Roadtrip s kamp prikolico

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
V zimskem casu in korona ukrepih sanjarimo o izletih, ko bo tega konec.

Je kdo prakticiral road trip po (bliznji) evropi s kamp prikolico (ne z avtodomom). Kam ste vse šli? Ideja je, sa se premaknemo cca vsake 3 dni, trajanje recimo 10, max. 14 dni.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Jaz sem jo imel 10 let nazaj, preden sem po 9mes uporabe popizdil in jo prodal in kupil avtodom. Tista prikolica je najebala v 9mesecih bolj, kot v preteklih letih, pri prejšnjem lastniku. Recimo šli smo na Nizozemsko, kjer imajo nebroj con 30 in ležečih policajev. Vsako grbino sem najprej s kljuko avtomobila butnil, nato pa še s prikolico. Na prečkanju kanala sem na previsu nasedel s priklopom prikolice, in ni bilo druge, kot na silo naprej. Enkrat smo jo sredi ozke ceste odklapljali, da smo vse skupaj obrnili in šli po pravi poti.itd.. Na PZAjih so me grdo gledali, ker sem bil krepko čez 10m z avtom skupaj, ponekod sploh tja ne smeš s prikolico. Skratka prikolica je za potovanje od kampa do kampa, razen, če si sadomazohist. Če si pa zaradi tega omisliš majhno, kao lahko in okretno, si pa še večji sadomazo. Potem je še izgovor, da si z avtom bolj mobilen. Vsako mesto ima PZA - (mislim na države F, I, ,A, D) od koder gre javni promet v center.
Moje mnenje je, kupi avtodom, do kere cifre se lahko stegneš. Mora ti pa biti tak način preživlanja prostega časa všeč. Najceneje je rent za vikend in ti je vse jasno.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Imamo adrio542, ki bi jo radi izkoristili še za kaj več ko le morje.
Ideja je, da se stacioniramo v kampih in raziscemo okolico. Mika nas češka, slovaška itd., tako daleč (do NL) nebi hodili
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Se mi zdi, da sem v tvojem odgovoru začutil vse. Nekaj bi, samo nebi.
Probej, pa ti bo vse jasno. Pa ne hodit tako daleč na test. Za začetek samo po SLO
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ja no... ne morem rečt da si čist falil :)

Itak da bomo letos probali najprej po Sloveniji.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Mi smo dali z prikolico čez kar nekaj dopustov:
- Nizozemska
- Sever Nemčije
- Berlin in okolica
- Bodensee okoli in okoli
- Danska, Švedska
- Češka
- Hr bolj za prvi maj in septembra
- Avstrija
- Madžarska
- Sardinija, Korzika
- pa še kaj, pa se sedaj ne spomnim iz glave

Počnemo pa točno to, kar si dal kot izhodišče. Torej prvi dan daljši premik, čim dlje do željene točke, kjer smo hoteli kaj pogledat, smo šli v kamp, dan, dva tri, ali več, odvisno od količine stvari, ki smo jih želeli pogledan, nato zjutraj naprej do naslednjega kampa, kjer smo si lahko v popoldanskem času že splanirali ogled prvih znamenitosti.

Luštno je, pa poznam kar nekaj somišljenikov. Eden od njih je celo zelo prisoten tukaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Tole tvoje berem in me divje vleče dol pred bajto, da Fiata vsaj mal po volanu pobožam :valjamse: :valjamse:;). Se že celo karanteno nisva vidla.
Zapni prikolo in gas, boš po eni sezoni videl kaj rabiš in kje si. Moje izkušnje, s prikolo se da, sam z AD pa res uživam.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Super, upam da se tema razvije v to smer!
Če se imaš namen premikat od kampa do kampa na tri dni, nimaš s prikolico nikakršnih težav (razen če greš na Hvar).
Trik je edino v tem, da s sabo vzameš čimmanj ( in ne čimveč kot je navada pri "pavšalistih"), tudi med tridnevnimi postanki paziš da se ne razvališ preveč, sicer je pol to en jebeštrga od potovanja in imaš na vsake tri dni generalko. Glede tega ni pri AD nič drugače.
Baldahin pozabi. Če se le da, uporabljaš kuhinjo v prikolici, zunaj imaš čimmanj. V taki postavitvi se v 15-30 minutah pospraviš in šibaš dalje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se absolutno z Romzijem strinjam, le še to: prikolica mora biti tudi med potovanjem normalno uporabna, da niso zunanji stoli in miza po posteljah, pa bicikli na prehodu,... Ustaviš, spustiš nogice in kuhaš, se tuširaš, ješ, spiš, serješ. In enako zjutraj, vstaneš, dvigneš nogice in gasa. Baldahin itak ne, eventuelno kaka namenska markiza ali platneno jadro za dneve v kampu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in novaa

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Se dobi precej ugodno te tende v vreči, ki se dajo v kanal od baldahina. Super stvar. Edini minus proti tej na kamperju je, da jo morata dva zrolat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tega nisem nikoli razumel. Daš gor najcenejšo Fiammo ali Thule, magari rabljeno in je problem rešen!
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Klasična tenda na prikolico ne gre. No v bistvu gre, samo ko jo odpreš pol metra začne stranico trgat in če bi jo odprl pol metra ti jo odtrga iz stranice. Povem iz prve roke, ker sem imel na prikolici tako (dobil montirano ob nakupu prikolice). Na spoju strehe in stranice začne zamakat takoj. Prikolica je še večji kup trsk kot avtodom.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu je moderna prikolica povsem enako izdelana kot nadgradnja avtodoma, še več - stranica avtodoma je cca 2,6 + m visoka, stranica prikolice pa do 2,3m in jasno je da višjo bolj piga.
Ne smemo zdaj starih trsk gledat!

Kakorkoli, najlažje, najcene in realno najhitreje "sončno jadro" v utor potegneš in dve palici postaviš.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tenda v vreči je postavljena v dveh minutah.
Vseeno malo prej kot sončno jadro, ki ga moraš od nekod vzet, dat iz vreče, napeljat v keder, postavit palici(e),napeljat vrvici(e) in zabit klina(e).
Sem imel, pa je tenda vseeno boljša opcija. V lepem, suhem vremenu pa ne rabiš postavljat ne enega ne drugega.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ne vem kakšno prikolico ima damo.
Sem letos gruntal, da na novi avtodom ne bom montiral tende, ker sem jo letos odprl točno 3x. Prvič, da sem pogledal, kakšna je po jesensko - zimsksi - spomladanski neuporabi, drugič enkrat sredi poletja, bolj kot ne, če je že pa naj bo odprta in tretjič septembra, ko sem vedel, da jo je treba spucat pred naslednjim ciklom neuporabe. Tako vozim ene 35kg brezveze sabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver