Kateri wheelset priporočate

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Pozdravljeni.
Imam kar nekaj let staro cestno kolo CULT ventus. Z obroči IMG_20200412_191452.jpgMavic axium elite klinčer. Na mtb pa imam fulcrum red55. Ker se ne spoznam se mi pa vseeno zdi, da so na mtb obroci boljši (se boljše vrtijo) kot na cestem. Ali so obroči https://www.bike24.com/p2246756.html?menu=1000,4,123 dosti boljši od sedanjih mavic na cestnem kolesu ali ne bi nič profitiral z nakupom novih? Oziroma kaj priporočate za ceno 400€ raje manj ,do res res max 500€, pa da bodo boljši od mavic ki jih imam sedaj.
Na cestnem je Shimano Ultegra 10 redna...
Sem v eni FB skupini kolesarski povprašal, pa je predlog vision in kavitec pa ne vem kateri model in pa CAMPAGNOLO. Ker za 1000€/set so tako vsi boljši od sedanjih.
Potem sem si še ogledal VISION TRIMAX ali ta model. Lahko tudi druge priporočate.
Hvala znalcem za pomoč.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
na staro kolo, ne vem če se ti splača vlagat 500€ za feltne. V končni fazi teli Mavicovi ki ji imaš, niso tako slabi...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.711
2.348
113
Pomurje
Včeraj bil prvič letos na specialki, ki je stara 15let in ima cca 70kkm. Imam Mavic ksyrium feltne. Še vedno se vrtijo ko šuš. Sicer ne vem kako so kaj nove feltne z manj trenja na pestah? Bo cappy povedal če je v teh 15 letih narejen kakšen velik preskok.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Včeraj bil prvič letos na specialki, ki je stara 15let in ima cca 70kkm. Imam Mavic ksyrium feltne. Še vedno se vrtijo ko šuš. Sicer ne vem kako so kaj nove feltne z manj trenja na pestah? Bo cappy povedal če je v teh 15 letih narejen kakšen velik preskok.
Samo Mavic ksyrium so kar veliko boljše od teh mojih predvidevam.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Včeraj bil prvič letos na specialki, ki je stara 15let in ima cca 70kkm. Imam Mavic ksyrium feltne. Še vedno se vrtijo ko šuš. Sicer ne vem kako so kaj nove feltne z manj trenja na pestah? Bo cappy povedal če je v teh 15 letih narejen kakšen velik preskok.
kaj točno si s tem hotel povedal veš najbrž sam, jaz ne razberem kaj želiš. nisem pa v tem 15let da bi vedel mislim pa da vsak vidi da v 15letih je bil pri kolesarstvu preskok povsod. je pa seveda pogojen tudi z poskokom €€€.


na staro kolo, ne vem če se ti splača vlagat 500€ za feltne. V končni fazi teli Mavicovi ki ji imaš, niso tako slabi...
ma spet odvisno če mu bajk paše pa se rad vozi z njim zakaj pa ne? feltne se prej al slej obrabjo in jih je treba menjat, lahko jih pa kasneje prestaviš na novejše kolo. če prav razumem đonija ima 70kkm že iste, to je ogromno.
sicer ma starejšo ultegro ampak če hoče danes novo kolo z ultegro si vsaj na 1k+€ s stock feltnami ali pa kar nekje 1,5k€ za vsaj malo upgrejdane feltne.(pa mislim da sem kar zelo zelo nizke cene rekel).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
no saj sem napisal "zelo zelo nizke". dobiš ceneje v primeru da kupuješ jeseni pa tiste velikosti katere pač ostanejo pa še to ne 1k€ kolikor sedaj gledam, kar nekaj dražje..
svojo sem dobil za 1350€ jeseni 2018, gor pa seveda mavic aksium katere bom menjal kmalu.
 
Nazadnje urejeno:

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
kaj točno si s tem hotel povedal veš najbrž sam, jaz ne razberem kaj želiš. nisem pa v tem 15let da bi vedel mislim pa da vsak vidi da v 15letih je bil pri kolesarstvu preskok povsod. je pa seveda pogojen tudi z poskokom €€€.



ma spet odvisno če mu bajk paše pa se rad vozi z njim zakaj pa ne? feltne se prej al slej obrabjo in jih je treba menjat, lahko jih pa kasneje prestaviš na novejše kolo. če prav razumem đonija ima 70kkm že iste, to je ogromno.
sicer ma starejšo ultegro ampak če hoče danes novo kolo z ultegro si vsaj na 1k+€ s stock feltnami ali pa kar nekje 1,5k€ za vsaj malo upgrejdane feltne.(pa mislim da sem kar zelo zelo nizke cene rekel).
Kolo sem kupil rabljeno in ga imam nekaj let že jaz v lasti in mi drugače ustreza in ga nimam namena manjati v kratkem.
Je pa na zadnjem obroču kjer je stik obroča nastal "zob", ne vem ali je to izrabljenost, poškodba ? Se vidi na sliki zgoraj.
Pa zadnji obroč je malce jajčast. Levo-desno je raven, rahlo pa poskakuje gor dol. Če je cesta gladka se malenkost občuti to poskakovanje, ni pa še hudo moteče.
Zato sem pomislil na nove obroče, katere pa bi v primeru nakupa rad kupil mace boljše kot so trenutni. Tam 400€ raje manj. Kot sem napisal v prvem postu 500€ je res zgornja meja. Najraje pa bi se drzal do 400€ oz. raje manj.
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.711
2.348
113
Pomurje
kaj točno si s tem hotel povedal veš najbrž sam, jaz ne razberem kaj želiš. nisem pa v tem 15let da bi vedel mislim pa da vsak vidi da v 15letih je bil pri kolesarstvu preskok povsod. je pa seveda pogojen tudi z poskokom €€€.

Povedat sem mu hotel, da nima smisla menjavat obročev, razen če je zadnji že v jajci.

On tudi mora vedet koliko ima kil in temu primerne obroče nabavit, če bo nabavljal nove
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Povedat sem mu hotel, da nima smisla menjavat obročev, razen če je zadnji že v jajci.

On tudi mora vedet koliko ima kil in temu primerne obroče nabavit, če bo nabavljal nove
Zato pa upam, da dobim kak nasvet kaj kupit, da bodo boljši kot ti mavic, ki jih imam sedaj, da pa ne bi kupil enak rang obročev kot jih imam, ker dražje ni nujno boljše. Ne vem pa kako veš kateri so boljši. Imam pa 89kg, pri nekaterih obročih pa tudi ne piše za kakšno kilažo še ustrezajo.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Zato pa upam, da dobim kak nasvet kaj kupit, da bodo boljši kot ti mavic, ki jih imam sedaj, da pa ne bi kupil enak rang obročev kot jih imam, ker dražje ni nujno boljše. Ne vem pa kako veš kateri so boljši. Imam pa 89kg, pri nekaterih obročih pa tudi ne piše za kakšno kilažo še ustrezajo.

Še vedno nisi napisal kaj je tako slabega na obstoječih, razen da je zadnji malo udarjen oziroma kaj bi rad od njih. Da imajo pol kile manj, da so višji,....

Rabljenih se ogni, razen če jih ne boš prej sprobal.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Še vedno nisi napisal kaj je tako slabega na obstoječih, razen da je zadnji malo udarjen oziroma kaj bi rad od njih. Da imajo pol kile manj, da so višji,....

Rabljenih se ogni, razen če jih ne boš prej sprobal.

Nič ni tako slabega ne teh, ki jih imam sedaj. Sedaj je malo več časa, pa sem malo brskal po spletu. Našel sem nekaj obročev, ki so mi bili všeč, ne vem pa kateri obroči so boljši od sedanjih, ni pa to racionalen nakup verjetno, ker veliko za ta denar (400€ +- nekaj evrov) ne bi pridobil predvidevam.
Ni pa še nuje po nakupu novih obročev.
Glede teže vem, da za ta denar ne bi bili kaj posebno lažji, sem pa mislil, da bi se obroči malce raje in bolj gladko zavrteli.
Mogoče so pa tudi obroči za manj denarja 300€ +- nekaj evrov dosti boljši ampak jaz ne vem kateri obroči so kvalitetni, oz. kaj je pomembno pri obročih, pa katere firme so več za manj denarja in obratno. Zato pa sprašujem.