Revolut bančni račun

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
131
24
18
Za spravit denar na Revolut s kreditno/plačilno kartico obstaja še ena možnost: Payments -> New Transfer (+ desno zgoraj v Payments) -> Create a payment link -> Request money.

Tako dobiš svoj Rev.me link, ki ga lahko uporabiš za kartična nakazila na svoj Revolut račun.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.806
1.115
113
Kaj ne pošlje curve naprej MCC (in del naziva) originalne transakcije? Ali so na NLB tako glupi programerji, da sploh niso šli na MCC ampak hardkodirajo Revolut topup med izjeme.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.974
324
83
www.svetidej.com
Ni 1:1 čisto. Bi pa rekel, da je NLB hardcode-al Revolut. Če bi uporabili MCC bi imeli provizijo na večih stvareh. Tudi slovenskih po mojem.

Jaz vedno uporabljam Curve. Tako, da mi ni treba uporabljati niti NLB Pay-a. Pa tudi s tem mi ni NLB nikoli zaklenil kartice ko sem uporabljal z Revolutom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.133
3.459
113
Kako je pa če top-upaš z Google Pay?

pred časom je to Revolut ponujal kot rešitev:

We are working on finding a
resolution and I am hoping that it
won’t take long until we find it. For
the time being, I would advise you
to top-up your account via bank
transfers, Google or ApplePay.



 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.326
847
113
Danes sem v Kliku opazil, da so mi v zaracunali 1EUR za vsak top up na Revolut.

Poslal bom pritozbo na Banko Slovenije.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.834
5.762
113
Jaz sa svojih 20€ za topup preko google paya se nisem nic dobila, ampak je tudi prej prislo z zamikom. Jaz zaenkrat poslala pritožbo NLBju in poslala obvestila Revolut (mrbit bodo pripravljeni pritisniti kot pri Addiko v preteklosti, ker ce ne lahko vsi to zacnejo), potem začnem najedati drugje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.834
5.762
113
za vnaprej ne bo problema. lahko tudi fliknem na sparkasse in od tam naprej. pa še kaka varianta bi se našla. Za nazaj pa bi rada svoj denar, ki so si ga prigoljufali, vrnjenega...

poleg tega, mar to pomeni, da spremljajo mojo vsako transkakcijo in špegajo in posegajo v ta postopek. Revolut poda sporočilo, da gre za spletni nakup. Če jim to ni prav in Revolut s tem karkoli krši, naj se zmenijo z njim, tukaj pa se spravijo na končne uporabnike, ker je lažje. Pač zlorabijo podatke, ki so jih pridobili iz drugih razlogov, pa kaj pol... lažje to kot Revolut. Ali pa, bog ne daj, Google Pay. Janeza se pohara, dokler gre, potem pa jok zakaj več ne gre, pa beži ta v vse kar je kvazi pri tej zadevi - kvazi banke.

p.s.
ali je za flikanje enaka provizija. gre za povsem enako zadevo. ali bodo gledali, komu klikam. če mojemu ok, če sebi, pa ni več ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

igi

Guru
13. okt 2007
5.464
1.092
113
Celje
p.s.
ali je za flikanje enaka provizija. gre za povsem enako zadevo. ali bodo gledali, komu klikam. če mojemu ok, če sebi, pa ni več ok.
Ni sicer to kar sprašuješ, pa vseeno. Lahko ti samo povem, da če želim sprejemati "flikanje" v spletni trgovini je provizija 1,5% od zneska transakcije + 0,20 EUR.
Ampak še nisem podpisal ker v pogodbi piše nekaj v stilu, da je za pravilno delovanje aplikacije odgovoren trgovec. Aplikacijo mi pa "oni" zagotovijo :)

In bi izkoristil to priliko za info, koliko dejansko uporabljate "flikanje" za spletna plačila? A je to tak fajn zadeva? da vem, če se moram s tem ubadati...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.834
5.762
113
samo za eloterijo ene parkrat. da sem probala...

ampak takrat je strošek loterije bil, če ga je imela s tem, ne moj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.834
5.762
113
Danes sem v Kliku opazil, da so mi v zaracunali 1EUR za vsak top up na Revolut.

Poslal bom pritozbo na Banko Slovenije.

No, jaz sem dobila odgovor z NLB. Negativen seveda in sem ze poslala pritozbo na Banko Slovenije. Na misel mi pride še kaki ZPS... Četudi se izvlece iz tega, zelim, da čimprej info naokoli pride in se ne naserje preveč ljudi, kot sem se jaz, na te njihove podmukle prakse

Bom drug teden se poflikala malo sebi na sparkasse in mojemu, da vidim a sem samo sama sebi kvazi ali vsevprek.

P.s.
Zakaj naj bi bil curve varen. Tu bi lahko bila tudi vsaka transakcija kvazi, ne samo topupanje revoluta. Provizija 1 evro ali koliko pravi Vojnik. Jaz svojo se čakam. In nevarnost je, da to vsaka, ne sam revolut. Poleg tega, zakaj 1€? Vojnik, si prenakazoval 66,66€?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik