Razpoka na platiscu

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Imam problem na litem platišču.
In sicer sem opazil, da imam razpoko na enem od krakov. Razpoka je nekje na polovici kraka(gledano iz smeri gor-dol), problem pa je v tem, da ni samo "napokano" ampak če karikiram lahko rečem, da se skupaj drži samo še pol kraka.

Zanima me, ali je možno tako razpoko popravit? Namreč pri španu so mi rekli, da naj zadevo takoj zamenjam in da popravilo ni možno.
Platišče bi sicer kupil, ampak samo enega ne dobim. Pač bi moral vzeti 4 rabljene, kar pa se mi zdi nesmiselno.

Sprašujem pa zato, ker vem, da se zvito platišče lahko brez problema popravi, pri počenih pa je očitno drugače?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Edino malo me skrbi, da ko bi to nekako zavaril, da bi kaj zvilo platišče oz, da nebi bilo več centrirano in bi treslo.
In pa druga stvar - ali se finančno splača? (če slučajno veš, kakšna bi bila cena, ker se mi niti sanja ne...) Sicer bom itak jutri poklical, me pa vseeno zanima.
In hvala lepa za link
cheer.gif
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Jaz sem imel feltno poceno po obodu, ne na kraku. Zadevo zavaril in postruzil za 25€. Pri kraku pa ne vem kako je, ampak predvidevam da podobno. Kar se tice zvijanja in centriranja, on zadevo vpne v struznico, ce kaj opleta pa podreja. Bos pa moral platisce lakirati, ce hoces da bo dostojno zgledalo...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kolikor sem razbral iz internetne strani tudi barvanje porihta. Bom jutri poklical...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hm, se mi je zdelo, da bo kaj takega potrebno. Malo mi je mimo, ker bi rad imel original platišča na avtu. In ljudje prodajajo rabljena samo po 4 skupaj, nova original pa so draga kot hudič, pa še čakat bi jih moral...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Ti kar pokliči Kureta, bo že povedal, kaj se da narest. Sem zadnjič videl, da so nekateri kar po pošti pošiljali feltne.
Če za motor popravi (do hitrosti 300 kmh
wink-1.gif
) bi najbrž tud za avto kaj "pogruntal" kjer so hitrosti recimo pol manjše, je pa res da je teža večja
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
ce je poceno jaz ne bi varil ampak zamenjal.
Alu platišče se da dobro in kvalitetno zavarit s TIG postopkom. Če to stori mojster,kateri zadevo obvlada ni bojazni,da bi bilo karkoli narobe.
wink-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem poklical Kureta in se mi finančno ne splača popravljat platišča. Bom raje vzel kak nov komplet felten in bo mir.
Samo popravilo niti ne pride toliko - cca 30eur. Bolj nanese ličanje - končna cena nekaj čez 100eur. In itak grdo zgleda, če bi si samo eno feltno obnovil - pač bi moral še ostale 3. To pa pomeni, da se mi bolj splača nove vzet, pa še čakat mi jih ne bo treba.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Odvisno kolk si "pecejzlast". Reskiraj 30 evrov, potem boš pa videl koliko se bo videl švas. Pač boš ob 30 evrov, ali pa boš privarčeval x00 evrov.