavno sem jih dal na Forum, da vrnem nekaj ostalim, CCSu pa nimam kaj vračat, ko sem rabil izkaznico sem pošteno plačal članarino in to je to.

Forum pa crkuje, ker se ne smemo več iz novincev norca delat. Ko smo se lahko, je novi zdržal en teden, dva, potem pa komaj čakal da spet kak gujo pride, da ga bo lahko zezal. Pa ni bilo nič grdega - taka zdrava selekcija na začetku.

Na FB pa sem se iz skupine izpisal po pol ure in eni moji objavi. :cool:
 
  • Haha
Reactions: Romzi

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
FB skupino sem tudi jaz zapustil zelo kmalu po pridruženju, kmalu za tem pa še komplet FB račun trajno izbrisal. Je življenje takoj lepše.
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tist forum ste itak ena avtodomarska mafija hahaha. Sem pa vmes že skor obupal, ko sem iskal, dobil tam od podjebavanja novinca do tudi kakega zelo ok nasveta. Pol pa nekega petka ko sem rekel, da niti enga ADja več ne pogledam en čas, zagledam na novo na anetu kamper z Rikijevo nalepko. Pa ga pokličem in je na vprašanje, če je bil na rentu rekel da ja seveda, sam da se splača it pogledat. Pa mi je neki rekl, da nej grem kr takoj. No pa sva se tistga petka z Rikijem spoznala in segla v roke.
FB greznice pa niti ne spremljam več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Tle se prepletata dve ad strani. In težko je ugotoviti, za katero se navija.
Samo ena ima - potopise - odklenjene. Ostalo dosegljivo z plačilom.
Druga je čist zaklenjena. Je to dobra ali slaba stran?
Saj je kar nekaj strani, ki imajo vse odklenjeno. Bodo pač potopisi šli tja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Klasična slovenska zgodba :(: je precej forumov tako crknilo, ker so se razklali. Slovenija je že tako majhna, potem pa bi vsak imel svoj kotiček še. Škoda.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Dokler je bila druščina manjša, je to prav lepo funkcioniralo. Izmenjavale so se koordinate, nasveti, mnenja...
Druščina je iz leta v leto rasla, samotni mirni kotički so postali preveč obljudeni, marsikateri je tam za sabo pustil svinjarijo, začeli so se pojavljati znaki za prepoved avtodomom, in danes smo, kjer smo. Ustvarila se je baza forumskih preverjenih koordinat v katero smo nekateri prispevali precej, nekateri nič. Razpad sistema je bil neizogiben.
Admin manjšega foruma bi rekel "to so bili lepi časi" ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in sad

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
..Forum pa crkuje, ker se ne smemo več iz novincev norca delat. Ko smo se lahko, je novi zdržal en teden, dva, potem pa komaj čakal da spet kak gujo pride, da ga bo lahko zezal. Pa ni bilo nič grdega - taka zdrava selekcija na začetku.
Na FB pa sem se iz skupine izpisal po pol ure in eni moji objavi. :cool:

sem bil novinec, da preberem tvoj potopis o Islandiji - po tvojih nasvetih. Pa mi niso dal.
Kje je sedaj tvoj potopis? Nikakor ba ne morem dobiti

Dokler je bila druščina manjša, je to prav lepo funkcioniralo. Izmenjavale so se koordinate, nasveti, mnenja...
Druščina je iz leta v leto rasla, samotni mirni kotički so postali preveč obljudeni, marsikateri je tam za sabo pustil svinjarijo, začeli so se pojavljati znaki za prepoved avtodomom, in danes smo, kjer smo. Ustvarila se je baza forumskih preverjenih koordinat v katero smo nekateri prispevali precej, nekateri nič. Razpad sistema je bil neizogiben.
Admin manjšega foruma bi rekel "to so bili lepi časi" ;)
ko d' b' ALTER opisal :) v španoviji še pes crkne.
z večanjem skupine raste verjetnost:
da se pojavi težek tip, da težki ratajo še težji, da se poveča število t' težkih

p.s. prav dobro se mi je zdelo, da je moj potopis iz 10cm fascikla uporabljal tisti na siciliji.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
sem bil novinec, da preberem tvoj potopis o Islandiji - po tvojih nasvetih. Pa mi niso dal.
Kje je sedaj tvoj potopis? Nikakor ba ne morem dobiti


ko d' b' ALTER opisal :) v španoviji še pes crkne.
z večanjem skupine raste verjetnost:
da se pojavi težek tip, da težki ratajo še težji, da se poveča število t' težkih

p.s. prav dobro se mi je zdelo, da je moj potopis iz 10cm fascikla uporabljal tisti na siciliji.
Se strinjam z vsem, razen zadnjim odstavkom. Dobrota je sirota in kdor je dober je oslu podoben. Ob fasciklu sem se prepoznal v oslu, zato sem s tem nehal. Zgleda, da se jih je več takih prepoznalo in baza potopisov je že zdavnaj nehala rasti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Keč je tudi v tem, da so se pojavili majstri (ne redki), ki bi hoteli točne koordinate za freestyle za celo Grčijo (i šire), kje je vodnjak s pitno vodo, kje štacuna, kdo in kje točno prodaja najboljše ribe in kje najdeš neko "luknjo" da odliješ odpadno vodo in sekret. Če mu bo šlo kaj narobe, se bo pa še kurčil. To ni point niti avtodomarstva, niti prikoličarstva, overlandanja, šotorjenja in potovanj nasploh. Kdor želi zgoraj našteto, si naj zakupi aranžma z vodičem in mirna bosna.
Point teh potovanj je, da gre včasih (pogosto :D ) malo na pamet, da včasih ne gre po planih (če plani sploh so), da se je treba kdaj pa kdaj s kom z rokami zmenit zapletene stvari. Pa to pa te fore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, cappy in kalbo

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ja saj taki pacienti so se potem qurčili s komentarjem, da ta xy plaža ni vredna pol qurca. Vsake oči imajo svojega malarja in osamljen kotiček, brez bližnjega bifeja je zame top, za nekoga pa poraz.
Ni za vsakega tak način preživljanja prostega časa, tako kot zame ni hotel, mi enostavno ne sede.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sploh pa debate, kaj je avtodomarstvo in kaj ne in podobni bulšiti. Ravno avtodom je pogruntavščina, ki ti da lahko glih kar si izmisliš.

Evo glihkar v novička FB ena bejbika sprašuje, kam v osrednjeslovenski regiji avtodom na sprehod peljat, pa da je za sankat, pa gostilna s to go more bit pa....ojezus. Se na to sploh splača odgovarjat?
 
  • Haha
Reactions: Romzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Keč je tudi v tem, da so se pojavili majstri (ne redki), ki bi hoteli točne koordinate za freestyle za celo Grčijo (i šire), kje je vodnjak s pitno vodo, kje štacuna, kdo in kje točno prodaja najboljše ribe in kje najdeš neko "luknjo" da odliješ odpadno vodo in sekret. Če mu bo šlo kaj narobe, se bo pa še kurčil. To ni point niti avtodomarstva, niti prikoličarstva, overlandanja, šotorjenja in potovanj nasploh. Kdor želi zgoraj našteto, si naj zakupi aranžma z vodičem in mirna bosna.
Point teh potovanj je, da gre včasih (pogosto :D ) malo na pamet, da včasih ne gre po planih (če plani sploh so), da se je treba kdaj pa kdaj s kom z rokami zmenit zapletene stvari. Pa to pa te fore.
Keč je predvsem v tem, da so se celi ali deli potopisov začeli pojavljat v raznoraznih popotniških navodilih - tudi plačljivih, ali pa ga je nekdo snel in dal link na FB.

Mojih potopisov ni več, ker imam vse na FB in sem prelen, da bi jih enkrat prepisal v normalno obliko - vem mi bo še žal. :(

Prijatelje na FB pa izbiram in ne zbiram! :cool:

Ja saj taki pacienti so se potem qurčili s komentarjem, da ta xy plaža ni vredna pol qurca. Vsake oči imajo svojega malarja in osamljen kotiček, brez bližnjega bifeja je zame top, za nekoga pa poraz.
Ni za vsakega tak način preživljanja prostega časa, tako kot zame ni hotel, mi enostavno ne sede.
Ah ja, to smo se šli že tam 200Xtega, ko smo enega žal bivšega zelo zaslužnega člana zezali okoli "potopisnih" fi8 kamenčkov po GR plažah, pa pol enega o majkastičnih zahodih sonca,...
Takrat enkrat sem jaz razvil teorijo o "otroški super duper plaži", ki jo imamo zapečeno v podzavest in potem vse naslednje primerjamo s to iz mladosti.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Ne, to so samo prazni ljudje s preveč denarja.
Ima tudi jaz občutek, da se je v zadnjih nekaj letihv SLO to hudo razpaslo. Namesto uživanja v potovanjih je na vsakem koraku merjenje dolžine organa. Pa tekmovanje, koliko (po možnosti brezplačnih) prespanih noči od 365 je bilo doseženih, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ima tudi jaz občutek, da se je v zadnjih nekaj letihv SLO to hudo razpaslo. Namesto uživanja v potovanjih je na vsakem koraku merjenje dolžine organa. Pa tekmovanje, koliko (po možnosti brezplačnih) prespanih noči od 365 je bilo doseženih, ...
To imaš žal povsod take. Ampak prijatelje/kolege lahko še vedno ssm izbiraš, tako da s tem rešiš 99% takih zadev.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
No wiš, mene pa takole hvalisanje NE gane. Men gre za to, da nekaj vidim!
Nekateri ste pokazali kar poznavanje www strani. katera se vam bolj dopade (nepomembno kaj, vam pač bolj paše, sede, všeč, uporabna ...)
caravaning.si
caravan.si
cc-si.com