Razlika me SRAM in Shimano opremo

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
glede na to, da si 'velik' toliko kot jaz in predvidevam, da pri kilaži, ki jo imaš, nisi med najbolj gibčnimi, je velikost okvirja ki jo gledaš, PREVELIKA!!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Ko ste gori pisali, da sam sestaviš in je dražje.
Če veš kaj delaš in si potrpežljiv lahko prideš cenej skozi (oziroma si prišel). Jaz sem si 3 komade sestavil. Res da v predkoronskih časih, ko je še bike discount imel občasno okvirje po pametnih cenah,
Recimo mojega fulija sn rukno skupaj za 2400€. Cube AMS 100 c:68 okvir, Fox 34 performance elite vila. Sram GX 1x11, X1 Eagle karbon gonilka, Karbon bilanca, Magura MT trail bremze....
Ampak ja pecikl sem sem sestavlal 3/4 leta. Iskal akcije in te zadeve. Sem pa točno vedel kaj hočem in kaj si želim. Če bi (oziroma ko sem) kupoval sestavlen pecikl bi blo treba vedno al menjat vilo, al bremze al to al ono in bi bil na 4k plus kak rečeš keks.

Drugač pa ja za nekega normalnega uporabnika, ki nima posebnih želja, orodja in znanja o opremi pa ni šanse, da prideš na sestavljenem ceneje skozi.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
glede na to, da si 'velik' toliko kot jaz in predvidevam, da pri kilaži, ki jo imaš, nisi med najbolj gibčnimi, je velikost okvirja ki jo gledaš, PREVELIKA!!
Morda, ampak meni so razlozili, da ima vsak proizvajalec svoje velikosti, eni imajo crke, drugi sode stevilke, tretji lihe stevilke. Oznaka velikosti je tudi sorazmerna naklonu gornje cevi.
Npr Rose 55 ustreza Cube 50-53 oz ustreza S/M pri Meridi.Giant M ima 50 cm od pedalne osi do vrha cevi od sedeza. Pri Canyonu pridem v velikost S.

Ali mi svetujes pri Canyonu velikost XS?

Merida Speeder velikost XS (49) mi je absolutno premajhna (imamo v druzini).
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Morda, ampak meni so razlozili, da ima vsak proizvajalec svoje velikosti, eni imajo crke, drugi sode stevilke, tretji lihe stevilke. Oznaka velikosti je tudi sorazmerna naklonu gornje cevi.
Npr Rose 55 ustreza Cube 50-53 oz ustreza S/M pri Meridi.Giant M ima 50 cm od pedalne osi do vrha cevi od sedeza. Pri Canyonu pridem v velikost S.

Ali mi svetujes pri Canyonu velikost XS?

Merida Speeder velikost XS (49) mi je absolutno premajhna (imamo v druzini).
Ja številke okvirjev so kar neki....Mi mamo 46, 48, 50, 52, 54 za cestake.... merjeno od osi gonilke do vrha glštela pri sedežu
Jaz pri velikosti 168 vozim gaštel 46, z max nazaj sedežem..48 niti probal nisem....pa mal na kolesu zdele že preko 11.000 km (lani 6 + letos 6,5k)

Moja, ki je cca 155 ima drug model kolesa... (vse Ok, mogoče bi edino fajfo moral dat 1 cm krajšo) ona ma pa cca 1/2 mojih km...

Pa jez sem skor 51, ona pa 47...let,...ne št. gaštela...
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
To je še najmajn pomembna mera na peciklu. Oziroma ti ne pove nič uporabnega na modernih geo.
Vem, da je to nepomembna mera, tudi zato ker nekateri koncajo cev zasedez tik pri gornji cevi, drugi se malo podaljsajo da imas prostor za pritrditev blatnika ali lucke ali...., ampak interno nekateri proizvaljci pac to delajo tako.

Vem tudi da danes ni vec okvirjev z vodoravno gornjo cevje (razen triatlon oc TT biciklov)

Tole je velikost okvirja (M) ki jo sedaj vozim, imam pa malenkost spremenjeno sprednjo fajfo, ker sem s tem dobil obcutek, da bolje kontroliram bicikel. Znalec zgoraj mi se vedno ni razlozil, zakaj je tak bicikel zame (175 cm, 88 kg) PREVELIK.

1663828922378.png
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
v drugi temi si napisal takole: Visok sem 173 cm, tezek 92 kg
Najprej so odloči kaj je prav??

Jaz sem 10 let vozil scotta addicta vellikosti 54cm, pa sem mislil da je to optimalno.
Zdj vozim 51cm in je velika razlika v udobnosti. Nikoli več ne bom vzel več kot 52cm. Pri specialki je bolje kakšen cm manj, kot več.

Drugače je pri gorskih kolesih!