razlika med Francozi in Nemci?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj bo star štiri leta pa sem imel strošek samo za redne servise. Sicer ima pa tudi Renault garancijo tako, da izrednih stroškov ni, samo za redni servis.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Se opravičujem, sem preveč površno prebral njegovo sporočilo
redface-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Da se dopolnim na konkretnem primeru...



KIA Sephia l.1998 - veliki servis na 90k km - 80k SIT = 333 €

Megan Scenic l.2002 - veliki servis na 5 let - 143k sit = 600 €



Da ne govorim o crkavanju vsega živega zaradi slabe nafte...
jezen.gif




Je pa kolega vozil pasata l.1998 80kW ter l.2002 95kW TDI, pa je že v garanciji pomenjal 1/2 mašine in ni bilo stvari,

ki ni crknila. Sedaj pa vozi laguno l.2006 95kW dCi in nobenih problemov. Pravi, da nemca noče, pa če ga šenkajo...



 
Nazadnje urejeno:

milojko

Zelenc'
16. okt 2007
27
0
1
Rabljenih puglnov pa renojev sploh ne kupuj še posebi če gledaš nižji razred ala clio, twingo,206. Te kante so narjene do 100kkm pol se pa začne veselica. Pa nimam nič proti znamki, govorim zgolj iz izkušenj ter izkušenj bližnjih. Cena servisa je pa tam tam, spet je odvisno od razreda. Za pasije je logično dražji kot za clia, z laguno sta pa tam tam.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tukaj bo verjetno nekaj resnice. Sosed je imel Cliota 1,5dci in ga je hvalil kako mu malo kuri in oh in sploh. Po treh letih in cca 90000km so se začele težave in ga je peljal na servis, kjer so mu v bližnji bodočnosti napovedali menjavo turbine ter vbrizgalnih šob (ali injektorjev, ne vem točno). Ko su mu povedali še strošek popravila je avto na vrat na nos prodal ter kupil korejca-bencinarja.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.208
680
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Moj bo star štiri leta pa sem imel strošek samo za redne servise. Sicer ima pa tudi Renault garancijo tako, da izrednih stroškov ni, samo za redni servis.

nej se navžem na tole zgoraj. sodelavec ima kangooja, trenutno star 2 leti. avto ima 4 letno garancijo. in ko ga je letos peljal na servis je kompleet servis stal 480E
uf-1.gif
pa ni blo nobene večje okvare, razn eno stikalo za luč. pa koji [censored] ti pomaga garancija, če te na servisu zaradi same garancije oprvijo servis za 480E. totalni nateg. če pa ne bi pristal na vse zadeve ki so mu jih zamenjal pa bi garancija propadla. kr neki. nej povem da gre za nategatorje AC REAL.

lp
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Živ!

Lahko ti samo povem koliko je redni servis za Picassoja 2.0Hdi (2004): od 100 - 220€ ... Ta najdražji je bil zaradi menjave zavor.

Veliki servis me čaka zdej v kratkem ker je na okoli 120k km jaz pa mam zdej že skor 110kkm tko da ti ne morem povedat kolk pride ...

Drugče pa glede Citron najbolje pogledat na SLO citroen forum ...

Pa toliko za info: Picassoji so bili na dolgi rok v Nemčiji v sovji kategoriji Mini van izbrani za najbolj zanesljive avtomobile (ADAC statistika) ... Če pa so že obstali na cestah so bili pa v 90% banalnosti (ostali brez goriva, prazne gume, ...) ajde pa recmo v 70% da ne bom preveč hvalil svojga avta ... Ko so drugo leto pa vklučli v isto statistiko in pod isti osnovni model še Xsaro, so pa pokvarl statistiko ...

Sicer pa malo pokliči po servisih in se pozanimaj koliko stane normalni servis in potem primerjaj kako in kaj in se odloči ...

Moja iskušnja z dvemi Picassoji je zelo dobra ... Prvega prodal zaradi karambola (imel 60k km v 1,5 letih), drugi mi pa še služi (3 leta 110k km) ...

Pa še na temo iz prejšnjega posta da je diesel 3000€ dražji ... Jaz sem 1,5 let starega tik pred 60k km servisom in popravljenega po karambolu prodal za 600k SIT manj kot je bil novi Picasso 2.0 Hdi s popolno opremo ... Za isti denar, bi lahko kupec kupil novega bencinarja Elegance opremo (malo manj opreme kot Exclusive) ... Tako da ... Hitro lahko dobiš nazaj razliko in Picassoji Hdi so zelo iskani ...

Pa še za zagovornike Forda in njihovega dizla: Fordu dizl mašine dobavlja PSA ... TDDI ali TDCI ne vem točno ... Torej so Fordovi dizl motorji dejansko Hdi ...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Se opravičujem za mojo nevednost...

Kdo ali kaj pa je PSA?!
17758-icon_confused.gif

Ne vem kaj hočeš doseči s sarkazmom
confused-1.gif


Preprosto reči, da PSA dobavlja motorje Fordu, ne drži, ker sta skupaj financirala novo tovarno in imata skupen tudi razvoj. Tudi pri 2.0 dizelskem motorju ima Ford izvedbe s 115, 130 in 140 KM, PSA pa 136. Kakšna je razlika med motorji nimam pojma.
Trditev, da PSA dobavlja motorje Fordu velja prav toliko, kot trditev, da Ford dobavlja motorje PSA-ju.

Kdo je k razvoju prispeval več je stvar špekulacij, drži pa, da je PSA imel dizel s skupnim vodom (in to precej pohvaljen) pred Fordom.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Kakšen sarkazem? Nismo vsi tako pametni kot si očitno ti. Zato sem pa vprašal.
stupid-1.gif




Mislim... Prijaznost pa taka...
bonk.gif




@CupraR : Tebi pa hvala za odgovor.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
saj... najbolj važno je kaj si sosed misli...... tipično slovensko...