Dvojna konfiguracija omrežne kartice?

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imam vprašanje in sicer zanima me, če je možno imet dvojno konfiguracijo omrežne kartice (LAN). Problem je v tem, da enkrat potrebujem vse nastavitve (ip, dns, privzeti prehod..) na "samodejno" velikokrat pa potrebujem točno določene nastavitve in se mi ne da vedno vpisovati. Če je možno bi samo preklopil iz ene nastavitve na drugo. Wi-fi mi v nobenem primeru ne koristi, zato mi za svoje namene ne koristi in potrebujem povezavo izključno preko LAN-a.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

To bi tudi mene zanimalo. za zdaj rešujem z USB to LAN adapterji, vsak pač po svoje konfiguriran. LAN profili bi bili dobrodošli, vseeno pa je prednost adpaterjev v tem, da nisem vezan na en prenosnik...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.896
2.124
113
To je Ok, če te ne moti malo daljši čas čakanja da se zbrihta povezava, kjer ni DHCP serverja in pa nerodnost vnosov več statičnih IPjev na isto mrežno kartico, ampak kjer so samo dva ali trije, ni nek problem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam vprašanje in sicer zanima me, če je možno imet dvojno konfiguracijo omrežne kartice (LAN). Problem je v tem, da enkrat potrebujem vse nastavitve (ip, dns, privzeti prehod..) na "samodejno" velikokrat pa potrebujem točno določene nastavitve in se mi ne da vedno vpisovati. Če je možno bi samo preklopil iz ene nastavitve na drugo. Wi-fi mi v nobenem primeru ne koristi, zato mi za svoje namene ne koristi in potrebujem povezavo izključno preko LAN-a.
V lastnostih mrežnega adapterja odpri lastnosti IPv.4 protokola in tam lahko vpišeš alternativne nastavitve kartice. Ko je kartica na DHCP veljajo avtomatske nastavitve, če pa ni, pa ročne nastavitve.