Registracija

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zdravo

Včeraj sem hotel registrirati motor - drugič na svoje ime, je pa letnik 2015, kar pomeni, da je že X krat šel skozi postopek tehničnega pregleda in podaljšanja registracije.
In včeraj šok - v homologaciji ni navedena prava barva - tako pravi mojster na tehničnem. Motor ima oranžen okvir in platišča - (KTM pač).
Vsa plastika pa je črna oziroma kombinirana z belo in oranžno.
En tip na RTI je v homologaciji pred leti zapisal, da je motor oranžen. Mojster na tehničnem, kot da je motor prvič tam bil - pa pravi ej halo motor je črn. Pojdite na rti, naj vam popravijo napako v homologaciji.
Po klicu na rti, pravi tam en, da to ne gre. Kriv sem baje sam, ker se nisem pritožil v 14 dnevih.... In mu povem - gospod motor je star 8 let, sploh nisem delal homologacije jaz, tudi barve nisem jaz zapisal, ampak eden od vas. Februarja 2022, ko sem motor prvič registriral na svoje ime, me na to v postopku registracije niso opozorili. A lahko kar pridem tja, vi vidite motor in vse potrebne številke, pa spremenite to šifro barve. Ja to ne gre, je potrebno nov postopek sprožit, pa ne vem kaj vse in s tem so povezani stroški. Če mi kar tak spremenijo, potlej lahko dobijo 4 jurje kazni.... Ja, ampak jaz še vedno ne vem, kaj imam z vašo napako jaz. Eden od vas je zezno pa popravite.... Zakaj bi jaz imel stroške s tem.

Seveda z lepim pogovorom ni bilo nič, ker so me spravli na uberture. Sem raje odložil telefon, ker ni imelo smisla z njimi govoriti.

Kaj pa sedaj? A naj grem še drugam poskusit srečo, če morda ne bodo komplicirali? Pač pozabil to, da sem tam že enkrat plačal tehničnega (18€)?

LP
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Vsekakor drugje vidijo, da je že bil "poskus" tehničnega pregleda.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Greš na homologacije in homologiraš spremembo barve, čeprav nisi nič kriv. Požreš strošek homologacije in ponovnega tehničnega in motor furaš dalje. Lahko se pa prerekaš do onemoglosti, tudi pisno, jesen bo kmalu tu in vržeš stran pol sezone zaradi tega, ker hočeš dokazat svoj prav.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
lej jaz sem mel 98 letnik skuterja z napačno vpisano ŠT šasije. To so ugotovili šele leta 2013...
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Torej homologacija - a v MB še kdo drugi kak RTI to dela? Sem pogledal, da tudi AMZS to počne, tak da bom kar tja šel. Onim na RTI ne dam ne dnarja ne veselja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Napake se dogajajo, nesprejemljivo pa je, da mora uporabnik vedeti, kaj se vpiše kot posamezen podatek homologacije. Pa čeprav je to barva. Potem naj si homologacijo pač vsak od nas sam naredi. Konec koncev se celo podeljujejo na tem področju neke koncesije, vsako podjetje ravno ne more zraven, na koncu pa se lahko iz strank delajo norca.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Ravno na Avto Krka sem bil na tehničnem in me je poslal na RTI. Saj mojster na tehničnem ni nič kriv. Ampak, kdo še te gleda farbo, razen na tehničnem no. A policaj gre vpisovat podatke v sistem pa gledat in računat odstotke oranžne in črne pa bele, pa reče aha črne je 42%, oranžne 40% in bele 18% da pride do 100. In potlej je motor črn. Blesavo. Ojej, pa bolj leti, ker je kao oranžen - sigurno je predelan, al.
Moj predlog - stran od RTI v MB. Pač moje mnenje - verjamem pa, da ima kdo drugi tam dobre izkušnje pa kje drugje slabe.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Ravno na Avto Krka sem bil na tehničnem in me je poslal na RTI. Saj mojster na tehničnem ni nič kriv. Ampak, kdo še te gleda farbo, razen na tehničnem no. A policaj gre vpisovat podatke v sistem pa gledat in računat odstotke oranžne in črne pa bele, pa reče aha črne je 42%, oranžne 40% in bele 18% da pride do 100. In potlej je motor črn. Blesavo. Ojej, pa bolj leti, ker je kao oranžen - sigurno je predelan, al.
Moj predlog - stran od RTI v MB. Pač moje mnenje - verjamem pa, da ima kdo drugi tam dobre izkušnje pa kje drugje slabe.

Moje izkušnje z RTI sicer že leta nazaj so zelo dobre. Homologirali so mi stvar, katero ni hotel nihče drug, celo izračun trdnosti so mi naredili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Qrba...tako zdaj komplicirajo...??? V stari Jugi še..MZ časi, me je zložilo z motorjem. Original je bil temnozelen, po popravilu pa sem ga pač belo prelakiral. Se vozim par mesecev, na tehničnem pa... enostavno popravi barvo in je to to... Meni je to kompliciranje s homologacijo (glede barve) totalna bedarija, da ne rečem debilizem. Pod homologacijo naj bi bilo to, s čimer spremeniš vozne lastnosti in videz vozila... barva je pa le lepotna zadeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Pepe

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.083
3.033
113
Ma špricni ali pa oblepi in naj bo preglednik zadovoljen. Po opravljenem pa vrni v prejšnje stanje, če ti je ljubo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik
27. jan 2022
4.704
1.676
113
Čeprav, jaz pa bi glih na RTI šel nazaj - za vsako homologacijo obstajajo slike in naj ti pokažejo kakšen je bil motor ob osnovni homologaciji.
Zakaj pa se je sploh na RTI delala homologacija? Če je šlo za lasten uvoz, so samo prepisali iz proizvajalčeve homologacije (COC) in lahko da je že tam napaka - pol pa to pokaži kljukcem na Avto Krka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Skoraj identična zgodba, praktično isti akterji (2x Avto Krka MB), napaka (prva, sicer od izdajatelja) je bila v homologaciji, iz katere so oni 5let nazaj prepisovali barvo in niso opazili očitne razlike (druga napaka). Barve so seveda v kodah ki jih smrtnik običajno ne pozna.
Ker sem imel dovolj kompliciranja in neuresničljivih predlogov postopkov, sem požrl strošek dobrih 30EUR, vozilo 'prebarval' v barvo, katera je na plehu že od 2003 in zadevo rešil v 15minutah.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Jutri bo dan D. Če seveda ne bo deževalo, čeprav bi moralo. Najprej na RTI da vidim kaj se da v živo napraviti. Baje imaš 14 dni časa po homologaciji, da se pritožiš. Homologacijo je prejšnji lastnik delal. Če tam ne bom nič uredil, pa na Avto Krka in jih vorašam kak te enim gre skozi, drugim pa z istim motorjem ne. Ma to je diskriminacija pje. Tale zadnja je malo za šalo.
Nekak že bo. Saj menda ni treba celoten postopek samo sprememba barve al kak? Če sem prav razbral iz enega zgornjih odgovorov.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Bil danes na RTI. Sem se dogovoril, da bodo popravili to barvo. Sicer so najprej želeli, da prinesem potrdilo o barvanju pri ličarju, pa potem oni spremenijo. Jaz pa sem samo glupo gledal in rekel - pa gospod, če nisem nič barval no - motor je taki kak je iz fabrike prišel no. Te pa pravijo - da naj grem nazaj na tehničnega pa rečem, da so oni rekli, da ga naj ne serejo in dajo registracijo. JA in potlej sem pa tja.
No skratka so motor poslikali, mojster je prinesel barvno lestvico - kak za notranje prostore in izbral ustrezno črno, ter vpisal šifro. No vse skupaj morajo še v Ljubljani v sistem vnest, te pa bi naj bilo. Upam, da do petka, da ne bom rabil še enkrat tehničnega plačat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec in map