razlika med Francozi in Nemci?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
to ni provokacija. zanima me samo, če še drži "urban myth", da so servisi za francoska vozila (citroen, renault, peugeot) praviloma dražji od nemških (opel, VW, ford)?
pri nakupu naslednjega vozila bo namreč tudi to merilo nakupa, saj bo vozilo novo in ga bo potrebno redno servisirat.
sam sem za citroena in renaulta pred leti plačeval precej več, kot potem nekaj let za opla. pa me zanima, če je temu še tako.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
ni logično, če so precenjeni nemški avti .. so pol tud verjetno deli in servisi ..
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Glede na to da je politika Renaulta da živi na rezevnih delih, pol bo kr držalo..
So cenejši deli, servis težko rečem, upam pa trdit (ni provokacija) da je večji % verjetnosti da kaj crkne kar ne bi smelo (vsaj Renault). Tako da težko kej pršparaš pol na servisih..

Za VAG grupo se men servis ne zdi drag. Al je pa 1.8T taka izjema..
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a opli pa fordi da so precenjeni??? meni se lih ne zdi. se mi zdi, da so prej cenejši s primerljivimi tekmeci v razredih iz francije.
kaj pa italija, fiat? draga menjava olja, izpušnega lonca, zavornih ploščic?
recimo, da se odločate med ford fusion, opel combo tour, renault kangoo, fiat doblo, citroen berlingo, peugeot partner ali skoda roomster? kaj bi se najbolj splačalo kupit glede na garancijske pogoje in ceno servisov?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
se strinjam....pa tud (po mojih izkušnjah in izkušnjah sodelavcev) se manj kvari kot Renault (gledam samo nove avte)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Foter ima laguno 2001 letnik, jaz pa vectro 2001 letnik, in so moji deli veliko cenejsi, da negovorim da za vse obstajajo ponaredki. Pa tudi servis je cenejsi, ze sama ura je cenejsa. Ampak to je opel, recimo VW pa MB, BMW... so sigurno drazji od renaulta.

LP
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Moj sodelavec ima Mondea karavan 2.0 TDDI, uvoz iz Italije. V dveh letih mu je crknila samo črpalka goriva (pa še to je možno da zaradi slabega slo goriva), drugače pa je z avtom uber zadovoljen.

TDCI je pa še boljši motor.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Fiat kar se rezervnih delov tiče je med najbolj ugodnimi..
samo servisi....
uf-1.gif


za Pando je servis dražji kot za Scenica dci-ja
confused-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
J. ga pač ne voziš ke..
Tut na AC te ocurijo ko p. če maš Hondo, nekje drugje pa ne (pooblaščen servis)
smirk-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
to ni provokacija. zanima me samo, če še drži "urban myth", da so servisi za francoska vozila (citroen, renault, peugeot) praviloma dražji od nemških (opel, VW, ford)?
pri nakupu naslednjega vozila bo namreč tudi to merilo nakupa, saj bo vozilo novo in ga bo potrebno redno servisirat.
sam sem za citroena in renaulta pred leti plačeval precej več, kot potem nekaj let za opla. pa me zanima, če je temu še tako.

Ne vem zakaj pol ne vzameš novega opla, če si imel dobre izkušnje z njim oz. niso bili servisi dražji kot pri francozih
rolleyes-1.gif


lp
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Za fiesto.
Narejena prva dva servisa na pooblaščenemu servisu. Pač olje in filtri olja, drugič tudi kabine. Povprečje 110 € (en 120, en 100). Vključno s servisno uro (25 €).
Je pa v LJ menda sevisna, pri Summitu kar 38 €
uf-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za forda prideš skoz za 70€ TDCi, če ga sam narediš.

Na servisu je ponavadi odvisno kter olje ti nalijejo...na enem ford servisu ti bo zlil notr Ford drek od olja, kateri pride cca. 4€ na liter, nek ti bo pa enga Castrola zakasiral ene 15€ na l, notr jih gre pa 5l skor.

Lohk še točno prepišem, kolk dam za kose, servisiram si ga pa zdaj sam.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Imam korejca in so servisi na uradnem servisu od 70-90€. Tisto, da si sedaj plačal toliko kot prej v osmih letih je pa malo huda. Edino, če si prejšnjega servisiral na 3 leta, pa še to bi bilo težko.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
saj ni omenil, da so bili samo redni servisi.....lahko da je bilo pri renoju tudi kaj izrednega (kar ne bi bilo nič čudnega)
 
Nazadnje urejeno: